 |
|
W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..? |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 14:16 W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..?
|
|
|
Witam..
W jaki sposob mozna usunac rysy na karoserii..? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 14:52
|
|
|
Poprzez polerowanie maszynowe najlepiej, ale jeśli rysy są głębokie to tylko malowanie danego elementu. |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 17:54 Re: W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..?
|
|
|
| Madoxe.Audi.A4 napisał/a: | Witam..
W jaki sposob mozna usunac rysy na karoserii..? |
To wszystko zależy od głębokości rys, daj jakieś zdjęcie tych elementów porysowanych to ci odpowiem. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 17:59
|
|
|
To sa delikatne rysy.. a napewno nie glebokie.. Moze jakas pasta..? Czy taka jak kolega napisal to polerowanie maszynowe..? |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 18:40
|
|
|
Jeżeli to są delikatne rysy to możesz to zrobić nawet ręcznie. Jest świetna pasta Meguiar's Ultimate compound. Trochę cięższej pracy najlepiej z aplikatorem tri color od monster shine i masz po rysach a i samochód odżyje. Tylko najgorszy problem że audice mają bardzo twardy lakier i będzie ciężko. |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 19:01
|
|
|
| Madoxe.Audi.A4 napisał/a: | | To sa delikatne rysy.. a napewno nie glebokie.. Moze jakas pasta..? Czy taka jak kolega napisal to polerowanie maszynowe..? |
Ciężko powiedzieć bez zdjęcia, jednak zrobienie mechanicznej polerki nie takie proste jak to niektórym się wydaje, trzeba znać pasty o odpowiednich gradacjach i sposobie aplikowania ich odpowiednimi gąbkami polerskimi, jeśli rysy są naprawdę drobne, to spróbuj ręcznie na małej powierzchni pastą o nazwie Auto-Max, jest to pospolita pasta, lecz bardzo dobra do ręcznego i amatorskiego polerowania i tzw.wyciągania drobnych rys. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 20:07
|
|
|
Coz.. Pozostaje mi nic innego jak tylko probowac.. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 23:02
|
|
|
a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3 |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012 07:57
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3 |
Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012 09:06
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | | Pasiak napisał/a: | | a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3 |
Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej. | tepo nie jest nabłyszczajace tylko lekkościerne |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012 22:33
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | | Pasiak napisał/a: | | a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3 |
Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej. | tepo nie jest nabłyszczajace tylko lekkościerne |
W sumie to ja prawie wcale nie używam tempa, po prostu nie jest mi przydatne, gdy robię polerowanie lakieru to używam serii past Farecla na mokro , lub 3M na sucho , ale robota tymi pastami to już inna bajka. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 22:08
|
|
|
Próbowałem kiedyś Tempo, ale wyszło średnio |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 28 Gru, 2012 12:36
|
|
|
jeżeli rysa nie przekracza grubość lakieru to
papierek na mokro 2000 do usunięcia
potem 3000 lekko
a na koniec pasta polerską maszynowo i będzie jak ta lala |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |