Car Audio » Audi symphony - nie gra tył i sub
Odpowiedz do tematu
 Audi symphony - nie gra tył i sub
Witam,

Jak w temacie w mojej audiczce A4 B5 Avant 2000r nie grają głośniki w tylnych drzwiach i subwoofer w bagażniku.
I jak w temacie mam radio Audi symphony 1, 2din raczej bez systemu BOSE.
Proszę o pomoc w analizie problemu poprzez wspólną burzę mózgów, gdyż widzę, że na tym forum kilku specjalistów się udziela dość namiętnie.
Pierwszy problem mam z doborem kluczyków-wyjmaków do radia - chcę sprawdzić czy do radia mam podpięte wszystko prawidłowo.
W bagażniku nie mam zmieniarki, ale to chyba nie jest powód aby reszta nie grała, do półki na zmieniarkę mam przykręcony układzik z wtyczkami do suba i głośników (chyba 3 wtyczki-2 podwójne od głośników i jedna mała chyba z sygnałem lub zasilaniem).
Jak rozłączam jedną z tych podwójnych wtyczek to dzwięk zanika również w przednich drzwiach.

Bardzo proszę o pomoc w diagnozie zaniku dźwięku w tylnej części mojego autka, które kupiłem niedawno i zorientowałem się, że mam extra suba i głośniki i chciałbym korzystać z ich poprawnego działania.
Jeżeli temat był już omawiany to przepraszam.

Za pomoc wszystkim z góry dziękuję

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób foto tego układu. bo chyba to nie oryginał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Jutro postaram się rozebrać wszystko bo kupiłem kluczyki-wyjmaki i porobię zdjęcia jak wszystko wybebeszę.

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 21 Lut, 2013 20:36 ]
A możliwe by było, że auto w VAG'u ma zaprogramowany system BOSE i dlatego tyl nie gra?
Np.: wczesniej było u niemca BOSE, a handlarz polaczek mógł wydrzeć i dać inne, a w VAG'u w Radio Controller =>Radio "DIAG"=>Recode Module jest może kod 00017 dla BOSE, a ma być 00007 dla standardowego systemu NIEBOSE?
Możliwe, że bredzę bo nie podpinałem auta pod VAG'a, tylko wyczytałem to na jakimś innym forum.
Czy takim kablem:
http://www.e-volt.pl/inte...2-usb_p_15.html
mogę podziałać coś w programowaniu radia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie jest to możliwe. Tył w Audi jest aktywny i gra zawsze niezależnie od kodowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK rozumiem panie ADI

Widzę, że pan posiada bardzo dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli.
Dziś raniutko wyciągnąłem radyjko i porobiłem fotki, umieszczone są tutaj:
https://docs.google.com/folder/d/0B4gI5HPr5B9bYnFRSHhiVXBOQ0E/edit?usp=sharing
Dwie ostatnie foty to jakiś układ w lewym boczku w bagażniku, przykręcony jest na obudowie zmieniarki (której u mnie nie ma) i gdy wypnę z niego środkową wtyczkę z najgrubszym kabelkiem to dźwięk znika(może to antena?)
Po numerze VIN na radiu widzę, że n ie zgadza się z VIN'em auta więc pewnie była przekładka z 1DIN na 2DIN.
Proszę o pomoc odnośnie kostek z tyłu radia i dalszej analizie problemu.
Wieczorem planuję zdjąć boczki w drzwiach i boczek w bagażniku, by dobrać się do głośników i suba, spróbuję sprawdzić co to za głośniki, czy są podłączone, czy mają napięcie.
Proszę o podpowiedzi i z góry dzięki.

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2013 09:19 ]
No i przepraszam za jakość zdjęć bo telefonem robiłem. Mam lepsze robione aparatem ale niestety nie mam kabla przy sobie i będę mógł wrzucić w niedzielę wieczorkiem dopiero. Dodam ewentualnie jeszcze zdjęcia gołego suba i głośników w tylnych drzwiach ja porozkręcam wieczorem.

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2013 11:49 ]
W tym samym folderze jest jeszcze schemat kostki tego radia i na czerwono zaznaczyłem PIN'y które nie są podłączone. Czyżby problem tkwił w braku jakiejś wiązki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po dodanych fotkach mogę tylko stwierdzić, że jest to standardowe nagłośnienie, czyli przód pasywny zasilany z radia, tył aktywny zasilany z końcówki mocy i nie ma takiej możliwości aby odłączając wtyczki przy wzmacniaczu przednie głośniki przestawały grać.
Czekam na kolejne foty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest tak jak pan mówi. Sub jest NOKIA, a tutaj są fotki lepszej jakości:
https://docs.google.com/folder/d/0B4gI5HPr5B9bVEVfVzEyZW9wMVE/edit?usp=sharing
Co pan powie na ten temat?
Sprawdzać napięcia na kostce
DSC00587 a na tym zdjęciu jest ten układ z obudowy zmieniarki i jak wypnę wtyczkę środkową (tę po prawej stronie tej małej czarnej wtyczki to dźwięk znika)
DSC00588 kabel na tym zdjęciu jest jakby zaślepiony(zapętlony)
Proszę o pomoc co sprawdzać dalej?

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2013 20:40 ]
Proszę zwrócić uwagę przy niektórych zdjęciach - dałem opisy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie dziwne, że znika, ale tylko na radiu. CD musi grać. 0587 to zwrotnica antenowa która nie ma nic wspólnego ze wzmacniaczem m.cz.
0589 to wtyczka zasilająca subwoofer. Zmierz na niej napięcia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam,

Jest tak jak pan mówi, gdy odłączę ten kabel to radio nie gra ale CD śmiga.
Rozkręciłem cały sub i mierzyłem napięcie na kostce razem z wioskowym szamanem od prądu i zostawiłem mu sub bo twierdzi, że nie podoba mu się przekaźnik EER2C ze zdjęć:
https://docs.google.com/folder/d/0B4gI5HPr5B9bNmFLUWowRmp0clE/edit?usp=sharing
bo nie ma na nim napięcia gdy wszystko jest podpięte do kości i radio jest włączone.
Poszukuję namiętnie schemat aplikacyjny tego wzmacniacza dla gościa i nie mogę nigdzie znaleźć.
Proszę o pomoc z tematem i w znalezieniu schematu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napięcie sterujące przekaźnika wychodzi z radia. Jeżeli na wejściu subwoofera nie bedzie tego napięcia, to przekaźnik się nie załączy. Sprawdź na pinie 5 czerwonej wtyczki (przewód biały) czy jest 12V po załączeniu radia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem jakiś schemat i pytanie czy to jest schemat mojego modelu?
http://chomikuj.pl/gorg69...,1567095321.pdf

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest aplikacja samego układu scalonego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok
Tył gra pięknie.
Problem stanowił zepsuty ów przekaźnik EER2C.
Wylutowaliśmy go i zwarliśmy dwie ścieżki. Zdjęcie zamieszcze wieczorem.
Ile może taki kosztować i czy można takie coś dokupić? Czy jego brak może negatywnie wpłynąć, bądź uszkodzić układ?
Wydaje mi się, że steruje on opcją MUTE gdy dzwoni telefon.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz zastosować obojętnie który przekaźnik 12V. Przekaźnik podaje główne zasilanie 12V na końcówkę mocy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a gdybym chciał kiedyś używać funkcji MUTE do zestawu głośnomówiącego to jaki przekaźnik byłby najlepszy? Proszę o jakiś link i model.

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas i cenne rady.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.188.175.182 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa