Pozostałe tematy » [Polo 6R] Kamera cofania - która do retrofit?
Odpowiedz do tematu
 
Dokładnie 6R0.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To znaczy że czyli że co, trzeba gateway zupdatować, nagrać nowy, czy o co chodzi z tym? Czy zostawić, a tylko nowy soft RNSa ogarnąć i powinno być OK?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi o to, że obecny stan gateway może nie obsługiwać kamery cofania. Zrób update RNS do nowszej wersji (obecnie jest już 6xxx wersja odbiorniki z DAB - jej nie testowałem) wersja 5xxx działa bez problemu. Oczywiście polskie menu w standardzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, to co, updatować od razu do 6xxx? Czy najpierw 5xxx i zobczyć czy będzie działało? Może najpierw zrobię 5 i zobaczę co się będzie działo, a dla eksperymentu nagram jak znajdę i 6, zobaczymy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wgraj wersję 5tą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, jak najlepiej zapisać adaptację? W razie jakby po update coś mi sie pozmieniało?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma takiej potrzeby. Zrób update i po nim ponowne kodowanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Volkswagen RNS 510 Firmware Upgrade version 5274 – Details (TBA)

ze strony:

http://www.my-gti.com/386...load-repository

Będzie OK? To wersja europejska może być, czy jakaś dedykowana czy coś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
5238 oryginał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A te następne wersje to nie ori? Rozumiem, że 5238 to pierwsza piątka, ale następne będą gorsze w jakiś sposób?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:
A te następne wersje to nie ori? Rozumiem, że 5238 to pierwsza piątka, ale następne będą gorsze w jakiś sposób?

Tego nie wiem, bo nie testowałem ich.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem update do 5238, niestety, bez zmian, nadal 6C pokazuje błędną wersję oprogramowania, nie przyjmuje żadnego innego kodowania niż na Passata CC. Gateway po update ma wersję SW 0254, czyli jakby ta sama, mimo, że widziałem w czasie aktualizacji software, że pasek Gateway przeleciał również i się zaktualizował.

Może spróbować podmienić moduł kamery, może kupiłem trefny? Czy jeszcze coś można próbować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:


Może spróbować podmienić moduł kamery, może kupiłem trefny? Czy jeszcze coś można próbować?

Jeżeli masz taką możliwość, to spróbuj. Updatem RNS nie zmienisz softu w bramie. Musiałbyś zrobić update bramy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jest taka możliwość żeby zrobić bramę up-to-date?
Jeśli mam szukać modułu kamery na podmianę, to tylko 3C8907441, czy z innymi numerami też wchodzi w grę? Czy na przykład 5N0907441. Czy to prawda, ze trzy pierwsze znaki numeru w tym przypadku to model auta? Jeśli tak by było, to w zasadzie wystarczyłoby podmienić na taki żeby 6 ostatnich cyferek się zgadzało...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jaki nr mógłby pasować? Nie mam pojęcia. Może być taka sytuacja, że w Polówce nie zagada. Szukałem w katalogu jako część dla Polo i nie znalazłem. Pierwsze 3 cyfry oznaczają model samochodu, ale to tez nie jest reguła. 1k0 to Golf piąty i części o takim numerze monowane są nawet w A3 itd itp.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa