Car Audio » RNS-D mechanizm wysuwania CD-ROM
Odpowiedz do tematu
 RNS-D mechanizm wysuwania CD-ROM
W mojej navi szlag trafił mechanizm zasysania/wysuwania CD (nie ukrywam, że sam mu w tym nieco pomogłem :oops: )... Mam do wzięcia inną RNS-D, do której typ nie posiada kodu, tyle, że ta jest z A6 (za stosunkowo niewielką kasę dzięki temu).
Moje pytanie - waszym zdaniem da radę po prostu rozpiąć moją navi na pół i podmienić tylko górę z tej drugiej? Bo jak dobrze kojarzę to tam na górze jest właśnie napęd CD-ROM i niewiele więcej.... czy może jestem w błędzie i siedzi tam też jakaś elektronika, która może później mi stworzyć problem z kompatybilnością tych połówek? Dzięki z góry za zainteresowanie.


[P.S.] Pragnę przy okazji STANOWCZO OBALIĆ :!: panujący tutaj i na innych forach audi mit, że rzekomo do tego, żeby nawigacja czytała płyty z mapami, to muszą one być nagrane bóg wie jak, czym i na czym... powiem Wam tak - nagrajcie znanym wszystkim profilem do clone'a na BYLE CZYM, tylko miejcie czystą soczewkę. Na dowód pokażę Wam, jaką płytę z mapą ja miałem cały czas w swojej...







nie wiem, czy to dobrze widać, ale w kilku miejscach nośnik jest zdrapany na wylot, a mimo tego nie zdarzyło się nigdy, żeby tej płyty moja navi nie przeczytała, albo żeby to długo trwało...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odpowiedź jest krótka - mniej roboty będzie z przełożeniem samego mechanizmu. Pod warunkiem, że oba to DX. Non DX (starsza wersja) ma inny mechanizm.
Co do płyty, to żaden mit a fakt. Miejsca które są zadrapane nie są w ogóle zapisane. Mapa PL CZ ma około 300MB. Przyglądnij się pod kątem na zapis płyty.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
mniej roboty będzie z przełożeniem samego mechanizmu. Pod warunkiem, że oba to DX. Non DX (starsza wersja) ma inny mechanizm.

Dzięki Adi202, o taką odpowiedź mi dokładnie chodziło

Adi202 napisał/a:
Miejsca które są zadrapane nie są w ogóle zapisane

Oj nie prawda :mrgreen: Fakt - mapa zajmuje mniej niż połowę płyty, ale nie wszystkie rysy, w tym te na wylot widać na zdjęciu, chciałem złapać chociaż jedną wyraźnie, ale i tak oprócz niej widać wyraźnie jeszcze dziurkę, która jest już jest w nagranym obszarze, i jest tam też wiele innych... Co do nagrywania - moja nagrywarka (jakaś tam Toshiba zdaje się) nie potrafi mimo wyraźnych rozkazów z Clone'a i czegokolwiek innego nagrywać płyt CD-ROM wolniej niż około 10-11x, a słyszałem, że powinno być 1x najlepiej, a jak nagrasz szybciej niż 4x to nie ma prawa zadziałać... No i płyty esperanza , które leżały pewnie z 5 lat na słońcu w kiosku ruchu i kosztowały jakoś 0.5 złotego cebuliona to nie jest wysokiej jakości nośnik....
Nie sprzeczam się, poprostu u mnie to tak wygląda 8-)

[ Dodano: Wto 17 Paź, 2017 18:39 ]
Dasz radę na podstawie tego powiedzieć czy to DX czy non-DX?




Postaw piwo autorowi tego posta
 
NA pierwszy rzut oka wygląda na DX. Jeżeli posiada dodatkowe gniazdo antenowe, to jest to DX. Dodatkowo mechanizm musi być identyczny. Zdemontuj górny dekiel i porównaj mechanizmy. Jezeli są identyczne to bierz się do roboty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli chodzi o nagrywanie płyt do navi, to tutaj nie ma żadnej magii, wystarczy poczytać o zabezpieczeniu SAFEDISC i wszystko jasne. Inną sprawą jest to, że w czasach świetności tego zabezpieczenia nie wszystkie nagrywarki sobie z nim radziły, teraz radzi sobie wiekszość (a to nie znaczy, że wszystkie), a jeśli chodzi o nośnik, to możesz to wypalić nawet na płycie chodnikowej aby weszło do navi i ważne: nie była to płyta RW - na tym nie zadziała.

Pytanie poza konkursem: rns-d czyta płyty inne niż mapy z wbudowanego napędu? czy tylko ze zmieniarki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Granth napisał/a:

Pytanie poza konkursem: rns-d czyta płyty inne niż mapy z wbudowanego napędu? czy tylko ze zmieniarki?

Tylko mapy. Audio ze zmieniarki.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.131.110.169 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa