Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Audi 80 B4 2.6 ABC -Problem z dogrzaniem silnika
Odpowiedz do tematu
 Audi 80 B4 2.6 ABC -Problem z dogrzaniem silnika
Witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy jak w tytule. Jak temp. na zewnątrz sie obniżyła to zauważyłem ze samochód słabo łapie temp., a objawy jakie zaobserwowałem to letnie powietrze lecące w kabinie, długi czas żeby przełączył sie na LPG(ustawiona 25 stopni), wskaźnik temp. pokazuje jakieś 70 stopni po przejechaniu gdzieś 9-10km i wyżej nie idzie chyba ze stanę i na postoju wtedy idzie, ale to raczej normalne. Martwi mnie to trochę bo zauważyłem w odmie masło. Zaznaczę jeszcze że ostatnio w miarę możliwości płukałem nagrzewnice, założyłem już drugi termostat i układ jest na 100% odpowietrzony. Pompa wody raczej temu nie jest winna bo objawy były by odwrotne tak moim zdaniem. Jeżeli ktoś miałby jakieś pomysły to proszę pisać i góry dziękuję. pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a sprawdzałeś termostat przed założeniem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Małe przebiegi i mróz to nie jest dobre połączenie. Rozumiem, że jak przejedziesz więcej to wszystko jest OK? Jeśli jeździsz na bardzo krótkich odcinkach to może poratuj się zasłaniając jakąś część chłodnicy - oczywiście jeśli masz pewność, że układ jest OK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
a sprawdzałeś termostat przed założeniem?




Wlasnie nie sprawdzalem poniewaz nie mialem odpowiedniego termometru zeby sprawdzic przy ilu stopniach sie otwiera. A z tego co pamietam to na termostacie bylo napisane bodajze 84°C.

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2015 09:42 ]
eleszet napisał/a:
Małe przebiegi i mróz to nie jest dobre połączenie. Rozumiem, że jak przejedziesz więcej to wszystko jest OK? Jeśli jeździsz na bardzo krótkich odcinkach to może poratuj się zasłaniając jakąś część chłodnicy - oczywiście jeśli masz pewność, że układ jest OK.


No wlasnie jak jade nawet w trasie 40- 60 km to temperatura jest wlasnie w granicach 70° no chyba ze jezdze po miescie to wtedy troche jest wyzsza.

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2015 09:45 ]
A co do zasloniecia chlodnicy to juz mam to zrobione ponad 1/4 mam zasloniete i moim zdaniem wiele to nic nie zmienilo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wszystko wskazuje na termostat kiedys mialem podobna akcje w golfie dopiero 4 termostat okazal sie dobry mialem pecha wtedy ale dobrze ze dojscie bylo dobre do wymiany :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Upewnij się co do tego termostatu. Nie ma też znowu takiej zimy więc coś musi być na rzeczy.

Cytat:
Wlasnie nie sprawdzalem poniewaz nie mialem odpowiedniego termometru zeby sprawdzic przy ilu stopniach sie otwiera. A z tego co pamietam to na termostacie bylo napisane bodajze 84°C.

Powinieneś mieć: 078 121 113 F.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
wszystko wskazuje na termostat kiedys mialem podobna akcje w golfie dopiero 4 termostat okazal sie dobry mialem pecha wtedy ale dobrze ze dojscie bylo dobre do wymiany :mrgreen:
to samo dopiero 4 był ok, ale wycwaniłem się i kupiłem sobie termometr na podczerwień i zanim założę to robię 2 próbne testy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podziekowal za pomoc. Musze sobie sprawic jakis termometr i zaopatrzyc sie w nastepny termostat. A jak wyjme stary to go tez sprawdze. Postaram sie to zrobic jak najszybciej i pede informowal o postepach. Pzdr. :->

Dodano: Sob 03 Sty, 2015 13:47
[quote="eleszet"]
Powinieneś mieć: 078 121 113 F.[/quote]

Rozumiem ze to numer termostatu?
I jeszecze jedno pytanie jakiej firmy sprawdzony przez kolegow bedzie najlepszy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Rozumiem ze to numer termostatu?

Tak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok dzieki. Dam znac jak cos sie dowiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WALHER ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wtam. Dzisiaj zakupiłem nowy termostat. Pierwsze co, to sprawdzilem go w goracej wodzie i termometr pokazał ok. 91 stopni kiedy sie zaczoł powoli otwierac (to tak sobie mysle ze jest ok). wiec wyjolem stary z silnika i tez z ciekawosci go do wody i co sie okazało, moim zdanie zachowuje sie podobnie. Tez gdzies przy 90 stopniach zaczyna sie otwierac. Zamontowałem nowy zalełem płynem i odpaliłem ok. 30 min chodzil zeby sie odpowietrzył. Pozniej jadac temperatura w granicach 85-90 i powietrze z nawiewu duzo cieplejsze niz wczesniej, wiec chyba cos to pomoglo. Tylko jeszcze nurtuje mnie pytanie co był jednak przyczyna? W jakis sposob lepiej odpowietrzony układ czy jednak ten termostat? Jutro rano bede jechal do pracy to zobacze jeszcze w jakim czasie złapie temperature i kiedy sie przełaczy na gaz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
WALHER ;)

Czeski błąd ;P

Chcesz mieć 100% pewności to wyciągnij nowy termostat i zrób to samo tak samo dokładnie i będziesz wiedział. Tutaj nikt nie zgadnie. Ciężko to wywróżyć. Napisałeś w pierwszym poście że układ jest na 100% odpowietrzony to każdy uznał że wiesz co mówisz. Pewnie gdybyś tego nie napisał to pierwsza odpowiedź brzmiała by mniej więcej tak: a czy układ nie jest zapowietrzony?
Dlatego nie raz lepiej dwa razy sprawdzić przed zakupem.
No ale nic miejmy nadzieję że termostat był walnięty żeby nie było że kasa w błoto poszła.
I miejmy też nadzieję że jutro napiszesz o zwycięstwie a nie że to była przedwczesna radość :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiec takm, podsumuje troche. Wydaje mi sie ze lapie lepsza temperature silnik i ze z nawiewow na tym odcinku drogi do pracy szybciej leci cieplejsze powietrze. Choc przelaczanie na LPG nic sie nie zmienilo. Dzisiaj zegar pokazal ok 70 stopni i wdedy przelaczyl sie na LPG ale puszczajac gaz znow wrocil na Pb(tak jakby predkosc obiegu plynu sie zmienial i czujnik lapie nizsza temperature) i tak warjuje dopuki silnik nie zlapie w calym ukladzie wyzszej i jednakowej temp. A co do odpowietrzenia to jezeli nie wyrzuca plynu ze zbiorniczka i wentylator sie wlacza przy dobrej temp. to moim zdaniem jest ukad odpowietrzony chyba ze sie myle?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bialy napisał/a:
Wiec takm, podsumuje troche. Wydaje mi sie ze lapie lepsza temperature silnik i ze z nawiewow na tym odcinku drogi do pracy szybciej leci cieplejsze powietrze. Choc przelaczanie na LPG nic sie nie zmienilo. Dzisiaj zegar pokazal ok 70 stopni i wdedy przelaczyl sie na LPG ale puszczajac gaz znow wrocil na Pb(tak jakby predkosc obiegu plynu sie zmienial i czujnik lapie nizsza temperature) i tak warjuje dopuki silnik nie zlapie w calym ukladzie wyzszej i jednakowej temp. A co do odpowietrzenia to jezeli nie wyrzuca plynu ze zbiorniczka i wentylator sie wlacza przy dobrej temp. to moim zdaniem jest ukad odpowietrzony chyba ze sie myle?
a jak odpowietrzałeś? moim zdaniem to nie wina termostatu ale jakis problem z instalacją,że tak głupieje. Mam pod domem setkę z bliżniaczym motorem 2,8 bez termostatu bo sie zaciął latem wyjąłem go a ,że teraz jest zimno to nie chce się nikomu tego robić :oops: i po odpaleniu około 10 minut pracuje sobie na wolnych obrotach,dokąd nie spale sobie fajki (teraz mam prawie - 5) co jak w polsce -15 ) no i wsiadam i odjeżdzam na LPG... z boku silnika masz rurę z zaworem do odpowietrzenia...

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.221.53.5 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa