Car Audio » [80 B4]Prośba o schemat instalacji do kostki iso
Odpowiedz do tematu
 [80 B4]Prośba o schemat instalacji do kostki iso
Czy ktos może mi wytłumaczyc kolorami jak idzie oryginalna instalacja do radia w kostkę iso, nie gra u mnie tylny głośnik w prawych drzwiach, jak pociagnęłam te kable co są za kostką iso w samochodzie, to tam jest mega jakaś rzezba, powiązane, poizolowane, dodatkowy jest jescze kabel wpiety gruby jakby do wzmacniacza i on sie konczy, jest odcięty

Chce schemat jakis tego czy rozpiskę kolorami jak to idzie w oryginalną kostkę iso, bo tam jest własnie ta cała rzezba

Postaw piwo autorowi tego posta
 















Postaw piwo autorowi tego posta
 
ktoś sobie pociągnął własną instalke do głośników... ja na Twoim miejscu zakupilbym nową kostkę iso i po kolei sprawdzał,który przewód odpowiada za jaki głośnik i analogicznie podłaczał, jeśli przewody beda sprawne to nie ma sensu na ciagnięcie nowych w odpowiednim kolorze... co do nierajacego głośnika to przy tego typu kombinacjach najpewniej puścił jakiś baranek :mrgreen: :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 


to po prawej jest tył - zielone lewy tył, fioletowe prawy tył
a jak sprawdzić, czy ten głosnik w drzwiach jest sprawny?

znalazłam poglądowe zdjęcie, to w orginale tam powinna jeszcze chyba jedna kostka-łaczka byc i dopiero do ISO na koncu a tu są one spięte na krótko i chodzi mi tez, czy dobrze są spiete w konfrontacji do wtyczki, której u mnie nie m,a



a te zielone to ja tez mam z lewej, tylko one sa poprzedłuzane czarnymi :roll: wchodza w kostkę i to jest przód, ale przód grają oba

a jak w ogóle sprawdzic, czy ten głośnik jest sprawny, tam w drzwiach jest jeszcze syczek i z prawej strony też nie gra i jak idą przewody do prawych drzwi, którędy

no i w tej kostce drugiej, jest u mnie sajgon, wpiety jest kabel do wzmacniacza na krótko, on idzie w dół i dalej jest odcięty, czyli ktos miał wzmacniacz w tym aucie i jakieś przeróbki były audio, niebieski kabel sciety za wtyczką, biały tez (to juz o tej drugiej kostce pisze) jak to teraz ogarnąc co do czego i czy ta druga kostka ma też wpływ na ten głośnik


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możliwe jest również uszkodzenie samego głośnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli nie pozostaje nic innego jak pruć tapicerke z tych drzwi? bo bez tego chyba nie ma jak go sprawdzic?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tylnych drzwiach powinnaś mieć 2 głośniki jeden szerokopasmowy i drugi wysokotonowy. Jeżeli słychać wysokotonówkę, to na 123% jest głośnik. Jeżeli wysokotonowy nie lata, to możesz sprawdzić dodatkowo przewody w gumowym peszlu na drzwiach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich miłośników marki.Też zaraziłem się audiczką i jak wszyscy kupujący przechodzone auto mam problem,a mianowicie chodzi o audio.Mam A3 8l z 2002 roku i obciętą kostkę iso.Z wiązki wystają kable:pomarańczowo-zielony,pomarańczowo-brązowy,czerwono-brązowy 2 razy,zielono-brązowy,zielono-niebieski i czarno-biały.Proszę o podpowiedż pod które piny muszę wpiąć kable żeby normalnie diałał subwofer i głosniki w tylnich drzwiach.radio oryginalne chorus 2 grundig.pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobrze by było umieścić fotkę tej uszkodzonej wiązki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 wiązka iso

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niebiesko zielony sygnał kanału lewego pin 1
czerwono zielony sygnał kanału prawego pin 2
brązowo czerwony masy sygnałów l i p pin 3
biało czarny sterowanie pin 6
pomarańczowo zielony CAN H pin 7
pomarańczowo brązowy CAN L pin 12

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki Adi,podłączyłem i wszysko pięknie gra.pozdrawiam.

[ Dodano: Czw 29 Maj, 2014 00:23 ]
Ale za każdym razem jak wyłącze zapłon to muszę na nowo wpisać kod,co zrobić żeby grało bez kluczyka ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wrócmy jeszcze do mojej kostki, chpdzi mi o kable z instalacji samochodu (ta kostka nie z głośnikami), bo ja się doszukałam, nie jest to kabel od wzmcniacza tylko radio podłączone bezpośrednio pod akumulator (te grube kable tam powiązane), a przewody z instalacji samochodu co powinny wchodzic w te kostkę są odcięte

ja sobie w weekend chce te instalacje ogarnąc, bo przyznam, ze ona mnie przeraża, poprzelutowac i poizolowac jak nalezy, moze podlączenie radia z akumulatora zostawie, ale z tej instalacji samochodu chce opis, tam jest biały, niebieski i inne kolory (wiązka nie od głosników, ta druga), którys jest wzmaniacz antenowy i to chyba biały, to czy spiąc go w kostkę tam gdzie jest w kostce radia niebieski? (słabo mi odbiera stacje poza miastem) i zółty jest chyba, a to chyba prad po zapłonie, czy mógł by mi ktos to rozpisac dokładnie te kable z instalacji auta co powinny w tę kostke fabrycznie wejc

i jak jest ta instalacja z akumulatora kabke i one są powiazane do kostki ISO, czy one są z dobrymi spiete, bo jeśli tak, to ja polutuje i poizoluje koszulkami, tak zeby było to normalnie bez pęków, bo i moze też kable na wzmacniacz zostawie i jakąs tubę sobie wrzuce ;) no ale chce zeby to miało ręce i nogi

nie znoszę druciarstwa i to ze radio gra, mi nie wystarcza, wk***ia mnie ze tam za nim tak podrutowane jest, chce to ogarnąc, a bede miec w weekend czas

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1 GALA
4 stacyjka
5 zasilanie anteny
6 podświetlenie
7 zasilanie (stały plus)
8 masa


Jeżeli masz podłączone radio typu Kenwood, JVC itp, to musisz zamienić miejscami 4 z 7 inaczej po wyłączeniu zapłonu radio nabawi się choroby Altzheimera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam kenwooda i separator antenowy z niebieskim kablem i czy z instalacji auta jest biały wzmacniacz antenowy? z nim mam spiąc ten niebieski z separatora?

taki



ja ten niebieski kabel z niego wpiełam tez w niebieski co jest z radia i to chyba jest źle, bo gubi za miastem stacje radiowe


a jeszcze byś mi napisał kolorami z instalacji auta, bo ja tę wiązkę znalazłam, jest w środku obcieta a w kostkę jest to podłączenie z akumulatora i na kablu idącym z plusowej klemy jest jeszcze bezpiecznik 10 - na szczęście :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.139.238.76 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa