Elektryka i elektronika » [A6 C5 2,8 2001r]Podświetlenie zegarów,, miga,, nie łączy??
Odpowiedz do tematu
 [A6 C5 2,8 2001r]Podświetlenie zegarów,, miga,, nie łączy??
witam,jestem nowym na forum,mam problem w mojej audi z podświetleniem zegarów niektóre diody mrugają,coś nie łączy,jak delikatnie stukne w deske od góry to sie zapalają i zaraz gasną,już mnie to denerwuje.coś chyba nie łączy,wyciągałem zegary,odpiąłem kostki i nie pomogło,nie wiem czy to nie łączy w kostce jakiś pin czy w zegarach coś nie halo,dodam ze i wskaźnik poziomu paliwa tez wariuje,skacze czasami wskazówka,jak zaleje do polowy przez jakiś czas jest ok ale później wariuje, jk jest ponad połowa zbiornika pokazuje rezerwe ,co może być nie tak zegary nowe trzeba czy masa nie łączy,proszę o pomoc,

filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=Cx5eBLv02zg

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Postaw piwo autorowi tego posta
 
proponowałbym wyciągnąć zegary i na stole przygladnąć się płytce, gdyby problem był z wtyczkami to nie świeciłby sie cały blat, co do samego wskaźnika paliwa to najlepszym rozwiązaniem byłby test elementów wykonawczych,wtedy będzie wiadomo,czy to usterka samych zegarów,czy wskaźnika w zbiorniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok,zobaczę co da się zrobić,sam tego nie naprawie poszukam jakiegoś elektromechanika,ale myślisz że to wina zegarów,jakieś zimne luty?/dzięki pozdro,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
michalmiro696 napisał/a:
ok,zobaczę co da się zrobić,sam tego nie naprawie poszukam jakiegoś elektromechanika,ale myślisz że to wina zegarów,jakieś zimne luty?/dzięki pozdro,
mozliwe,że sa to zimne luty lub jakies pekniecie... możesz jeszcze spróbowac wymienić podświetlenie, jestem przekonany,że to wina samych zegarów gdyż gdyby cos nie tak bylo z kostką to nie miałbyś całego podswietlenia blatów. Sprawdź to co pisałem wczesniej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
,jak mam się pozbyć zimnych lutów wystarczy na lutować nowe luty w miejsca diody??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A może masz zegary Jaeger i mikroprocesor się już kończy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jutro sprawdzę dokładnie jaki to licznik,zrobię fote,ten mikroprocesor można wymienić??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko można wymienić nawet taki procesor.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dobrze w który miejscu znajduje sie ten mikroprocesor gdzie go kupić i jak wymienić,czytałem ze wczesiej trzeba go zaprogramować,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najpierw sprawdź jakie masz zegary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok.okazuje sie ze wymiana i zaprogramowane nowego procesora to koszt około 350-400 zł i musiałbym wysyłać licznik w polske i czekać .chyba kupie nowe zegary ,u mnie są JEAGER,znalazłem na allegro za 300zł link:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3203281485

z tym ze ja mam 2.8 6 stopniowa skrzynia automatyczna a te są od 2,4 tez automat,czy jak podłączyłbym takie zegary to komputer sam sobie zaprogramuje?czy trzeba będzie podpinać pod kompa albo Vag,i coś robić żeby wszytko było ok????proszę o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Te za 300 mogą być również uszkodzone, a na Plug & Play nie licz. Aby dopisać nowe zegary będziesz potrzebować PIN do IMMO. ak czy siak z dwojga złego lepiej i taniej jest naprawić zegary oryginalne, niż robić doświadczenie z niepewnym sprzętem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to jak kupie te za 300 ta nic z nimi nie zrobie.jak podłącze je to pewnie nic nawet nie pokarzą?? a komputer sam sobie ich nie przekoduje czy coś takiego?? kurcze,jak zdobyć tan pin??dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
michalmiro696 napisał/a:
kurcze,jak zdobyć tan pin??dzieki
nie odczytasz PINu bez odpowiedniego sprzętu, a do tego dochodzi Ci jeszcze kodowanie itd. Tak ja ADI202 napisał lepiej napraw swoje zegary

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok,dzieki za pomoc zegary w naprawie,procesor wymienią i będzie ok,poz

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 52.15.160.43 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa