Car Audio » Doposażenie we wzmacniacz 8E9035225Q
Odpowiedz do tematu
 Doposażenie we wzmacniacz 8E9035225Q
Panowie potrzebuje Waszej pomocy w prawidłowym podłączeniu dodatkowych anten z szyby prawej bocznej oraz tej znajdującej się w tylnej klapie mojego AVANTA (A4 B6) do wzmacniacza antenowego 8E9 035 225 Q.
ELSA podpowiada ze przyłącze FM3 (czarne) to moduł anteny po prawej stronie, natomiast przyłącze FM2 (brązowe) to anteny w tylnej szybie. Moduł wzmacniacza który posiadam jest dokładany a kabli wyprowadzanych do podłączenie anten brak (zarówno w klapie bagażnika jak i szybie prawej są tylko punkty do wlutowania się jak na zamieszczonych poniżej zdjęciach). W szybie bocznej z prawej strony wystają 2 „druty” w które można się wlutować natomiast w szybie klapy tylnej w lewym górnym rogu jest tylko 1 pole lutownicze …i stąd moje pytanie jak podłączyć owe przewody antenowe do tychże gniazd, co z ekranem kabli antenowych aby podłączenie było ori (jak z fabryki)?

Dziękuje za wszelkie udzielone porady i sugestie.




Postaw piwo autorowi tego posta
 
Te przewody nie są ekranowane. Jeżeli masz za słabą lutownicę, to spróbuj te przewody przykleić klejem przewodzącym napięcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Serdeczne dzięki za odpowiedź :mrgreen:

Czy mógłbyś mi jeszcze odpowiedzieć na poniższe kwestie:
Czyli dwa przewody z prawej szyby idą bezpośrednio do wzmacniacza antenowego a z szyby w klapie bagażnika tylko jedna żyła?
Mógłbyś powiedzieć jaki zastosować przewód bo z tego co dopytywałem w aso to sprzedają jako całą wiązką :-/
Pytałem o ekran gdyż znalazłem zdjęcie w internecie na którym ekran jest podłączony do karoserii samochodu ale nie wiem czy to jest fabryczne podłączenie czy też nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W przedwzmacniaczu antenowym wejście anten nie jest ekranowane więc i przewód nie musi. Połącz to zwykłymi przewodami o przekroju 0,35 - 0,5mm2 i będzie jak oryginał

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeszcze jedno pytanie i już przystępuję do działania:D Spośród dwóch drutów wystających z prawej szyby w który mam się wlutować (bez różnicy czy któryś konkretny: prawy, lewy)?
Wspominałeś jeszcze o mocy lutownicy jaka ona powinna być żeby to ogarnąć bez naklejek przewodzących?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Minimum 50W. Słabsza lutownica nie rozgrzeje cyny chyba, że uda ci się dolutować przewody do tych wystających z szyby to może być słabsza. Kolejność przewodów jest obojetna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Super dzięki bardzo:D
Zdecyduje się raczej na lutowanie gdyż wydaje mi się to pewniejsze połączenie mimo wszystko...zobaczymy czy nie sprawi problemów ta czarne powłoka na wystających drutów z szyby;)
A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć do czego jest to drugie wyprowadzanie z szyby bocznej skoro wykorzystujemy tylko jeden jako podłączenie anteny; czy to jakiś rezerwowy obwód?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dodatkowa antena np TV itp.

Wystawiono 1 piw(a):
lucasek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie...otóż dokładałem przewody antenowe od RNSE do wzmacniacza. Przy RNSE przewody zakończone są kątową podwójną fakrą (biała wtyczka) natomiast przy wzmacniaczu chciałem założyć podwójną obudowę wtyczki anteny (4E0035608K). Czy kolejność przewodów IF IN, AM/FM OUT ma znaczenie w kontekście podłączenia do RNSE?

Z której strony białej wtyczki ma być wpięty IF IN a z której AM/FM OUT?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Antena w RNS jest po zewnętrznej stronie IF jest bliżej środka nawigacji.

Wystawiono 1 piw(a):
lucasek
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.133.86.172 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa