Pozostałe tematy » centralny zamek v8
Odpowiedz do tematu
 centralny zamek v8
Witam jak w temacie coś się dzieje z centralnym zamkiem tzn jak otwieram z pilota to bolec od strony kierowcy wychodzi ale nie do końca i się chowa tym samym zamykając z powrotem auto ,wielokrotnie próbowałem mu pomóc wyjść ręcznie ale nie dało rady tak jakby coś się blokowało.Zastanawiam się czy pompka czy może zamek przy drzwiach.Rozkręciłem zamek i nasmarowałem ,przez chwilę było ok ale to może przypadek.Reszta drzwi wychodzi na to że się otwiera normalnie tylko przez drzwi kierowcy nie mogę otworzyć auta.Fakt jest taki że nie zawsze;) częściej raczej się otwiera bez problemu.Co może być przyczyną.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
kapsel napisał/a:
.Co może być przyczyną.

Nieszczelność siłownika lub przewodu podciśnieniowego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
.Co może być przyczyną.

Nieszczelność siłownika lub przewodu podciśnieniowego.


Nie bardzo bo przeważnie działa normalnie no i pompka pompuje normalnie i się wyłącza.Tak jakby się przycinał bo nawet ręcznie nie mogę go wyciągnąć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
kapsel napisał/a:
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
.Co może być przyczyną.

Nieszczelność siłownika lub przewodu podciśnieniowego.


Nie bardzo bo przeważnie działa normalnie no i pompka pompuje normalnie i się wyłącza.

Sprawdź od wewnątrz pociągając w trakcie pompowania za kołek w drzwiach. Zamek kierowcy jest najdalej oddalony od pompki i jeżeli do końca nie zamyka i nie otwiera, to najbardziej prawdopodobna będzie nieszczelność w rurce plastikowej lub w siłowniku drzwi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
.Co może być przyczyną.

Nieszczelność siłownika lub przewodu podciśnieniowego.


Nie bardzo bo przeważnie działa normalnie no i pompka pompuje normalnie i się wyłącza.

Sprawdź od wewnątrz pociągając w trakcie pompowania za kołek w drzwiach. Zamek kierowcy jest najdalej oddalony od pompki i jeżeli do końca nie zamyka i nie otwiera, to najbardziej prawdopodobna będzie nieszczelność w rurce plastikowej lub w siłowniku drzwi.


Właśnie o tym pisze może nie jasno ale jak otwieram drzwi i pociągam jednocześnie za kołek to czuję tylko jak się pręt prostuje a reszta stoi i zamek po chwili się normalnie zamyka ,i pompka przestaje pompować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
kapsel napisał/a:
pręt prostuje a reszta stoi

:mrgreen:
Opisz to jaśniej, bo nie mogę zatrybić o co kaman. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
pręt prostuje a reszta stoi

:mrgreen:
Opisz to jaśniej, bo nie mogę zatrybić o co kaman. :mrgreen:


Ok Wieć jak otwieram drzwi z pilota wszystko ładnie chodzi ale bolec od drzwi kierowcy idzie w górę ale tak jakby miał opór i jak go ciągnę podczas otwierania też czuję opór nie da rady go wyciągnąć tylko czuję jak ten cały pręcik od bolca się naciąga.Pompka normalnie kończy pracę ale zamek schodzi z powrotem w dół nie otwiera się .Nawet jak ciągną za bolec w drzwiach pasażera to bolec w drzwiach kierowcy wychodzi do połowy ,słychać na pompce że ma opór i schodzi w dół.Nie wiem jak mogę jaśniej ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
kapsel napisał/a:
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
pręt prostuje a reszta stoi

:mrgreen:
Opisz to jaśniej, bo nie mogę zatrybić o co kaman. :mrgreen:


Ok Wieć jak otwieram drzwi z pilota wszystko ładnie chodzi ale bolec od drzwi kierowcy idzie w górę ale tak jakby miał opór i jak go ciągnę podczas otwierania też czuję opór nie da rady go wyciągnąć tylko czuję jak ten cały pręcik od bolca się naciąga.Pompka normalnie kończy pracę ale zamek schodzi z powrotem w dół nie otwiera się .Nawet jak ciągną za bolec w drzwiach pasażera to bolec w drzwiach kierowcy wychodzi do połowy ,słychać na pompce że ma opór i schodzi w dół.Nie wiem jak mogę jaśniej ;)

A jak masz juz otwarte drzwi, to zamyka się bez problemu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek v8
Adi202 napisał/a:
A jak masz juz otwarte drzwi, to zamyka się bez problemu?


Tak wszystko jest ok zamek zamyka się normalnie ,w tą stronę akurat działa bez problemu.I to nie jest notoryczne z tym zamkiem po prostu dość często się zdarza.Teraz np jest problem ale za 5 minut już działa normalnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Demontowałeś z jakiegoś powodu tapicerke drzwi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak kilkakrotnie ,smarowałem prowadnice szyby coś tam było z głośnikiem no i do przełączników otwierania szyby zamontowali mi przekaźniki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jestes pewien,że wszystko jest poskładane tak jak byc powinno?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Raczej tak , tam przy pompce nie ma czegoś co może sprawiać problemy ale mogę się mylić.Teraz nie mam gdzie tego rozebrać więc chyba zaczekam do wiosny.Mi się wydaje że pompka się blokuje coś podobnego miałem w cygarze ,lub właśnie coś z zamkiem .Musiał bym wykręcić zamek ze starych drzwi i przeprowadzić próby;))

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Raczej tak , tam przy pompce nie ma czegoś co może sprawiać problemy ale mogę się mylić.Teraz nie mam gdzie tego rozebrać więc chyba zaczekam do wiosny.Mi się wydaje że pompka się blokuje coś podobnego miałem w cygarze ,lub właśnie coś z zamkiem .Musiał bym wykręcić zamek ze starych drzwi i przeprowadzić próby;))

Jeżeli kołek w drzwiach kierowcy nie blokowałby się, to byłoby to możliwe, że coś dzeje sie z pompką. W tym przypadku pompka reaguje właściwie - zamyka ponownie zamki ponieważ siłownik w drzwiach kierowcy jest w pozycji zamkniętej.Odłącz wtyczkę od siłownika drzwi i spróbuj ponownie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok tak zrobię podziękował;))

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.136.18.48 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa