Turbodoładowanie » silniki z turbo a instalacja LPG
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 silniki z turbo a instalacja LPG
Posiadacze silników z turbo mają dylematy :
- gaz do takich silników to poza profanacją spadek mocy i po co mi turbo,
- podobno instalacje gazowe potrafią zabić turbo,
- są tacy co twierdzą, że LPG nie zmniejsza przyjemności jazdy przy takich silnikach,
- jeśli instalacja, to jaka ?

Na te pytania z pewnością mogą się wypowiedzieć Ci, co mają odpowiednią wiedzę lub doświadczenie w użytkowaniu.

Ja sam jako świeży, zarówno właściciel pojazdu z turbiną, jak i świeży na forum chętnie poczytam, co macie do powiedzenia w tych tematach.
Sądzę, że inni właściciele autek też chcieli by mieć możliwość otrzymania konkretnych informacji na ten temat.

Pozdrawiam klubowiczów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ostatnio udałem się na pogaduchy z znajomym który zajmuje się od x lat montażem gazu , mówił że jeśli założymy odpowiedni parownik i wyregulujemy instalację nie będzie mowy o żadnym spadku mocy :) Planuje założyć podtlenek LPG do mojej ;audi; także jak tylko sprawdzę to opiszę więcej :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przy takim silniku jak ty też bym pomyślał o gazie bo spalanie musi być masakryczne ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
baniak77 napisał/a:
przy takim silniku jak ty też bym pomyślał o gazie bo spalanie musi być masakryczne
i tu sie mylisz nie m takiej masakry ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
baniak77 napisał/a:


przy takim silniku jak ty też bym pomyślał o gazie bo spalanie musi być masakryczne


Pasiak napisał/a:

i tu sie mylisz nie m takiej masakry ;)


Aż tak optymistyczny jak kolega bym nie był :D 16,5 - 17 l/100km w mieście to znaczy niezła masakra :D szczególnie gdy robisz codziennie ok. 200 km po samej warszawie :P ale kupując samochód z takim silnikiem trzeba liczyć się z tym że bedzie się nawiązywało bliższe kontakty z obsługą pobliskiej stacji benzynowej :D ja już nawet sobie firmową czapeczkę Bliskiej załatwiłem :P
Bądź co bądź gdybym mógł się cofnąć w czasie do zakupu swojej ;audi; wybrał bym większy silnik :P może jakieś 4,2 ? :P bo już mi brakuje mocy ... :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Drozdi napisał/a:
bo już mi brakuje mocy ... :-/

W miarę jedzenia rośnie apetyt - wiem coś o tym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

W miarę jedzenia rośnie apetyt - wiem coś o tym.


Ja też... :D Ale to wiesz. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak najbardziej silniki z turbodoładowaniem radzą sobie z paliwem LPG. Kwestia dobru odpowiednich elementów instalacji i warsztatu który ma pojecie jak to zamotowac i potem wyregulowac. Do popularnych silników 1.8T 150KM polecam STAG 300 ISA2 , Reduktor ACr01 150KM i wtryskiwacze Hana h2000 zielone.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
slawekw napisał/a:
- są tacy co twierdzą, że LPG nie zmniejsza przyjemności jazdy przy takich silnikach,


Zgadza się. Mam silnik 1,8T i instalację LPG ponad rok i nawet nie byłem na żadnej regulacji pali mi 10/11 gazu a na mocy nic nie stracił ! ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Denwer napisał/a:
Zgadza się. Mam silnik 1,8T i instalację LPG ponad rok i nawet nie byłem na żadnej regulacji pali mi 10/11 gazu a na mocy nic nie stracił ! ;audi;

No to takie spalanie kusi do zamontowania LPG biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw, ja niestety mam mechaniczny wtrysk i u mnie podtlenku nie można zamontowac :cry:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mateusz - możesz. Mam ten sam silnik co Ty, najpierw miałem instalację na mikserze, ale wywaliłem i teraz mam Bigas Sequential Gas Injection System - Jeżdżę na tym już siódmy rok i jest OK, od załozenia zrobiłem 75 tys. km. Akuratnie w ostatnim czasie padł mi komputer (Adi się właśnie za niego wziął), a jako, że już tych instalacji się nie montuje - trzeba szukać za używkami sprawnymi. W sumie jedyne co może paść i z czym może być problem to właśnie komputer, bo listwy reduktory butle to rzeczy do wymiany na luzie. Mi poprzepalało się kilka elementów w komputerze, ich wymiana to koszt kilkunastu złotych za same części, więc tragedii nie ma.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mateuszrolza napisał/a:
ja niestety mam mechaniczny wtrysk i u mnie podtlenku nie można zamontowac :cry:

Tak jak napisał Dworek LPG możesz zamontować,ale.... na mikserze możesz mieć problemy typu wolne obroty, jednak wszystko kwestia Fachowca i jego fachowości :D
Z kolei sekwencja to lepsza instalacja... ale droższa.
Ja u siebie mam 2,3 też na mechanicznym wtrysku + mikser i idzie to ogarnąć :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wracając do tematu i odgrzewając kotleta, ogłaszam wszem i wobec, że moje 2.7T 250km, znosi dzielnie LPG. w trasie (1600km) przy średniej prędkości 130km/h wypił całe 11,2 ltr LPG, więc spalanie miło mnie zaskoczyło. w mieście mieści się w 20ltr LPG, więc tragedii nie ma... frajda jaka była na benzynie, pozostała na LPG. jeśli ktoś chce zaoszczędzić sporo na paliwie polecam LPG. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Turbodoładowanie 

[ IP: 18.191.202.45 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa