 |
Przesunięty przez: Pasiak Sro 27 Cze, 2012 17:38 |
a6 2.7 biturbo lub 3.0 |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 21 Lis, 2009 13:36 a6 2.7 biturbo lub 3.0
|
|
|
Witam mam dylemat jaki silnik 2.7 biturbo czy 3.0 chodzi mi dokladnie jakie sa ich najczulsze punkty jak one reaguja na załozenie LPG czy biturbo znosi gaz jakie warunki musi spelniac instalacja. Co najczesciej pada w nich no i jaki bardziej silnik polecacie w A6 C5?? i odrazu podam dwa linki samochodów ocencie je co o nich sądzicie http://otomoto.pl/audi-a6...-C10522397.html
http://otomoto.pl/audi-a6...-C10510336.html |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Lis, 2009 15:35 Re: a6 2.7 biturbo lub 3.0
|
|
|
| TMJ napisał/a: | Witam mam dylemat jaki silnik 2.7 biturbo czy 3.0 chodzi mi dokladnie jakie sa ich najczulsze punkty jak one reaguja na załozenie LPG czy biturbo znosi gaz jakie warunki musi spelniac instalacja. Co najczesciej pada w nich no i jaki bardziej silnik polecacie w A6 C5?? i odrazu podam dwa linki samochodów ocencie je co o nich sądzicie http://otomoto.pl/audi-a6...-C10522397.html
http://otomoto.pl/audi-a6...-C10510336.html |
Silnik 3,0 jest bardzo dobrym silnikiem, aczkolwiek w tym przypadku dyskwalifikuje go skrzynia biegów Multitronic. Jeżeli miałbym jednak wybierać z tych dwóch, to wybrałbym 2,7.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Lis, 2009 19:14
|
|
|
A możesz mi wytłumaczyc czego multitronic odradzasz czy on jest jakis awaryjny opiszczcie mi te dwa modele silników co jest za co przeciw a i napiszcie jak wyglada instalacja gazwoa w tych silnikach czy ten 2.7 potrzebuje jakas specjalna jak to wszystko na tym jezdzi |
| Ostatnio zmieniony przez TMJ Sob 21 Lis, 2009 19:17, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Lis, 2009 19:44
|
|
|
| TMJ napisał/a: | | A możesz mi wytłumaczyc czego multitronic odradzasz czy on jest jakis awaryjny opiszczcie mi te dwa modele silników co jest za co przeciw a i napiszcie jak wyglada instalacja gazwoa w tych silnikach czy ten 2.7 potrzebuje jakas specjalna jak to wszystko na tym jezdzi |
Multitronic jest jedną z najbardziej awaryjnych skrzyń biegów. Jeżeli Multitronic jest jeszcze w dobrym stanie, to na 122% nie długo. To jest jedyny powód dla którego nie kupowałbym auta z taką skrzynią. Co do silników, to różnicą między tymi jednostkami jest to, iż jeden z nich 3,0 jest wolnossący, drugi zaś z doładowaniem. I jeden i drugi jest udanym silnikiem, aczkolwiek wolnossący zawsze będzie mniej awaryjny niż jego konkurent Turbo. 3,0 jest następca silników 2,8 V6 czyli silników które sprawdziły się przez lata i nadal będą się sprawdzać jako mało zawodne jednostki. 2,7T posiadają już doładowanie w tym przypadku podwójne ze względu na budowę silnika. Turbo jak dla mnie zawsze kojarzyło się z problemami i regeneracjami, więc nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu silników. Jeżeli chodzi o instalacje gazowe, to nie wypowiem się na ten temat, ponieważ po pierwsze nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, a po drugie nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale... w dzisiejszej dobie instalacji gazowych jest wszystko możliwe i nie powinno być problemów z zagazowaniem silnika- nawet doładowanego. Obecnie w Polsce produkuje się bardzo dobrą elektronikę do instalacji LPG z którą jest "prawdopodobnie" mniej problemów niż z włoszczyzną i jest też wiele tańsza. Koszt kitu 6 cyl. około 1500zł + zbiornik.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Lis, 2009 23:27
|
|
|
Dziekuje slicznie za wytlumaczenie o skrzyni i silniku fajnie wiedziec pewne kwestie dzieki a co do wyboru silnika moze sie cos jeszcze zmieni choc jak narazie bardzie mi przemawia 2.7 choc te turbo tez troszke przeraza. ale do zakupu moze cos sie zmienic lub model przemowi za siebie a owiedzcie mi jeszze co sadzicie o tym aucie http://otomoto.pl/audi-a6...-C10638024.html |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 09:37
|
|
|
no to juz mniej wiecej wiem wytlumaczyli mi w jedny z warsztatów zakladajacych lpg mowia ze musi byc bardzo dobrze zestrojona instalacja mowil cos o temperaturach gazu cisnieniach it dla mnie czarna magia ale wiem ze juz robia i jak jest dobrze zrobiona to nie powinno byc jakis odchylen od norm nz w silnikach wolnossacych
a co do auta to niby kupiony w kraju i serwisowany jest mozliwosc sprawdzenia tego wszystkiego w jakis sposob?? |
| Ostatnio zmieniony przez TMJ Nie 22 Lis, 2009 09:38, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 11:28
|
|
|
| TMJ napisał/a: | | jest mozliwosc sprawdzenia tego wszystkiego w jakis sposob?? |
Jeżeli jest serwisowany w autoryzowanym serwisie, to musi być taka możliwość. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 11:40
|
|
|
Ale wiesz co, szynszylek podrzuciła temat...........samochód jest 2001 rok w/g ogłoszenia a na FIS`ie jest 1 stczeń 1999 .To temat dla mądrzejszych niż ja Adi , może tak być , nie ma tu wałka żadnego ?! |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
| Ostatnio zmieniony przez roger110 Nie 22 Lis, 2009 11:41, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 11:56
|
|
|
| roger110 napisał/a: | | nie ma tu wałka żadnego ?! |
Nie ma wałka - wszystko jest tak jak powinno. Dlaczego? To proste. Wzór tego licznika produkowany jest od 97r i co jakiś czas wychodziło nowsze oprogramowanie w którym dochodziły poprawki i też zmieniany był kalendarz. Ten model jest jeszcze przed liftem ale różni się elektrycznie od tego z 97 - 98r. Nie zwróciłem uwagi na kalendarz w modelach po lifcie 2002, 2003, ale wydaje mi się, iż również zaczynał się od 01.01.1999r
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): roger110 |
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 12:05
|
|
|
Czyli problem wyjaśniony |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 12:07
|
|
|
| roger110 napisał/a: | Czyli problem wyjaśniony |
Też tak sądzę. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 12:12
|
|
|
No to jak możecie mi podpowiedziec jak to mozna sprawdzic. Osoba sprzedajaca twierdzi że jest serwisowany wiec jakies slady powinny zostac wyczytlaem ze vin moze mi pomoc ale gdzie moge to srawdzic na jakims forum (nie pamietam nazwy) ktos pisal że jest jakas strona na rosyjskim serwerze z mozliwoscia sprawdzenia czy to mozliwe i czy vin wszystko wykaze ?? |
| Ostatnio zmieniony przez TMJ Nie 22 Lis, 2009 12:13, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 12:15
|
|
|
Sprawdzasz w konkretnym serwisie , który wystawił książkę serwisową | TMJ napisał/a: | | vin omoze ale gdzie moge to srawdzic na jakims forum (nie pamietam nazwy) ktos pisal że jest jakas strona na rosyjskim serwerze z mozliwoscia sprawdzenia czy to mozliwe i czy vin wszystko wykaze ?? | Tego tematu nie znam i szczerze pierwsze słyszę (czytam) |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 12:17
|
|
|
Tylko ASO prowadzi ewidencję napraw itp. W ASO powinni udzielić Ci takiej odpowiedzi- choć nie jestem pewien czy zrobią to chętnie.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Audi A6/S6 |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |