Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Audi A2
Odpowiedz do tematu
 Audi A2
Witam,
nastała zima i akumulator odmówił posłuszeństwa i mam jedno pytanie. Jak wyjmę akumulator to co się stanie kiedy auto straci prąd? Będę musiał odkodować radio, coś oprócz tego ulegnie zmianie?

Audi A2 2002r
1.4 TDI 75KM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wpiszesz kod i reszta dziala normalnie ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki,
A co by się stało gdybym miał zły kod, kupiłem ostatnio go w komisie a wiadomo jak to z tym jest, wrzucił książkę jakoś od radia i tyle, wtedy co?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wtedy trzeba radio rozkodowac inna metoda sczytac kod lub go usunac :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Slawko4xc napisał/a:
Dzięki,
A co by się stało gdybym miał zły kod, kupiłem ostatnio go w komisie a wiadomo jak to z tym jest, wrzucił książkę jakoś od radia i tyle, wtedy co?

Zanim odłączysz klemy akumulatora podłącz do klem zewnętrzne zasilanie 12V i wówczas zamień akumulatory. Swoją drogą komis powinien ci zapewnić kod do radia na auto przecież masz gwarancje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 Zrobił bym tak ale niestety nie mam garażu, aluto pod blokiem stoi uziemione.
Gwarancja minęła wraz z kupnem tego auta po targowaniu się, tak w umowie jest, że zrzekam się roszczeń. Zaryzykuję, idę odpiąć zaraz.
Mam nadzieję, że mocno się nie zasiarczył aku bo już stoi tak dobrych parę dni.

[ Dodano: Pon 09 Sty, 2017 21:02 ]
kurna, nie wyjmę, wyjąłem jakiś styropian i okazało się że klucz potrzebny, 13 może 15 a takowych akurat nie mam bo w pracy zostały. Poczeka do jutra :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zainwestuj w kable rozruchowe i przypnij się do klem nowego akumulatora lub do innego auta.
Akumulator przykręcony jest dwoma śrubami na klucz 13mm.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja go wyjąłem naładować, nie miałem 13 ale jakoś 14 i płaskim śrubokrętem się udało odkręcić.
Mam zamknięty teraz samochód, nie przemyślałem tego posunięcia z zamknięciem bagażnika. Da się go od środka otworzyć jakoś jak wejdę?

[ Dodano: Wto 10 Sty, 2017 17:44 ]
ten akumulator to 12V 80Ah 740A - nie jest za duży na to auto? Może przez to mi się nie doładowywuje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To diesel to musi miec wiekszy aku od bezyny na krotkich odcinkach jesli jezdzisz to kazdy aku sie nie doladuje zwlaszcza zima :)

[ Dodano: Wto 10 Sty, 2017 20:16 ]
sprawdz jeszcze ladowanie jakie masz :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Slawko4xc napisał/a:

ten akumulator to 12V 80Ah 740A - nie jest za duży na to auto? Może przez to mi się nie doładowywuje?

Taki musi być głównie ze względu na elektrohydrauliczne wspomaganie kierownicy. Najsłabszy akku montowany w A2 jest 72Ah. Jeżeli masz 80 to tej wersji się trzymaj bo bedziesz mieć cyrki z elektroniką.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za info, jak bym kiedyś zmieniał aku to na pewno słabszego nie kupię.
Do tego dolałem trochę destylowanej wody bo trochę tam ubyło chodź jeszcze cele były zakryte. Naładował się do pełna chodź później(spodziewałem się tego) i tak spadło o półtorej kreski na skali prostownika gdy sprawdzałem rano ile ubyło po nocy jak postał naładowany. Odpalił całkiem nieźle. O dziwo radio nie trzeba było odkodowywać, mogło być tam grzebane może kiedyś?
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Radio fabrycznie wyposażone jest w kod. Jeżeli poszło bez kodu, to było grzebane.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.188.241.82 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa