Układ dolotowy i wydechowy » [B4]Rozwarstwiony tłumik końcowy
Odpowiedz do tematu
 [B4]Rozwarstwiony tłumik końcowy
Rozwarstwił mi się tłumik końcowy, nie jest dziurawy to co zostało, ale tą pierwszą warstwe wczoraj oderwałam, bo normalnie jakby odkleiła się od spawów i dzwoniła mi o podwozie :/ (jak skóra z cebuli tak odeszła dosłownie)

Po tym jak ona odeszła jest wastwa kolejna, zupełnie cała, nigdzie nie ma dziury, wygląda jak ta pierwsza tylko bardziej błyszcząca - na pierwszy rzut oka, jakby ktoś nie wiedział, to by się nawet nie zorientował, że to nie jest pierwsza warstwa, tak to wygląda..., no ale w takiej sytuacji to co dalej z tym tłumkiem? (on jest oryginalny Audi, jeśli to ma w tej sytuacji znaczenie)


Czy to sie naprawia, że ktos teraz taka warstwe z nowej blachy naspawa (bo trochę szkoda, bo to co jest jest zupełnie zdrowe i rura i "bańka"), czy szukac powoli jednak drugiego tłumika końcowego i ile ten w takim stanie co jest wytrzyma (ewentualnie czy to nalezy czyms pomalowac teraz tą "bańkę")

co ciekawe, auto nie jest wcale głośniejsze teraz niż było wcześniej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WIec prosta sprawa może być tłumik troszke głośniejszy, ale pewnie nie zwrocisz na to uwagi. Jak dla mnie to nie ma sensu tego ruszać, jesli nie ma przedmuchów i nic się nie tłuczę w środku to zostaw ten tłumik co masz, podejrzewam że to orginał dlatego wytrzyma jeszcze troche.
Jeśli CI bardzo przeszkadza że została 1 warstwa to wymien na jakiegos zamiennika ale podejrzewam że zamiennik wytrzyma tyle samo co ten co teraz masz jak go zostawisz.
Dla mnie zbedny wydatek, moj tłumik już tak probuje się rozwarstwić 3 rok i nie może a ma juz 16 lat. Rodzicom wymieniłem tlumik w cordobie na jakis zamiennik i maks 3-4 lata wytrzymuje.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki :)

czyli zrobię w tej sytuacji tak, jak mi się trafi używka oryginał w dobrym stanie - zdrowa, to sobie go kupię i wrzuce do komórki, jak ten zacznie sie dalej sypać to wtedy wymienie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
użyj czesci w lepszym stanie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widzisz kolego date postu nie maco odgrzewac starego kotleta :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a do tego kolega ma egzemplarz limitowany bo cięzko juz znaleźć b3 cupe z 2003 i do tego z 1.7, pewnie jeszcze bi turbo :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ dolotowy i wydechowy 

[ IP: 3.137.170.183 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa