Pytajnik, czyli zielono mi ;) » dziwny dzwiek
Odpowiedz do tematu
 dziwny dzwiek
Witam was serdecznie.Moje auto to Audi a4 B5 2001r 2,8l 193KM.Mam sprawe z ktora nie moge sobie poradzic,otoz przy jezdzie i wdepnieciu nogi w gaz z auta zaczynaja wydobywac sie dziwne dzwieki,tzn porownywalny do grzechotnika,swierszcza czy cos,dodam ze slychac to tylko przy otwartym oknie.okolice mocowan polaczen elastycznych tlumika.Katalizatory zastapilem strumienicami,polaczenie jedno jest wspawane 2 dni temu a drugie bylo wspawywane 3 miesiace temu. Moze byc to objaw pekniecia sondy lambdy?a moze tlumik sie wysypal (rozkrecalem rure i trzepalem calym tlumikiem,nic sie nie dzieje,nic nie slychac) moje auto to Audi a4 B5 2001r 2,8l 193KM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gdyby wysypała się lambda to auto zaczeło by znacznie wiecej palić i powinna zapalic się kontrolka na zegarach ( ikona sinika) wg. mnie grzechotanie spowodowane jest uszkodzeniem tłumika

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ale tylko przy tych obrotach? te dzwieki slychac w okolicach tych polaczen elastycznych

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałem podobny problem jak rozleciał mi sie katalizator, tj. ceramiczne wnetrze oderwało się od obudowy. Dzwięk narastał ze wzrostem obrotów silnika a co za tym idzie wiekszą ilością spalin przechodzącą przez kata. Stawiałbym na ta nową strumienice, może coś tam siedzi a może jakieś odłamki starego kata wyleciały z niego i znajdują się teraz w innych rejonach wydechu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no ja tez mialem ten problem jak mi sie kat rozlecial,dlatego wstawilem strumienice.dzis zauwazylem auto pali mi17l gdzie zima palilo zalediwe 12.na kompie pokazalo mi ze uszkodzona lambda dlatego upieram sie tej lambdy,kiedys czytalem ze moze tak grzechotac. U mnie jest caly czas tak samo glosno,niezaleznie od obrotow

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Więc jeśli masz błąd lambdy to trzeba sprawdzić która i mieniać na dobrą

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.144.12.205 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa