Car Audio » radio gamma
Odpowiedz do tematu
 
witam ja tylko kucharzem jestem!!!
to tak chce sie wlutowac w układ tda 1592t w pin 9 i 12 <sprawdzałem i gra ok>masa tez tam jest to pin 3 i nawet przełaczajac miedzy am i fm nie ma zakłuceń<czyli jak mam właczone am i pod te piny podpiety telefon gra i gdy przełaczam na fm grało radio bez przebicia telefonu>

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to chyba masz już po problemie, tylko teraz pozostaje czekać na efekty :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gruby1983r napisał/a:
witam ja tylko kucharzem jestem!!!
to tak chce sie wlutowac w układ tda 1592t w pin 9 i 12 <sprawdzałem i gra ok>masa tez tam jest to pin 3 i nawet przełaczajac miedzy am i fm nie ma zakłuceń<czyli jak mam właczone am i pod te piny podpiety telefon gra i gdy przełaczam na fm grało radio bez przebicia telefonu>

No wiesz? Tylko kucharzem? To zawód jak każdy inny i szanowany na całym świecie prócz oczywiście Polski ;-)
Sprawa wygląda następująco. Dorwałem martwą Gammę i sprawdziłem to o czym pisałeś. Jeżeli nie ma zakłóceń, to możesz to tak zostawić i skręcić w całość.
Odnośnie kondensatorów, to możesz podlutować się w miejsca zaznaczone na fotce. Te punkty są połączone z pinami 9 i 12 w TDA1592T, tylko omijają po drodze układ RC.

Dla zgodności kanałów sprawdź gdzie jest lewy i gdzie prawy kanał. Jeżeli zakończenie AUX rozwiąże wtyk słuchawkowy typu Jack, to połącz to według tego schematu.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
na tym zdjeciu tym kwadracikiem jest zaznaczona masa?a ten schemat lewy i prawy kanał to jak to sprawdzic<z kabla zakończonego jack mam dwa kable czerwony i żółty no i mase>i dotykac kanału ale jak rozpoznam ze to jest lewy a to prawy tam jak sie podpinałem to czyli tda1592t to w pin 9 żółty a 12 czerwony.pozd

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gruby1983r napisał/a:
na tym zdjeciu tym kwadracikiem jest zaznaczona masa?a ten schemat lewy i prawy kanał to jak to sprawdzic<z kabla zakończonego jack mam dwa kable czerwony i żółty no i mase>i dotykac kanału ale jak rozpoznam ze to jest lewy a to prawy tam jak sie podpinałem to czyli tda1592t to w pin 9 żółty a 12 czerwony.pozd

Dotknij w te miejsca zaznaczone na schemacie i wsłuchaj się w którym kanale jest słyszalna tzw niska - czyli ten przydźwięk. Jeżeli usłyszysz w lewym głośniku, to będzie to lewy kanał. Odnośnie wtyku, to kolory przewodów powinny być oznaczone standardem. Czerwony przewód to prawy kanał, biały (w tym przypadku będzie to żółty) będzie lewym kanałem. Możesz to jeszcze sprawdzić za pomocą nawet zasilacza i żarówki jeżeli nie posiadasz miernika.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdziłem i gra ok tylko teraz mam nastepny problem ten pin ne 9 mi odpadł i radio tylko mam w prawym kanale.czy ten pin da rade jakos przylutowac,czy bedzie trzeba cały ten układ tda1592t zmienic?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gruby1983r napisał/a:
sprawdziłem i gra ok tylko teraz mam nastepny problem ten pin ne 9 mi odpadł i radio tylko mam w prawym kanale.czy ten pin da rade jakos przylutowac,czy bedzie trzeba cały ten układ tda1592t zmienic?

No z takimi pinami to trzeba uważać. Lutuj się w te miejsca które zaznaczyłem na fotce. Jeżeli wystaje kawałek nóżki, to można to zreanimować, ale jeżeli w obudowie został otwór po pinie, to odpuść sobie reanimację. TDA1592T znajdzie się w większości starych śmietników za browar.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ten pin jest na równi z tym plastikiem wiec sam niewiem niech juz elektryk oceni w poniedziałek beda efekty!!! ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gruby1983r napisał/a:
ten pin jest na równi z tym plastikiem wiec sam niewiem niech juz elektryk oceni w poniedziałek beda efekty!!! ;audi;

To da radę. Musi użyć tylko magii lutownicą.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zobacz kolego w inter chipie na metalowej 3i
mogą mieć tego scalaka
albo jest też sklepik elektroniczny na polnej chyba 16

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam,dawno sie nie odzywałem ale elektryk tyle szukał tego tda i nie znalazł :-( ale to nic na jednym ze szrotów olsztyńskich znalazlem radio delta to samo co gamma ale poszeżone o obsługe zmieniarki.i tu pytanie do was jak dorobic do niego kabel który bedzie emulował zmieniarke?pozdrawiam ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To nie jest Gamma tylko Delta i to w dodatku Blaupunkt. Problem będzie podobny co w Gammie. Do wejścia Audi CD nie podłączysz AUX, bo musiałbyś mieć podłączony emulator zmieniarki. Tak czy siak, musiałbyś podłączyć się tak jak w tej Gammie w miejsce AM lub TAPE.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 czy mógłbyś mi poradzić, które piny w tda1572t połączyć?
http://html.alldatasheet....4/TDA1572T.html - link do schematu urządzenia. Jeżeli chodzi o tda1592t to podłączyłem tak jak radził gruby1983r i dźwięk jest, problem jest z zakłóceniami. Na razie próbowałem zewrzeć na chwilę śrubokrętem (boję się, że spalę radio) piny 5 i 6 w tda1572t ale nic to nie dało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mr. Brooks napisał/a:
Adi202 czy mógłbyś mi poradzić, które piny w tda1572t połączyć?
http://html.alldatasheet....4/TDA1572T.html - link do schematu urządzenia. Jeżeli chodzi o tda1592t to podłączyłem tak jak radził gruby1983r i dźwięk jest, problem jest z zakłóceniami. Na razie próbowałem zewrzeć na chwilę śrubokrętem (boję się, że spalę radio) piny 5 i 6 w tda1572t ale nic to nie dało.

Według tej rozpiski wygląda, że piny 3 i 4 lub 18 i 19. Oczywiście + masa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Chciałbym odświeżyć temat. Mianowicie zabieram się do zrobienia aux do audi gamma CC produkcji grundig. Czytając ten temat zauważyłem niejednoznaczność wskazówek gdzie sie wpiąć.
Prosiłbym na początek o wskazówkę jak wyeliminować szumy na AM ??
Jeśli komuś się udało wyeliminować szumy i podłączy obydwa kanały prosiłbym o wskazówki w które piny się wpiąć a szczególnie co zrobić z tymi szumami w AM.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.14.83.223 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa