Odpowiedz do tematu
Tego nie wiem, bo nie testowałem ich.
Jeżeli masz taką możliwość, to spróbuj. Updatem RNS nie zmienisz softu w bramie. Musiałbyś zrobić update bramy.
Odpowiedz do tematu
Dokładnie 6R0.
To znaczy że czyli że co, trzeba gateway zupdatować, nagrać nowy, czy o co chodzi z tym? Czy zostawić, a tylko nowy soft RNSa ogarnąć i powinno być OK?
Chodzi o to, że obecny stan gateway może nie obsługiwać kamery cofania. Zrób update RNS do nowszej wersji (obecnie jest już 6xxx wersja odbiorniki z DAB - jej nie testowałem) wersja 5xxx działa bez problemu. Oczywiście polskie menu w standardzie.
OK, to co, updatować od razu do 6xxx? Czy najpierw 5xxx i zobczyć czy będzie działało? Może najpierw zrobię 5 i zobaczę co się będzie działo, a dla eksperymentu nagram jak znajdę i 6, zobaczymy.
Wgraj wersję 5tą.
OK, jak najlepiej zapisać adaptację? W razie jakby po update coś mi sie pozmieniało?
Nie ma takiej potrzeby. Zrób update i po nim ponowne kodowanie.
Volkswagen RNS 510 Firmware Upgrade version 5274 – Details (TBA)
ze strony:
http://www.my-gti.com/386...load-repository
Będzie OK? To wersja europejska może być, czy jakaś dedykowana czy coś?
ze strony:
http://www.my-gti.com/386...load-repository
Będzie OK? To wersja europejska może być, czy jakaś dedykowana czy coś?
5238 oryginał.
A te następne wersje to nie ori? Rozumiem, że 5238 to pierwsza piątka, ale następne będą gorsze w jakiś sposób?
| Dworek napisał/a: |
| A te następne wersje to nie ori? Rozumiem, że 5238 to pierwsza piątka, ale następne będą gorsze w jakiś sposób? |
Tego nie wiem, bo nie testowałem ich.
Zrobiłem update do 5238, niestety, bez zmian, nadal 6C pokazuje błędną wersję oprogramowania, nie przyjmuje żadnego innego kodowania niż na Passata CC. Gateway po update ma wersję SW 0254, czyli jakby ta sama, mimo, że widziałem w czasie aktualizacji software, że pasek Gateway przeleciał również i się zaktualizował.
Może spróbować podmienić moduł kamery, może kupiłem trefny? Czy jeszcze coś można próbować?
Może spróbować podmienić moduł kamery, może kupiłem trefny? Czy jeszcze coś można próbować?
| Dworek napisał/a: |
|
Może spróbować podmienić moduł kamery, może kupiłem trefny? Czy jeszcze coś można próbować? |
Jeżeli masz taką możliwość, to spróbuj. Updatem RNS nie zmienisz softu w bramie. Musiałbyś zrobić update bramy.
A jest taka możliwość żeby zrobić bramę up-to-date?
Jeśli mam szukać modułu kamery na podmianę, to tylko 3C8907441, czy z innymi numerami też wchodzi w grę? Czy na przykład 5N0907441. Czy to prawda, ze trzy pierwsze znaki numeru w tym przypadku to model auta? Jeśli tak by było, to w zasadzie wystarczyłoby podmienić na taki żeby 6 ostatnich cyferek się zgadzało...
Jeśli mam szukać modułu kamery na podmianę, to tylko 3C8907441, czy z innymi numerami też wchodzi w grę? Czy na przykład 5N0907441. Czy to prawda, ze trzy pierwsze znaki numeru w tym przypadku to model auta? Jeśli tak by było, to w zasadzie wystarczyłoby podmienić na taki żeby 6 ostatnich cyferek się zgadzało...
Jaki nr mógłby pasować? Nie mam pojęcia. Może być taka sytuacja, że w Polówce nie zagada. Szukałem w katalogu jako część dla Polo i nie znalazłem. Pierwsze 3 cyfry oznaczają model samochodu, ale to tez nie jest reguła. 1k0 to Golf piąty i części o takim numerze monowane są nawet w A3 itd itp.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych