Elementy silnika » demontaż miski olejowej
Odpowiedz do tematu
 demontaż miski olejowej
Witam.

Posiadam A4 B5 1.8 99r i mam zamiar wyczyścić ssak pompy oleju. Czy mógłby ktoś opisać krok po kroku co mam zrobić żeby zdemontować miskę. Będę wdzięczny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
napiszę to co pamiętam z operacji wymiany mojej j przy silniku czyli 1,9TDI Audi A4 B5
w pierwszej kolejności robimy zakupu - olej, filtr oleju i uszczelka ( w moim przypadku w płynie),
zabieramy się za robotę:
- spuszczamy olej
- luzujemy poduszki silnika ( bo na sam koniec trzeba będzie unieść silnik, żeby miskę wyciągnąć,
- odkręcamy dolną rolkę paska i uchwyt poduszki przedniej żeby mieć dobry dostęp i możliwość wyciągnięcia miski,
- odkręcamy śruby miski na jej obrzeżach,
- zdejmujemy miskę po uprzednim uniesieniu silnika, możliwe że trzeba będzie odkręcić smok oleju przed całkowitym zdjęciem miski

zakładamy w odwrotnej kolejności zakładając nową uszczelkę lub smarując uszczelkę w płynie i po zależeniu zalewamy olej :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A po co sie tak meczyc, nie prosciej przeprowadzic operacje plukania sinika podczas wymiany oleju za pomoca Liqui Moly Engine Flusch ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Słonik napisał/a:
A po co sie tak meczyc, nie prosciej przeprowadzic operacje plukania sinika podczas wymiany oleju za pomoca Liqui Moly Engine Flusch ?

Słuszna uwaga. Również polecam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak poprzednicy napiszę polecam LM i ich produkty ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy takie płukanie nie zaszkodzi silnikowi?

[ Dodano: Wto 19 Mar, 2013 13:33 ]
jesli pokrywa zaworow delikatnie mi sie poci to czy taka plukanka nie spowoduje wycieku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kuba3p napisał/a:
Czy takie płukanie nie zaszkodzi silnikowi?

[ Dodano: Wto 19 Mar, 2013 13:33 ]
jesli pokrywa zaworow delikatnie mi sie poci to czy taka plukanka nie spowoduje wycieku?

Jeżeli się delikatnie poci, to i tak będziesz musiał pomyśleć o wymianie uszczelki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli takie plukanie jeszcze pogorszy sprawe?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kuba3p napisał/a:
Czyli takie plukanie jeszcze pogorszy sprawe?
nie koniecznie, ale pocenie to pierwszy symptom,że czas na wymianę uszczelki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a czy ten srodek oczysci dokladnie smok pompy oleju? Musze go jakos wyczyscic bo slychac stukanie na wolnych obrotach. Gdy dodam gazu jest ok

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zalej flush do silnika, to zobaczysz co wyleci z silnika. Będziesz w szoku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj płukałem silnik Liqui Moly Engine Flusch i byłem w szoku różnica pracy silnika. Klekotanie ucichło i silnik teraz mruczy :mrgreen: Przy następnej wymianie też użyje Liqui Moly Engine Flusch :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kuba3p napisał/a:
Dzisiaj płukałem silnik Liqui Moly Engine Flusch i byłem w szoku różnica pracy silnika. Klekotanie ucichło i silnik teraz mruczy :mrgreen: Przy następnej wymianie też użyje Liqui Moly Engine Flusch :-P

Nie musisz tego robić. Wystarczy wypłukać co drugą wymianę oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam serdecznie jestem nowym uzytkownikiem forum. mam pytanko poniewaz w moim AWT tureccy lub polscy eksperci zrobili w smoku olejowym dziure srubokretem ,zeby lepiej zasysal syf... czy moge zalozyc smok z 1.9tdi? jest o jakies4/5cm dluzszy od mojego , kat jest ten sam i wysokosc tez .z g za odpory dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.15.4.244 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa