Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Odczyt błędów Audi A4 B5 99r.
Odpowiedz do tematu
 Odczyt błędów Audi A4 B5 99r.
Witam Panowie!
Jak w temacie.. Dzis zrobilem sobie odczyt błędów w mojej świeżo nabytej Niunii :)

I jak w S8 miałem wszędzie błędy tylko nigdy w silniku, tak teraz w A4 nie mam nigdzie poza silnikiem...

Poproszę Was o pomoc w wyjaśnieniu tych błędów, opis których muszę się obawiac, które trzeba szybko naprawic, i w miarę możliwości przyczyny ich pojawienia się.

Dodam, że Niunia jest w gazie i odkąd poprzedni właściciel na pocżatku tego roku założył gaz, pojawił się problem z odpalaniem auta (trzeba dodac gazu, inaczej zgaśnie). Czasami również pojawia się chwilowy, bardzo odczuwalny spadek mocy zarówno na benzynie jak i na gazie.

Poniżej lista błędów:

16716 Czujnik antystukowy 2 strona 2 - niskie napięcie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17537 Mieszanka za bogata strona 2 - regulacja długoterminowa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17535 Mieszanka za bogata strona 1 - regulacja długoterminowa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
16500 Czujnik temperatury silnika zakres/możliwości
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17537 Mieszanka za bogata strona 2 - regulacja długoterminowa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17535 Mieszanka za bogata strona 1 - regulacja długoterminowa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem


Będę wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam!!

A przy okazji jeszcze jedno pytanie, nie chcę zakładac nowego tematu.
Jak mogę sprawdzic jakie oznaczenie literowe ma mój silnik?
Oczywiście jest to bardzo pomocne przy kupnie części, takich jak rozrząd,
a samych silników 2.4 było chyba 6 albo 7 w nich :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nr silnika masz wybity podprawą głowicą po wewnętrznej stronie silnika.
Co do błędów, to chyba jeździsz na jakimś starym paliwie, albo pompa paliwowa siada.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję Adi, na Ciebie zawsze można liczyc :)

Jeśli chodzi o paliwo to od zawsze wszystkie auta tankuje na jednym i tym samym Orlenie i nigdy nic takiego się nie działo, paliwo zawsze uważałem tam za jedno z lepszych.

Czyli błędy dotyczące mieszanki w takim razie mogą byc od siadającej pompy paliwa, dobrze zrozumiałem?

A co z błędem tego czujnika antystukowego? Gdzie on się znajduje i od czego zacząc sprawdzanie/naprawę?

Pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Są usterki i problemy wywołane usterkami. Problem z czujnikiem stukowym jest raczej wywołany przez usterkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To nie za wiele sie dowiedziałem.. Nawet nie wiem czy mam go wymieniac czy szukac prolemy gdzie indziej.. nawet nie wiem gdzie on sie dokladnie znajduje.
Druga sprawa to pompa paliwa, chyba nie w niej jest problem jesli po skasowaniu bledow auto jezdzi dobrze na PB dopoki nie przelacze na gaz. po przelaczeniu znowu swiruje i na LPG i PB. a moze to wina czujnika temperatury? od czego jeszcze mieszanka moze byc za bogata?
pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
To nie za wiele sie dowiedziałem.. Nawet nie wiem czy mam go wymieniac czy szukac prolemy gdzie indziej.. nawet nie wiem gdzie on sie dokladnie znajduje.
Druga sprawa to pompa paliwa, chyba nie w niej jest problem jesli po skasowaniu bledow auto jezdzi dobrze na PB dopoki nie przelacze na gaz. po przelaczeniu znowu swiruje i na LPG i PB. a moze to wina czujnika temperatury? od czego jeszcze mieszanka moze byc za bogata?
pozdrawiam!

Masło maślane.. Sądzę, że błąd czujnika stukowego nie jest usterką, a jedynie zapisem spowodowanym złą mieszanką paliwową. Czujnika stukowego nie idzie sprawdzić tak jak np czujnika temperatury. To jest element piezoelektryczny i sprawdzisz go tylko na silniku za pomocą specjalistycznego sprzętu którego z pewnością nie posiadasz.
Tak więc naprawę zacznij od sprawdzenia ciśnienia paiwa.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok wiec z tym problemem udam sie do jakiegos dobrego warsztatu.

A czy mozesz mi powiedziec jeszcze czy to szarpanie przez pierwsze kilka minut po odpaleniu, gasniecie silnika po odpaleniu i czasami w trakcie jazdy spadek mocy mozna zdiagnozowac w sposob garazowy? np czy moze to byc czujnik temperatury? denerwuje mnie ze po odpaleniu auta musze trzymac wcisniety gaz, czasami nawet jak wcisne do podlogi to przrez kilkanascie dobrych sekund trzyma 600 rpm i dopiero powoli zaczyna wchodzic na obroty :/ i to szarpanie jak chce od razu po odpaleniu jechac doprowadza do szalu.. i nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy cieply. czy moze tak jak poprzedni wlasciciel stwierdzil komputer widzi gaz jako intruza? i trzeba wszystko jesszcze raz mapowac?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli dzieje się to tylko na benzynie, to wszystko wskazuje na zbyt niskie ciśnienie paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety nie. Problem pojawia sie tak samo na benzynie jak i na gazie. Moze na gazie jest to troche mniej odczuwalne. Kolejna sprawa jest taka, ze po skasowaniu bledow VAGiem, jezdze tylko i wylacznie na benzynie przez 2 dni i jest o niebo lepiej, zadko szarpnie i nie gasnie po odpaleniu. a w momencie kiedy chociaz raz przerzuce na junkersa, to problem zaczyna sie pojawiac znowu na kazdym paliwie.... dlatego nie wiem od czego mam zaczac :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
.... dlatego nie wiem od czego mam zaczac :/

Ja zacząłbym od benzyny później instalacja LPG. Sprawdż to ciśnienie paliwa aby później wykluczyć ten problem. Jaką masz instalację LPG?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa