Czujniki, kody i schematy » 100 C3 czujnik wtryskiwacza rozruchowego
Odpowiedz do tematu
 100 C3 czujnik wtryskiwacza rozruchowego
Witam! Chciałbym aby ktoś wysłał mi przykładowy link z czujnikiem temperatury (ten od wtryskiwacza rozruchowego) w sklepie nie potrafią mi go dobrać, na allegro szukałem no to nie ma do silnika 2.3. Chodzi o 2-wu pinowy czujnik. Domyślam się, że on jest uszkodzony bo na ciepłym silniku nie odpala na benzynie, a gdy go odepnę to normalnie odpala. Proszę o przykładowy link, ewentualnie opinie co do tych czujników (firma itp.).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Praca wtryskiwacza rozruchowego zależna jest od czujnika temperatury. Jeżeli na zimnym silniku silnik normalnie odpala, to wtryskiwacz pracuje jak należy. Sądzę, że problem leży w zbyt niskim ciśnieniu roboczym pompy paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kiedy odpinam ten czujnik to odpala, to wydaje mi się, że w nim jest przyczyna

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To odepnij czujnik oraz wtryskiwacz rozruchowy i spróbuj odpalić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli odłączam czujnik no to wtryskiwacz rozruchowy nie działa, czy się myle? Czyli ten czujnik nie jest od rozruchowego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mateo napisał/a:
Jeżeli odłączam czujnik no to wtryskiwacz rozruchowy nie działa, czy się myle? Czyli ten czujnik nie jest od rozruchowego?

Mylisz się. To nie jest czujnik wtryskiwacza rozruchowego, a czujnik temperatury silnika. Po odpięciu tego czujnika sterownik silnika widzi niską temperaturę i przy rozruchu załącza dodatkowo wtrysk rozruchowy. Ja na razie jasnowidzem nie jestem i nie twierdzę że czujnik jest OK. Zrób jednak co pisałem, a jest możliwe, że zaoszczędzisz sobie zbędny wydatek jakim jest czujnik temperatury silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak najbardziej zrobię tak jak piszesz i dam znać. To domyślam się, że przez to tez ma większe spalanie, tak jest?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zgadza się.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem tak jak pisałeś, no i nie odpala. Czyli to będzie wina tego czujnika? A co do spalania, to przez ten czujnik też pali więcej "podtlenku" ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mateo napisał/a:
Czyli to będzie wina tego czujnika?

Co ty z tym czujnikiem? Uparłeś się na niego i nie dasz sobie przetłumaczyć. Już samo to, że po odpięciu odpala oznacza że jest dobry. Zmierz ciśnienie paliwa przed rozdzielaczem. Ciśnienie w trakcie załączenia zapłonu powinno być minimum 4Bar. Ciśnienie robocze powyżej 4. Przy okazji wymień uszczelki na wtryskiwaczach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki. Jak tylko będę miał czas to zrobię to co napisałeś, przyglądałem się przewodom paliwowym i za bardzo nie mam pomysłu jak się tam podłączyć z manometrem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz zastosować trójnik. Przyłącz się przed rozdzielaczem paliwa ewentualnie zaraz za filtrem paliwa. Na jedno wyjdzie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 18.220.13.70 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa