Car Audio » Audio Bose z A8 D2 podłączenie
Odpowiedz do tematu
 Audio Bose z A8 D2 podłączenie
Witam potrzebuje podłączyć audio Bose z a8 d2 (wzmak 4D0 035 225, 2 głośniki z przodu, 2 tweetery, 2 z tylnych drzwi, 2 z półki) w aucie gdzie nigdy nie było montowane BOSE oraz do niefabryczne radia typu ALPINE CDE 9874 RR. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. Wszelkie schematy, instrukcje home-made itp mile widziane :)


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zastanawiałeś się jak rozwiążesz sprawę przednich głośników?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tzn? każda wiedza się przyda. Bo powiem tak to nie dla mnie tylko dla kolegi co kupił okazyjnie bose i chce zainstalować to w swoim aucie i to nie jest auto spod znaku OOOO i jest w stanie poprowadzić nową instalacje kabli

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Enzoo napisał/a:
tzn? każda wiedza się przyda. Bo powiem tak to nie dla mnie tylko dla kolegi co kupił okazyjnie bose i chce zainstalować to w swoim aucie i to nie jest auto spod znaku OOOO i jest w stanie poprowadzić nową instalacje kabli

Myślałem, że pójdzie to do B3. Instalację będzie musiał poprowadzić na nowo i będzie to na pewno sporo miedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a coś więcej? jakieś schematy porady?


B3 póki co nie ma :) jest Honda Prelude IV gen i w trakcie poszukiwań jakieś B3 Quattro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak uzbroisz się w cierpliwość, to zamieszczę gotowy opis.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Schemat podłączenia wzmacniacza



Jeżeli będą jakieś problemy ze zrozumieniem, to też wytłumaczę jak pasjonacie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jak uzbroisz się w cierpliwość, to zamieszczę gotowy opis.


przepraszam ;) :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to witam wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że nic nie narozrabiam :-)

Nie chcę zakładać nowego tematu, a ten pewnym stopniu pasuje do mojego problemu i pytań z nim związanych.
Mam możliwość odkupienia od kolegi wzmacniacza BOSE z Audi A4 rocznik ok. '99 (po lifcie) za 60zł.
Jako, że planuję drobną rozbudowę systemu u siebie w Fordzie Scorpio, a cena jest atrakcyjna to wpadłem na pomysł, że mógłbym go wykorzystać (schemat już jest podany, przejściówki Hi->Lo moge sam zrobić, więc instalacja nie powinna być trudna).
W związku z tym mam następujące pytania:

1. Czy orientuje się ktoś jaką mocą RMS dysponuje ten wzmacniacz (na pojedynczy kanał)?
2. Słyszałem, że oryginalne głośniki z zestawu Audi BOSE mają impedancję 2Ω, czy to prawda?
3. Czy wzmacniacz ten ma wewnętrznie podzielone pasmo na poszczególne głośniki (jest to ważne przy ewentualnym podłączaniu całych zestawów z gwizdkami).

Planuje go podpiąć pod 16cm woofery o mocy RMS 60W 4Ω połączone równolegle z oryginalnymi tweeterami audi A4 6Ω co da mi ~3Ω. Kompletów takich mam 2 (przód i tył).
Radio to Pioneer DEH-4000UB, a w bagażniku subwoofer Phase Linear Highgrade 10, więc głośniczki będą odcięte filtrem LPF przy częstotliwości 63/80Hz by nie męczyć ich jak i wzmacniacza.

Myślę, że to by było na tyle.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
Krzysztof

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Scorpio napisał/a:

1. Czy orientuje się ktoś jaką mocą RMS dysponuje ten wzmacniacz (na pojedynczy kanał)?
2. Słyszałem, że oryginalne głośniki z zestawu Audi BOSE mają impedancję 2Ω, czy to prawda?
3. Czy wzmacniacz ten ma wewnętrznie podzielone pasmo na poszczególne głośniki (jest to ważne przy ewentualnym podłączaniu całych zestawów z gwizdkami).


Moc jaką oferuje wzmacniacz D2 to 3x50W i 2x25W przy głośnikach o impedancji 2Ω.
Wewnątrz wzmacniacza jest 5 osobnych dzielników częstotliwości. Cały sens instalacji Bose jest tylko w połączeniu z oryginalnymi głośnikami. 4Ω głośniki nie będą dobrze grać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.217.108.11 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa