Skrzynie automatyczne » audi b4 automat szarpie z 3/4
Odpowiedz do tematu
 audi b4 automat szarpie z 3/4
witam koledzy, mam automata 4-biegowego, wszystko działa bdb,tylko jadąc około 50-60km/h bez przyśpieszania z biegu 3/4 następuje szarpnięcie, ale jeżeli się przyśpiesza czyli silnik ciągnie zmiana biegu jest płynna,
jak odczytać błędy automatu z kompa i czy ktoś ma kody błędów lub wie jak je zdobyć
bardzo dziękuję za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: audi b4 automat szarpie z 3/4
andy56 napisał/a:
witam koledzy, mam automata 4-biegowego, wszystko działa bdb,tylko jadąc około 50-60km/h bez przyśpieszania z biegu 3/4 następuje szarpnięcie, ale jeżeli się przyśpiesza czyli silnik ciągnie zmiana biegu jest płynna,
jak odczytać błędy automatu z kompa i czy ktoś ma kody błędów lub wie jak je zdobyć
bardzo dziękuję za pomoc

Sądzę, że VAG tego nie wykryje. Po opisie problemu będzie to wada mechaniczna a dokładniej pozapychane kanaliki w kasecie przełączającej. Aby zrobić to na ideał powinieneś wysłać do regeneracji sprzęgło hydrokinetyczne, wyczyścić kasetę i wymienić oczywiście olej.
To jest moje skromne zdanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacznijmy moze od tego , kiedy wymieniałes olej? Bo wymiana jak czyszczenie kasety to podstawa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 audi b4 automat szarpie z3/4
dzięki koledzy za odpowiedż,olej i filter oczywiście wymieniłem (liqui molly ) zodny ze specyfikacją audi
niedawno sam naprwiłem automata w oplu vectra asin af 20-40 jeżdzi idealnie
wymieniłem cały sterownik 700zł-midparts , wszystkie tarczki,konwerter,
jak odkręcałem to się rozleciał na trzy części sterownik(powypadały kulki,sprężynki,to był szok)
czy podpowiecie które śrubki odkręcić żeby nie było powtórki przy wybudowie sterwnika
jak potrzeba to podam specyfikację fabryczną oleju,pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
andy56 napisał/a:
dzięki koledzy za odpowiedż,olej i filter oczywiście wymieniłem (liqui molly ) zodny ze specyfikacją audi
niedawno sam naprwiłem automata w oplu vectra asin af 20-40 jeżdzi idealnie
wymieniłem cały sterownik 700zł-midparts , wszystkie tarczki,konwerter,
jak odkręcałem to się rozleciał na trzy części sterownik(powypadały kulki,sprężynki,to był szok)
czy podpowiecie które śrubki odkręcić żeby nie było powtórki przy wybudowie sterwnika
jak potrzeba to podam specyfikację fabryczną oleju,pozdrawiam
trochę to chaotycznie napisałeś , co chcesz teraz zrobić wyciagac sterownik skrzyni? po co?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta skrzynia nie jest mi znana, ale spróbuj nie wykręcać wszystkich śrub zostaw sobie jedną. Jeżeli kaseta nie zejdzie, to przykręć którąś i odkręć ta ostatnią.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam ponownie, kolego pasiak sugerowałeś wyczyszczenie kasety, rozumiem że należy ją do tego wybudować ,nie chcę żeby się rozlazła przy wykręcaniu więc pytam ,które sruby ją mocują do bloku.
mam złe doświadczenie z naprawy opla (przy demontażu kaseta rozeszła się na trzy części) dlatego pytam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
andy56 napisał/a:
witam ponownie, kolego pasiak sugerowałeś wyczyszczenie kasety, rozumiem że należy ją do tego wybudować ,nie chcę żeby się rozlazła przy wykręcaniu więc pytam ,które sruby ją mocują do bloku.
mam złe doświadczenie z naprawy opla (przy demontażu kaseta rozeszła się na trzy części) dlatego pytam.
nie ma obaw, po prostu nie załapałem o co Ci chodzi :-P niestety dysponuje tylko takim rysunkiem


post zawiera załącznik
kaseta b4.JPG
Plik ściągnięto 13964 raz(y) 44,39 KB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki kolego pasiak,ztegorysunku można podejrzewać że ta kaseta w audiku to jeden element ale to sprawdzę na rysunkach na kompie w INTERCRASIE
jak to roszyfruję to dokładnie opiszę bardzo mi pomogłeś,dzięki,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
andy56 napisał/a:
dzięki kolego pasiak,ztegorysunku można podejrzewać że ta kaseta w audiku to jeden element ale to sprawdzę na rysunkach na kompie w INTERCRASIE
jak to roszyfruję to dokładnie opiszę bardzo mi pomogłeś,dzięki,
spoko, "jak mogę to pomogę" ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 gdzie jest komp odatomatu audi 80 b4 1994r
witam koledzy,jestem po wyczyszczeniu kasety sterujacej i kontroli elektrozworków , to szrpnięcie z 3/4 zdarza się w mniejszym stopniu i rzadziej.
panowie z wrsztatów asb sugerują podmienić kmputer skrzyni , ale nie moge go namierzyć, gdzie on może być,przekopałem pod wentylatorem dmuchawy i znalazłem tylko kompa od silnika jesli ktoś wie to proszę o oświecenie pozdrwiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: gdzie jest komp odatomatu audi 80 b4 1994r
andy56 napisał/a:
witam koledzy,jestem po wyczyszczeniu kasety sterujacej i kontroli elektrozworków , to szrpnięcie z 3/4 zdarza się w mniejszym stopniu i rzadziej.
panowie z wrsztatów asb sugerują podmienić kmputer skrzyni , ale nie moge go namierzyć, gdzie on może być,przekopałem pod wentylatorem dmuchawy i znalazłem tylko kompa od silnika jesli ktoś wie to proszę o oświecenie pozdrwiam

Powinien być po lewej stronie przy pedałach.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.118.26.90 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa