Car Audio » Radio Pioneer DEH-6300
Odpowiedz do tematu
 Radio Pioneer DEH-6300
Witam,
Mam pytanko co to może być.
Mam taki objaw, że panel mi prawie cały czas mryga. Radio gra dalej ale nic radio nie wyswietla i podświetlanie klawiszy pulsuje.
Jak docisnę panel mocniej lub słabiej to problem ustaje. Jednak gdy odpuszcze palec to znów, na wyswietlaczu nie ma nic a podświetlanie pulsuje. Casami działa prawidłowo ale teraz to już rzadkość, bo problem się pogłębia.
Wiem, że to nie radio oryginalne Audi ale może będziecie mogli podpowiedzieć co to może być.
Może styki? Jednak po stronie styków jak się dociska to nic się nie poprawia. Po drugiej stronie jak nacisnę to wtedy wszystko działa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
miałem kiedyś podobne problemy z pionkiem , rozebrałem panel i dokładnie wyczysciłem, po poskładaniu problem ustał. Możesz spróbować ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hehe, muszę spróbować. Mam nadzieje, że to nie będzie jego ostatnie rozebranie.

Ogólnie radio bardzo lubie. Dobry dzwięk, wiele ustawień i animacje o których zawsze marzyłem. A radio za naprawde nie wielkie pieniądze a godne uwagi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tego co widzę, to ten model jest na windzie, a co za tym idzie panel z radiem połączony jest taśmą która pod wpływem częstego zamykania i otwierania panela pękał na załamaniu.
Przyglądnij się dobrze, czy nie ma pękniętego rantu. Otwieranie panela na razie nie ma sensu, ponieważ podświetlenie zrealizowane jest taśmą zasilaną napięciem wytworzonym przez przetwornicę napięcia 80V. Jeżeli gaśnie całe podświetlenie, to problem będzie gdzieś przed panelem - sprawdź taśmę.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak. Jest to winda. Jesnak nie ma tu tasmy. Są styki. Zastanawiam się czy styki nie są wytarte za bardzo. Dołącze filmik. :)

http://www.4shared.com/fi...1/DSC00167.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tum napisał/a:
Tak. Jest to winda. Jesnak nie ma tu tasmy. Są styki. Zastanawiam się czy styki nie są wytarte za bardzo. Dołącze filmik. :)

http://www.4shared.com/fi...1/DSC00167.html


Panel zaczyna świecić tylko przy naciśnięciu go tylko w tym jednym miejscu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak. W okręgu ok. 3cm od tego mniejsca gdzie naciskałem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tum napisał/a:
Tak. W okręgu ok. 3cm od tego mniejsca gdzie naciskałem.

Nie kojarzę z której strony radia jest złącze panela. Jeżeli złącze jest też z lewej strony, to zacznij od przeczyszczenia i delikatnego podgięcia styków elektrycznych.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie styki są z prawej strony, nie z lewej.

Jeszcze jedno. Jak leci muzyka z CD to obraz na wyświetlaczu cały mruga. Dodatkowo jesli nie ma obrazu na wyświetlaczu to żadne guziki nie działają.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tum napisał/a:
Właśnie styki są z prawej strony, nie z lewej.

Jeszcze jedno. Jak leci muzyka z CD to obraz na wyświetlaczu cały mruga. Dodatkowo jesli nie ma obrazu na wyświetlaczu to żadne guziki nie działają.

Sprawdź dobrze złącze. Powodem będzie przerwa w komunikacji miedzy panelem i korpusem radia.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Psikałem wynalazkami do styków i nic nie dało. Na lutowanie cos na nie może coś dać :] ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tum napisał/a:
Psikałem wynalazkami do styków i nic nie dało. Na lutowanie cos na nie może coś dać :] ?

Broń boże nie pobielaj styków cyną -są pozłacane. Jeżeli nie kontaktują, to je delikatnie odegnij do środka np igłą.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oki, Będę próbował. Dam znać co z tego wyszło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tum napisał/a:
Oki, Będę próbował. Dam znać co z tego wyszło.

Oki doki. :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O ile dobrze pamiętam to winda w tym modelu rozwiązana jest tak że panel zakłada się na taką metalową prowadnicę która się odchyla od korpusu. Jeśli tak jest to styki na tej prowadnicy są połączone z płytą radioodtwarzacza za pomocą taśmy i tutaj wrócilibyśmy do punktu wyjścia.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.145.77.156 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa