Audi A3/S3 » [Audi A3] Czy warto?
Odpowiedz do tematu
 [Audi A3] Czy warto?
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Audi A3. Szukam autka taniego w eksploatacji i godnie znoszącego 25 tys. km rocznie. Myślałem nad Golfem IV, ale trochę smutne to autko. Teraz oglądam A3'ki. Jutro wybieram się do Gniezna - zagłębia komisowego na łowy. Znalazłem takie ogłoszenie:

http://otomoto.pl/audi-a3...-C23117459.html

Czy coś rzuca się w oczy na tych zdjęciach?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Postaw piwo autorowi tego posta
 
futrzak napisał/a:
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Audi A3. Szukam autka taniego w eksploatacji i godnie znoszącego 25 tys. km rocznie. Myślałem nad Golfem IV, ale trochę smutne to autko. Teraz oglądam A3'ki. Jutro wybieram się do Gniezna - zagłębia komisowego na łowy. Znalazłem takie ogłoszenie:

http://otomoto.pl/audi-a3...-C23117459.html

Czy coś rzuca się w oczy na tych zdjęciach?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam,
Krzysztof
nawet nie ma co się łudzić,że to realny przbieg, ale ważne jest to jak o auto było dbane, widać,że odpicowane do sprzedaży po samej komorze silnika, która po 13-tu latach raczej by tak nie swieciła :mrgreen: może to wina kiepskich zdjęć, ale cos było z przodu majstrowane podobnie wygląda tylne nadkole

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za odpowiedź.

Myślę, że obejrzę go jutro. Powiedz mi, co dokładnie widzisz tam z przodu i przy nadkolu, bo ja nic nie widzę :lol: Na żywo może uda mi się to potwierdzić albo wykluczyć.

Jeszcze jedno wyszukałem: http://otomoto.pl/audi-a3...-C23639864.html

Tu cena wydaje mi się duża. Co myślisz?

I jeszcze chyba ciekawy poza Gnieznem: http://otomoto.pl/audi-a3...-C23926064.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
futrzak napisał/a:
Powiedz mi, co dokładnie widzisz tam z przodu i przy nadkolu
tylne nadkole wyglada na "robione" oraz łaczenie zderzaka z błotnikiem, ale to może być kwestia kiepskich zdjęc. patrzę na te przebiegi i normalnie nie moge wyjśc z podziwu jak Ci Niemcy mało jeżdżą :mrgreen: dam C porównanie ja mam 2,8 benzyne z 2000 roku i mam najechane ponad 180 tyś..... MIL nie mówię,że każdy jeździ tyle samo ale jak dla mnie 190 tyś jak na 12-to letniego diesla to "troszkę" za mało tym bardziej ,że diesla kupuje sie jak się duuuuzo jeździ, jeszcze bardziej dziwi mnie to,że ludzie sami lubia sie oszukiwac i wierza w takie bajki... popatrz sam wszystkie te trzy trójki były garazowane a 2 z nich sa od pierwszego właściciela. Poszukaj lepiej auta ze szwajcarii ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kupując samochód nie warto zwracać szczególnej uwagi na to co wskazuje licznik przebiegu. Kilka lat temu przy okazji kupowania innego autka w komisie (też w Gnieźnie) znalazłem pod maską naklejkę od wymiany rozrządu czy oleju z której wynikało, że wymiana nastąpiła w przyszłości. Mina sprzedawcy, kiedy mu to pokazałem - bezcenna ;) Trzeba przyjąć, że wszystkie samochody w komisach mają kręcone liczniki.

Tak czy inaczej robię jutro wycieczkę do Gniezna i będę namierzał coś, mam nadzieję, że nie podejmę pochopnej decyzji.

Dzięki za porady. Wish me luck.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
futrzak napisał/a:
Wish me luck.
I will ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, byłem, zobaczyłem. Tą czerwoną oglądałem tylko z wierzchu, bo dalej nie było warto. Słabo zamalowana rdza na krawędziach maski i drzwi kierowcy, nierówne listwy dolne na drzwiach - stwierdziłem, że szkoda czasu.

Znalazłem za to coś innego:
http://otomoto.pl/audi-a4...-C21001384.html

Nie jest odpicowane na sprzedaż - powiedziałbym, że nawet nie super czyste. Chyba trochę już stoi. Na karoserii sporo rysek - na masce, drzwiach kierowcy, tylnych. Silnik trochę kręcił zanim zapalił (powiedzmy z 8 sekund) - sprzedawca twierdził, że długo nie był odpalany, powiedzmy, że w to mu wierzę.

Mój niepokój budzi za to coś innego. Na początku po odpaleniu z rury wydobywał się biało-niebieski dym. Ten sam argument sprzedawcy - długo nie był odpalany. Po rozgrzaniu dym się pojawiał tylko przy mocnym wkręceniu na obroty - ale za to czarny, a na ziemi została mokra plama (też czarna). Czy to może być coś poważnego?

Poza tym jechałem nim po dziurawej gruntówce - niezbyt szybko - ale zawieszenie niesłyszalne, bardzo kulturalnie przetaczał się przez wszystkie dziury. W środku żaden plastik nie zatrzeszczał.

Kwestia przebiegu - sprzedawca pokazywał mi jakieś książki serwisowe, prowadzone do 2010 - z których wynika, że przebieg może być autentyczny - pod warunkiem, że książki są autentyczne.

Inna sprawa - przy zamkniętych drzwiach pasażera ciężko jest otworzyć schowek, ociera on o tapicerkę drzwi - to chyba może oznaczać skrzywienie konstrukcji?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
futrzak napisał/a:
Na początku po odpaleniu z rury wydobywał się biało-niebieski dym. Ten sam argument sprzedawcy - długo nie był odpalany. Po rozgrzaniu dym się pojawiał tylko przy mocnym wkręceniu na obroty - ale za to czarny, a na ziemi została mokra plama (też czarna). Czy to może być coś poważnego?
jeśli kopci na biało tylko zaraz po odpaleniu to nic strasznego, bo oznacza to,że w układzie wydechowym zbiera się woda, gorzej jeśli kopci tak cały czas.... co do czarnej sadzy to może byc kilka przyczyn, branie oleju, wtryskiwacze.... na oko ciężko stwierdzić
futrzak napisał/a:
sprzedawca pokazywał mi jakieś książki serwisowe, prowadzone do 2010 - z których wynika, że przebieg może być autentyczny - pod warunkiem, że książki są autentyczne.
żaden problem wystarczy podjechać do serwisu Audi i będziesz wiedział czy są autentyczne :mrgreen:
futrzak napisał/a:
Inna sprawa - przy zamkniętych drzwiach pasażera ciężko jest otworzyć schowek, ociera on o tapicerkę drzwi - to chyba może oznaczać skrzywienie konstrukcji?
oznacza to kiepskie poskładanie konsoli boczka drzwi lub samo uszkodzenie schowka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odpuściłem tamtą A4.

Teraz przyglądam się tej A6
http://otomoto.pl/audi-a6...-C24156514.html

Czy coś widać na pierwszy rzut oka? Czy to nie za mały silnik do tak dużego auta? Nie zależy mi na jeździe sportowej, ale chciałbym w miarę sprawnie wyprzedzać w trasie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
futrzak napisał/a:
Czy to nie za mały silnik do tak dużego auta? Nie zależy mi na jeździe sportowej, ale chciałbym w miarę sprawnie wyprzedzać w trasie
najbardziej udany silnik w całej grupie VAG, oczywiście jesli chodzi o diesla :mrgreen: po pierwsze jest nie do zajechania a po drugie oszczędny,spokojnie podciagniesz sobie moc do 130 rumakow, choć i przy 110 nie jest tak najgorzej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, a czy nie jest dziwne to, że ma ksenony, a nie ma spryskiwaczy w zderzaku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak dla mnie to pewnie właściciel założył chińskie zenony, i pewnie dla tego jest taki patent, ale to trzeba było by dokładnie oglądnąć

Postaw piwo autorowi tego posta
 
futrzak napisał/a:
Ok, a czy nie jest dziwne to, że ma ksenony, a nie ma spryskiwaczy w zderzaku?
z tego co widzę to sa soczewki....

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A3/S3 

[ IP: 3.131.13.37 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa