Car Audio » [S6 C5 2000] Problem z RNS-E
Odpowiedz do tematu
 
Czytnik nawigacji miałbyś w bagażniku po lewej stronie. Jeżeli nie ma po nim śladu to oznacza, że nie robi zamieszania w magistrali, oraz na uszkodzenie RNS-E.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Czytnik nawigacji miałbyś w bagażniku po lewej stronie. Jeżeli nie ma po nim śladu to oznacza, że nie robi zamieszania w magistrali, oraz na uszkodzenie RNS-E.


Nie ma śladu, jest zwykła zmieniarka na 6 płyt.

To bardzo nie dobra wiadomość, w takim razie co takiego ulega uszkodzeniu, że tyle objawów na raz się dzieje ? Wiesz może czy ktoś ogarnął by ten temat wysyłkowo ( naprawa/sprawdzenie ) , bo idzie z tym życ, ale strasznie irytujące jest to jak wyłącza się co chwilę i w nocy brakuje podświetlenia.

Czytałem tez o tym tunerze TMC, i chyba coś takiego dojrzalem po prawej stronie za licznikiem, czy on czegoś nie komplikuje ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
saqem napisał/a:


Czytałem tez o tym tunerze TMC, i chyba coś takiego dojrzalem po prawej stronie za licznikiem, czy on czegoś nie komplikuje ?

Pisałem wcześniej abyś podpiął się do zegarów, a z tego co piszesz wnioskuję, że podpiąłeś się do TMC :mrgreen: To zmienia postać rzeczy. Przy RNS-E tuner TMC jest zbędny - jest to interfejs RNS-D który dokonuje konwersji CANów. Odepnij go i podłącz się CANami do wtyczki TMC do przewodów które idą na na 5 i 6 pin zegarów w szarej wtyczce. Nawigacja wówczas powinna normalnie ruszyć. Przy poprawnym podłączeniu i wpisaniu właściwego kodu więcej go nie będziesz musiał wpisywać.
EDIT
Kodowanie kanału 62 = 5

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
saqem napisał/a:


Czytałem tez o tym tunerze TMC, i chyba coś takiego dojrzalem po prawej stronie za licznikiem, czy on czegoś nie komplikuje ?

Pisałem wcześniej abyś podpiął się do zegarów, a z tego co piszesz wnioskuję, że podpiąłeś się do TMC :mrgreen: To zmienia postać rzeczy. Przy RNS-E tuner TMC jest zbędny - jest to interfejs RNS-D który dokonuje konwersji CANów. Odepnij go i podłącz się CANami do wtyczki TMC do przewodów które idą na na 5 i 6 pin zegarów w szarej wtyczce. Nawigacja wówczas powinna normalnie ruszyć. Przy poprawnym podłączeniu i wpisaniu właściwego kodu więcej go nie będziesz musiał wpisywać.
EDIT
Kodowanie kanału 62 = 5


Hahaha, dałem bezpośrednio kable na krótko z pinu 5-6 licznika do nawi i hula!!, ale jest jedno ale, jak zawsze, jak tylko włączam światła chce PIN, nawet jak juz gra, i mimo wpisywania dobrego pinu chce go cały czas ( próby nie znikają ), ale podświetla się i wszystko jest Ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
saqem napisał/a:
ale jest jedno ale, jak zawsze, jak tylko włączam światła chce PIN, nawet jak juz gra, i mimo wpisywania dobrego pinu chce go cały czas ( próby nie znikają )

Z tym się jeszcze nie spotkałem. Sprawdź błędy w zegarach i RNS - czyli kasowanie starych archiwalnych błędów i odczyt nowych ( o ile jakieś są)
EDIT

Odepnij na chwilę nawigację od zasilania i po uruchomieniu zrób restart - naciśnij i przy3maj klawisze RADIO i SETUP.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bez kluczyka i świateł gra normalnie, jak dam zapłon bądź światla od razu chce PIN,i tak za każdym razem, a jak ciągle są światła bądź zapłon to caly czas chce pin.

Licznik

01311 -Information Data Bus
37-10 Faulty - Intermittent

Poźniej skasowalem i już nie wraca.


W nawi było wiele błędów, ale jak skasowalem żaden nie powraca.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
odepnij zasilanie i zrób reset.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
odepnij zasilanie i zrób reset.


Cały czas woła o PIN.

Zastanawiam się czy coś nie jest źle podłączone, ew. czy nie idzie jeszcze przez ten tuner TMC, ja jego nie odłączałem tylko puściłem kable na krótko z licznika do nawi, a tamte poprzednie wypiąłem z kostki licznika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odłącz go w cholerę. Po co ci on potrzebny? :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Odłącz go w cholerę. Po co ci on potrzebny? :evil:


Wypiąłem z dziada wszystko, nadal lipa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jaki masz soft w tym RNSie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jaki masz soft w tym RNSie?



0750

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już z polskim menu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Już z polskim menu?


Tak

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powinno działać na tym sofcie. Pytanie zasadnicze - ile masz podpiętych plusów do rnsa?

Zmień kodowanie RNS - ostatnią cyfrę 7 na 3 skoro nie masz kiery multi.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa