Car Audio » Radio Sony CDX-GT620U + Głośniki Magnat
Odpowiedz do tematu
 Radio Sony CDX-GT620U + Głośniki Magnat
Cześć Ekipa.
Małe pytanko.
W mojej lali siedzi takie radyjko http://www.allegro.pl/ite...usb_kielce.html gra całkiem fajnie jak na moje potrzeby. Radio było do niedawna podłaczone pod orginalne głosiniki. ale zaczeło mi brakowac basu. Jakoś to nie grało jak bym chciał. Dokupiłem wiec takie oto głosniki http://www.allegro.pl/ite...kstra_bass.html i domontowałem tylną półke w bagażniku. Od poczatku ją wyrezałem nawet skrzynki dorobiłem.
Myślalem ze uzyskam troche wiecej basu, ale jakos one nie grają. Przednie głosniki lepiej grają, tylne pasarzera wogóle odłaczyłem wiec został tylko przod i półka.


I takie moje male pytanko.
Czy można spróbować odlutowac z magnatów 3 drożne głosniczki i zostawić tylko bass, i bedzie wtedy wiecej basu, czy tylko coś sobie zepsuje ?
Lub czy można podłaczyć magnaty jako sub a dodatkowo podłaczyć głosniki z tyłu pasarzera. I podłaczyć to pod radio.....
Narazie w inwestycje zmacniacza mnie niestety nie stac, zmiana głosników też nie wchodzi w gre.

Chyba że ktoś z forum chciałby sie zamienić ;) 4 drożne magnaty na bassowe. :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziwne pomysły masz :-/
PONURY napisał/a:
odlutowac z magnatów 3 drożne głosniczki i zostawić tylko bass


to ci nic nie da, możesz tylko popsuć głośnik, skoro chcesz mieć prawdziwy bas to popatrz za kupnem skrzyni lub sam se ją zrób. Głośnik np. 200mm, no i bez wzmaka to nie pójdzie.
PONURY napisał/a:
czy można podłaczyć magnaty jako sub
nie bo jest inne pasmo przenoszenia dźwięku i to nie jest głośnik nisko tonowy.
PONURY napisał/a:
I podłaczyć to pod radio...
podłączyć się da ale nie oczekuj wielkiej rewelacji, samo radio nic tu nie pomorze, za mała moc

Wystawiono 1 piw(a):
PONURY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moja rada to:
- sprzedaj Magnaty
- jak nie masz pieniędzy na zmiany to zakup zestaw Phonocar Y-line 165mm i będziesz miał trochę basu (to najtańsze głośniki jakie mogę Ci polecić).

Odlutowanie wysokotonówek nic nie da jak kolego wyżej napisał gdyż przetwornik średnio nisko tonowy który pozostanie nie zmieni swojej charakterystyki - będzie dalej przetwarzał pasmo do jakiego został zaprojektowany, natomiast nie będziesz słyszał wysokich tonów.

Podłączenie jako woofer.
Nie wiem co przez to rozumiesz - jeśli ja dobrze rozumiem to chcesz podłączyć Magnaty pod wyjście sygnałowe na woofer. Jeśli tak to nie ma to najmniejszego sensu.

Już śpieszę dla czego.
Radioodtwarzacz w którego jesteś posiadaniu posiada cztery wyjścia głośnikowe o max mocy równej 4x52W na kanał - mówimy tu o mocy muzycznej która w rzeczywistości w sinusie nie przekracza 18-20W/kanał.

Dodatkowo radioodtwarzacz posiada trzy wyjścia liniowe na wzmacniacz - co oznacza że na wyjściach owych płynie prąd sygnałowy o wartości w szczytowych punktach nie przekraczający 2V. Wyjścia masz na wzmacniacz przód/tył/woofer.

I tutaj właśnie chodzi ci chyba o to ostatnie. Po podpięciu głośników bez przedwzmacniacza po któryś z tych kanałów nieusłyszysz niczego. Sygnał jest bowiem nie wzmocniony. W tym wypadku bez wzmacniacza się nie obejdzie - chyba że kupisz Phonocary - miałem je dawno temu i byłem z nich (jako początkujący w CA) na prawdę zadowolony.

Pozdrawiam

Wystawiono 1 piw(a):
PONURY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY, i co tam wymyśliłeś ze swoim audio w AUDI :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak narazie, pozmieniałem wytłumienie skrzynek w tylnej pułce i pozamieniałem kable. + - -. A to w sumie zalerzy a jakiej jakości jest MP3. Narazie musi mi to wystarczyc.
Narazie brak funduszy. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak Mp3 to tylko tłuste 320kbp/s ;-)
reszta kłuje trzaskami i obciętymi ścieżkami...
Ale i tak nie ma to jak ACD

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wzmacnacz zakupiony Blaupunkt Gta 4 special juz podlaczony jest lepiej. Glosniki orginalne audi plus 2 magnaty w pulce daja rade z tym ze kolego podpowiedzial mi ze szalu narazie nie ma.
Za male skrzynki mam zrobione i dalej pipa.
Przeszukalem caly dom zeby znalesc papiery do glosnikow jakie maja byc skrzynki ale amba fatima wcielo i nima :cry:

Moze ktos z Was wie jakie skrzynki stworzyc do MAGNAT Classic 694
głośniki czterodrożne - 6x9.

Ze zrobieniem sobie poradze tylko nie wiem jakie wymiary... :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.191.228.88 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa