jimv8 - jesteś z samego Konina?
Pisałem Ci wiadomość na PW ale nie wiem czy doszła.
Z przepływomierzem sprawdzę i po świętach napewno dam znać.
[ Dodano: Nie 27 Mar, 2016 16:03 ]
Jeśli chodzi o przepływomierz to w tym aucie go chyba poprostu nie ma. Za filtrem powietrza jest jedynie rura która dalej dochodzi do przepustnicy. Jest na niej tylko czujnik temperatury powietrza dolotowego.
A jeśli chodzi o nieszczelności to chyba też jest ok, psikałem też plakiem ale żadnej różnicy w obrotach nie było.
Po każdym przygazowaniu słychać w okolicach przepustnicy jednorazowe, chwilowe "psss",
pomyślałem że to może nieszczelność ale to pewnie normalne gdy się otwiera przepustnica?
Obroty na biegu jałowym są najczęściej ok 1000-11000 ale podczas jednego odpalenia auta były 600.
Czasem są wyższe, czasem niższe. Prawidłowo powinny mieć ok 800.
A i dodam jeszcze że ten silnik nie ma EGR-u.
Co jeszcze może być przyczyną?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Ostatnio zmieniony przez zbyszek_7 Nie 27 Mar, 2016 22:18, w całości zmieniany 1 raz
Ten czujnik to czujnik ciśnienia dolotu ale to nie ważne. Jeśli nie ma przepływomierza to jedyne co może robić ten błąd na dolocie to czujnik przepustnicy. Niestety jego nie da się odłączyć tak jak przepływki. Trzeba go po prostu podmienić na dobry. Podałbyś jeszcze dokładniej co to za silnik. Samo 1.6 nie wystarczy. Masz jakiś kod z niego?
pzdr
pzdr
Silnik typ: X16XEL. Dodatkowo zauważyłem że chyba na zimnym silniku ma obroty ok 1000-1100 i nie szarpie i nie gaśnie czyli wszystko ok. Na ciepłym tak jakby ssanie się nie wyłącza i obroty są przeważnie takie same jak na zimnym czyli 1-1,1tys.
Jeśli problem jest tylko na ciepłym to nie będzie winny któryś czujnik temperatury? Pokazuje cały czas niską temperaturę i dlatego ssanie się nie wyłącza i komputer wariuje?
Jeśli problem jest tylko na ciepłym to nie będzie winny któryś czujnik temperatury? Pokazuje cały czas niską temperaturę i dlatego ssanie się nie wyłącza i komputer wariuje?
Kolego, widzę że problem się pogłębia z każdym kolejnym wpisem
Jeśli czujnik zafałszuje temperaturę to źle zarządzi dawkowaniem paliwa więc praca silnika będzie zakłócona. Nie pozostaje ci nic innego jak podmieniać kolejno elementy. Zaczynając od czujnika temperatury, potem czujnik przepustnicy chyba że razem z przepustnicą był podmieniany. Wiem że w oplu zdarza się także awaria czujnika wałka rozrządu (kabel) i wtedy też silnik wariuje.
Tak czy owak temat długi ale do ogarnięcia, pzdr
Jeśli czujnik zafałszuje temperaturę to źle zarządzi dawkowaniem paliwa więc praca silnika będzie zakłócona. Nie pozostaje ci nic innego jak podmieniać kolejno elementy. Zaczynając od czujnika temperatury, potem czujnik przepustnicy chyba że razem z przepustnicą był podmieniany. Wiem że w oplu zdarza się także awaria czujnika wałka rozrządu (kabel) i wtedy też silnik wariuje.
Tak czy owak temat długi ale do ogarnięcia, pzdr
Jeśli coś z czujnikiem wałka rozrządu to miałby pewnie problemy z odpalaniem i pokazałoby błąd. A właśnie ten czujnik przepustnicy był chyba wymieniany razem z przepustnicą i trochę mało prawdopodobne że też był wadliwy choć to możliwe. Czytam na innych forach że to bardzo dużo osób ma taki problem w Oplach ale jest to bardzo trudny temat do rozwiązania.
Zamawiam kabel do kompa żeby sprawdzić wszystkie wskazania i wtedy coś wywnioskujemy.
[ Dodano: Nie 27 Mar, 2016 23:15 ]
Czy takim kabelkiem uda mi się odczytać parametry pracy tego silnika:
http://allegro.pl/elm-327...6054175864.html
[ Dodano: Nie 03 Kwi, 2016 18:25 ]
Zrobiłem zdjęcia czujnika położenia przepustnicy i jej wtyczki.
Wiecie na jakich pinach jakie wartości powinny być przy pomiarze miernikiem?
Chciałbym sprawdzić rezystancję czujnika i napięcie przychodzące np.
http://speedy.sh/g4j3V/CAM01553.jpg
http://speedy.sh/j9bDd/CAM01555.jpg
http://speedy.sh/bAGvE/CAM01554.jpg
Zamawiam kabel do kompa żeby sprawdzić wszystkie wskazania i wtedy coś wywnioskujemy.
[ Dodano: Nie 27 Mar, 2016 23:15 ]
Czy takim kabelkiem uda mi się odczytać parametry pracy tego silnika:
http://allegro.pl/elm-327...6054175864.html
[ Dodano: Nie 03 Kwi, 2016 18:25 ]
Zrobiłem zdjęcia czujnika położenia przepustnicy i jej wtyczki.
Wiecie na jakich pinach jakie wartości powinny być przy pomiarze miernikiem?
Chciałbym sprawdzić rezystancję czujnika i napięcie przychodzące np.
http://speedy.sh/g4j3V/CAM01553.jpg
http://speedy.sh/j9bDd/CAM01555.jpg
http://speedy.sh/bAGvE/CAM01554.jpg
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych