Pozostałe tematy » Wycieraczki przednie
Odpowiedz do tematu
 Wycieraczki przednie
Mam problem- po włączeniu stacyjki uruchamiają się wycieraczki, tak samo po odpaleniu. chodzą kilka razy i stają gdzie chcą. Przekaźnik mam ok. Co może być nie tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a zauważyłeś czy przypadkiem nie działają wolniej niż zazwyczaj? Problem może tkwić w samym silniczku wycieraczek w stykach które trzeba przeczyścić a i przy okazji tulejki ramion wycieraczek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
problemem moze byc kostka w stacyjce, ponadto dobrze by bylo gdybys poprwnie wpisal temat, oraz dolaczyl do naszego zwyczaju jakim jest przywitanie sie z innymi forumowiczami w odpowiednim dziale

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
problemem moze byc kostka w stacyjce, ponadto dobrze by bylo gdybys poprwnie wpisal temat, oraz dolaczyl do naszego zwyczaju jakim jest przywitanie sie z innymi forumowiczami w odpowiednim dziale



Już się witałem jakiś czas temu. A że jestem nowy tu to dlatego wpisałem temat w "Zielono mi"

A co do wycieraczek to zatarły mi się jakiś czas temu, chodziły wolno i po pewnym czasie się zatrzymały, wiec wyczyściłem je, zdjełem je, silniczek wygląda że jest ok, po złożeniu zaczęło się właśnie tak dziać, że chodzą jak chcą. Przekaźnik jest ok. A wcześniej jak chodziły wolniej wszystkie opcje działały tylko że wolno chodziło. Silniczek miałem wyjęty czy jest może możliwość źle go podłączyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziaku napisał/a:
Już się witałem jakiś czas temu.
moj blad nie doczytalem :oops: co do Twojego problemu, to uwazam,ze problem jest albo w stacyjce albo w samej manetce, choc bardziej obstawiam stacyjke

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja sądzę, że problemem będą panewki ośki ramiona wycieraczki. Ostatnio miałem taką naprawę w B6. Ramiona przemieszczały sie bardzo wolno i wyłączały się w losowo wybranej pozycji, lub wcale się nie wyłączały. Czyściłeś panewki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak panewki czyściłem, bo mi się zatarły wycieraczki i stanęły. Właśnie też myślę że może być to manetka. Wiec muszę do tego jakoś dojść i też to sprawdzić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
miałem tak samo jak Ty i proponuję jeszcze rozebrać silniczek i wyczyścić styki. U mnie pomogło. Trzeba tylko dobrze silniczek ustawić na stykach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Też myślałem nad silniczkiem, no ale jak dostaje prąd to wydaje mi się że te kostki to mogą być. Jutro będę to sprawdzać wiec jak coś to napisze. Tak samo pytał się szwagier znajomych elektryków to też powiedzieli że to mogą być te kostki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam nadzieję, że pochwalisz się sukcesem. Ja napisałem, Ci jaka była u mnie przyczyna. Też miałem zapieczone ramiona wycieraczek. Wycieraczki w początkowej fazie zaczęły chodzić wolniej aż stanęły. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu tulejek ramion wycieraczki nie mogły się ustawić we właściwej pozycji i pomogło wyczyszczenie styków w silniczku i ustawienie tak aby łapał się we właściwych pozycjach. Nie potrafię teraz opisać jak to powinno być ustawione ale zrobiłem to intuicyjnie i śmigają jak trzeba :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No na pewno się pochwalę, i mam nadzieję że jest to kostka, bo mam trochę uszkodzony gwint pod wycieraczką jedną i nie chcę tego na razie ruszać...

[ Dodano: Nie 24 Cze, 2012 14:49 ]
Rozebranie manetki i przeczyszczenie styków przy kierownicy nic nie dało. Wiec tak jak pisał WOJTAS będzie to silniczek. No teraz to chociaż wiem co muszę rozebrać. Jak coś to jeszcze napiszę

[ Dodano: Czw 07 Mar, 2013 20:28 ]
Witam po długiej przerwie. To z wycieraczkami to się okazało że podczas czyszczenia panewek przestawiło mi się ramię i musiałem je przestawić o kilka mm w jedną stronę. Ponieważ nawet sprawdzałem też manetkę i silniczek sam nawet rozebrałem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam!
Jestem tu nowy i chciałbym powrócić do tematu wycieraczek.
Mam podobny problem - wycieraczki same się uruchamiają przy włożeniu kluczyka do stacyjki lub przekręceniu zapłonu.

Czy to możliwe że poprzedni użytkownik wprowadził jakiś kod odpowiedzialny za takie działanie?

Dodam, że rozbierałem już podszybie i sprawdzałem mechanizm położenia wycieraczek,i niezależnie jak go ustawiałem (zwarty czy nie) wycieraczki i tak się uruchamiały.

O jakiej kostce piszecie powyżej, gdzie ona się znajduje?

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Z góry dziękuję za wskazówki :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyciągnij przekaźnik wycieraczek który znajduje się nad kolanami kierowcy (podwójny) i sprawdź czy dalej się samoistnie załącza na zapłonie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyciągnąłem przekaźnik jak mówiłeś, nie uruchomiły się.
Ani same ani na żądanie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozbierz obudowę przekaźnika i przelutuj go.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.145.105.108 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa