Zawieszenie » [a6 c5] Zawieszenie przód
Odpowiedz do tematu
 [a6 c5] Zawieszenie przód
Witam mam pytanie. Jakie zawieszenie kupić do autka a6 c5 Q 2.8 ? Chodzi mi najbardziej o komplet wahaczy na przód, ponieważ byłem u mechanika i zaproponował mi lemfordera, firma znana i dobra ale komplet wycenił mi na 2060zł i widziałem ją w katalogu, taka widniała u niego w kompie, to normalna cena czy gość przesadził? Czy polecacie coś innego ? Poduszki pod silnik też ok 200zł szt i 100zł pod skrzynią takie ceny pokazywał wydaje mi się drogo w porównaniu do tego co widziałem na alledrogo. Polecacie jakąś inną firmę czy te które mi zaproponował są dobre i warto je jednak za tą cenę kupić ? Czy brać te z allegro i będzie dobrze ? Jeszcze przegubów będę potrzebował więc od razu proszę o podanie jakiejś firmy. Jeszcze zobaczę co mi w sklepach motoryzacyjnych powiedzą
Na allegro znalazłem coś takiego

aledrogo
lub
wahacze
Czym one się różnią bo ceną na pewno ? Od tych za 2000zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja kupowałem te i byłem zadowolony
http://www.ebay.de/itm/QU...e8AAOSw9mFWITEL

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wole coś co dostane jednak w PL :P poza tym z tego co widzę że 2000 to trochę dużo :) więc chyba coś zamówię i zawiozę tylko z allegro się trochę boje bo tam łatwo o podróbę. A nie chciał bym po paru miesiącach się bujać do mechanika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zawsze stosuję Lemfordera aczkolwiek ostatnio znalazłem takie coś i mnie to zastanowiło:


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba jednak zostanę przy Lemforder, tylko teraz nurtuje mnie czy brać te u mechanik za 2000 co wydaje mi sie drogie,( być może ma małe rabaty i takie ceny mu dają firmy) czy po prostu wziąć te z allegro za 1400 i będzie dobrze. Boje się o jakość wykonania tych z allegro bo nie chciał bym za pół roku jechać i znów wymieniać :) . Daruje sobie Sachs'a za 600zł komplet ponieważ raczej nic dobrego by z tego nie wyszło

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślę, że tu Ci nikt nie powie na 100%.
Zawsze korzystam z Lemi i nigdy się nie rozczarowałem. Ale to jak nie dać się nabrać to myślę kwestia uczciwości sprzedającego, bo podróbki są zapewne tak wykonane że służą do tego do czego mają służyć - do robienia ludzi w balona...
Bierz te co są najtańsze i gdzie w aukcji jest napisane że to 100% oryginał.
Następnie jak przyjdą to postaraj się ocenić czy są porządne a jak coś nie będzie grało to postrasz gościa bo handel podróbami jest karany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przez dwa lata jeździłem na tych z Germani i nic się nie działo , podstawa to tez jakośc dróg, której to raczej nie ma co porównywać, gdyz ja zmieniałem oryginalne ponad 10-letnie nigdy nie wymieniane, dopiero nasze ojczyste drogi je dobiły...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zobaczę co jeszcze w sklepach moto mi powiedzą ale coś czuję, że zostanę przy tych z allegro bo 2000 a 1500 to jednak różnica. Ale może się miło zaskoczę poczekamy zobaczymy :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
2 tys to chyba jakas stary cennik ma :mrgreen: kolega ostatnio wymienial placil jakos 1600zł za calosc w sklepie.wszystko zalezy po jakich drogach auto jezdzi i jakie duze i szerokie i niskie opony ma bo to tez wplywa jesli masz w okolicy dobre drogi i kola normalne to pojezdzisz ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie też mi sie tak zdaje i chyba wszystko sam kupie i mu zawiozę, a właśnie czy zawiecha przed lifta i po się czymś różni? Znalazłęm aukcje gdzie wahacze od 2002 r do audiczki niby i są pare stówek droższe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi nic o ty nie wiadomo moze sie rozni ale cenna :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po zdjęciach też wywnioskowałem, że jedno i to samo. No ale może rzeczywiście ktoś się naciągnie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiele też zależy od sposobu montażu - na przykład czy mądry mechanik wszystkie śruby na max dociąga na podnośniku opartym na progach bo tak wygodniej czy na podnośniku najazdowym lub kanale bo tak fachowo :)
A wielu tego nie robi dobrze bo się spieszy albo nawet może nie wie a klient się wkurza że po kilku tysiach zawiecha puka. Dlatego ja montuję takie rzeczy SAM :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja nie mam czasu na to ;/ więc tamtemu mechanikowi podziękowałem i dogadałem się z innym, tamten chyba chciał trochę więcej zarobić na mnie, więc nie zarobi wcale bo na innych podzespołach i za robociznę też zawyżone ceny podawał. Za poduszkę silnika za szt cenę dał 200złszt. Poza tym czy poduszka FEBI będzie w miare czy szukać innej firmy ?

Chyba udało mi się dowiedzieć czemu proponował mi za 2000 wahacze.
Szukałem po necie coś ciekawego i wpadłem na takie coś wahacz , tamten mechanik proponował mi wahacze dla pojazdów z zawieszeniem sportowym do s-line'a, bo teraz mi się przypomniało, że patrząc w katalog stwierdził , że to będzie takie ale nie wydaje mi się, ktoś się wypowie ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale ja już jestem po zabiegu wymiany zawieszenia. Kupiłem komplet na iparts dedykowany do typowej a6. Nie wiem czy są jakieś opcje zawieszenia dla sline ale wątpię. Jedyna rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę to typ zwrotnicy bo do niej trzeba dopasować wahacz dolny prosty.
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Zawieszenie 

[ IP: 3.144.33.41 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa