Car Audio » RNS-D Gubi fale radiowe
Odpowiedz do tematu
 
Kolego Adi, mam jeszcze pytanie- czy da się podłączyć zmieniarke która była w zestawie z seryjnym radiem Concert(jest nadal w bagazniku) do obecnego RNS-d? Czy jest to już zbędny mebel? Bo RNS jest tylko radiem, nie ma nawet aux-a żeby coś podłączyć z zewnątrz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wystarczy wpiąć wtyczkę do nawigacji i będzie latać również na CD.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bylem sprawdzić w garażu jak to dokładnie wygląda i niespodzianka!! W bagażniku jest nawigacja która działała jak było radio Concert. (dziwne bo na fisie wyskakuje komunikat ze jej nie widzi itd jak próbuje wciskać przyciski przy hamulcu ręcznym).
Czy w związku z powyższym da się dołożyć do obecnego RNS-d w prosty bezinwazyjny sposób zmieniarkę CD? Czy to wymaga więcej zabawy, ciągnięcia kabli itd?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:

Czy w związku z powyższym da się dołożyć do obecnego RNS-d w prosty bezinwazyjny sposób zmieniarkę CD? Czy to wymaga więcej zabawy, ciągnięcia kabli itd?

Dziwne pytanie zadałeś. Jeżeli dla ciebie przeciągnięcie przewodu pod tapicerką oraz przykręcenie zmieniarki jest prostym bezinwazyjnym sposobem, to da się to zrobić.
Nie musisz nic obcinać, tylko dołozyć brakujące elementy jak kabel i zmieniarka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może źle się wyraziłem - pociągnięcie kabla nie jest raczej wielką filozofią. Bardziej uciążliwe jest wyciągnięcie radia, bo próbowałem różnymi kluczami i za chol... nie mogę go wydobyć z konsoli.
Do podłączenia zmieniarki idzie tylko jeden kabel? Którędy go najlepiej poprowadzić? ( jak biegnie oryginalnie?)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:

Do podłączenia zmieniarki idzie tylko jeden kabel? Którędy go najlepiej poprowadzić?

Środkowym tunelem, przy tylnej kanapie skręt na lewą stronę i bezpośrednio do grabażnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
weider napisał/a:


Środkowym tunelem, przy tylnej kanapie skręt na lewą stronę i bezpośrednio do grabażnika.

Wielkie dzięki Adi za fachowe porady.
Przeglądałem zmieniarki na olx i allegro i widzę, że są różne rodzaje. Czy mógłbyś polecić jaki model będzie kompatybilny ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko oryginalna zmieniarka z grupy VAG. Producent to Matsushita. Zmieniarka do Audi różni się od pozostałych (VW, Seat i Skoda) kablem na okrągłą wtyczkę. Pozostałe mają prostokątną. Możesz też kupić zmieniarkę do schowka na 6 płyt również Matsushita lub zmieniarkę MP3 na USB.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Tylko oryginalna zmieniarka z grupy VAG. Producent to Matsushita. Zmieniarka do Audi różni się od pozostałych (VW, Seat i Skoda) kablem na okrągłą wtyczkę. Pozostałe mają prostokątną. Możesz też kupić zmieniarkę do schowka na 6 płyt również Matsushita lub zmieniarkę MP3 na USB.


Wow!! Twoja wiedza mnie poraża. Jestem przekonany, żę nie ma w PL drugiego tak webskiego gościa o AUDI jak Ty.

Zmieniarka na USB to by był strzal w 10!! tylko gdzie to kupić, bo nie spotkałem się z takim rozwiązaniem do starego A6 .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tutaj masz http://allegro.pl/cyfrowa...93-fc2c35cedb46

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
tutaj masz http://allegro.pl/cyfrowa...93-fc2c35cedb46


Dzięki Łukasz. Twoim zdaniem to sprzęt godny polecenia czy podesłałeś przykładowy pierwszy z brzegu model? Bo jestem zainteresowany aby kupić taki sprzęcik :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znajomy ma w A3 juz pare lat i jest ok :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
znajomy ma w A3 juz pare lat i jest ok :)


Thanks :)

Tak na marginesie, znasz możne dobry sposób na wydobycie RNS z konsoli? Bo kupiłem dwa komplety kluczy i nie chce drgnąć :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moze chinczyki te klucze :mrgreen: zmieniarke mp3 proponuje zamontowac w schowku :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
moze chinczyki te klucze :mrgreen: zmieniarke mp3 proponuje zamontowac w schowku :)


Jak wszystko co na allegro :) Zmieniarkę w schowku, ale kable trzeba podpiąć z tyłu radia wiec wyjęcie niezbędne :/

Zastanawia mnie jeszcze kwestia wymiany anteny - używka na allegro kosztuje 160zł !! ale czy to na pewno antena, a nie jakiś wzmacniacz ?!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.133.12.172 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa