 |
|
[Audi C5 S6 4.2 ANK] Jak sprawdzić cewki ? |
| Autor |
Wiadomość |
smola

Model: S6
Silnik: 4,2 ANK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: sedan
Dołączył: 14 Paź 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: gorzów wlkp,
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 16:10 [Audi C5 S6 4.2 ANK] Jak sprawdzić cewki ?
|
|
|
Witam wszystkich.
Podczas montażu LPG gazownik stwierdził ze wypadają zapłony i warto by zainteresować się stanem cewek, w jaki sposób można sprawdzić ich sprawność ? Czy jest jakiś skuteczny sposób poza " na podkładkę" ? czy istnieje taka możliwość poprzez VAG-COM ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 16:37 Re: [Audi C5 S6 4.2 ANK] Jak sprawdzić cewki ?
|
|
|
| smola napisał/a: | Witam wszystkich.
Podczas montażu LPG gazownik stwierdził ze wypadają zapłony i warto by zainteresować się stanem cewek, w jaki sposób można sprawdzić ich sprawność ? Czy jest jakiś skuteczny sposób poza " na podkładkę" ? czy istnieje taka możliwość poprzez VAG-COM ? |
Wystarczy odczytać błędy w sterowniku. W pamięci zapisane będzie któremu z cylindrów wypada zapłon.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
smola

Model: S6
Silnik: 4,2 ANK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: sedan
Dołączył: 14 Paź 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: gorzów wlkp,
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 17:23
|
|
|
hmm...błędów żadnych nie wyrzuca. Chyba, że to nie ma być zwykły odczyt błędów ze sterownika silnika... |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
|
|
|
 |
smola

Model: S6
Silnik: 4,2 ANK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: sedan
Dołączył: 14 Paź 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: gorzów wlkp,
|
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011 13:01
|
|
|
| zanjac napisał/a: | | smola napisał/a: | | .błędów żadnych nie wyrzuca |
to cewki są dobre............jak wypadają lub pada moduł zapłonu to będzie widać na Vag-u na którym cylindrze kuleje V8 -czka |
czy w Vag-u można podejrzeć prace cewek ? za pomocą logów na przykład ? czy tylko pojawiają się błędy ? Silnik delikatnie drga na wolnych obrotach, stąd podejrzenie cewek. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011 20:49
|
|
|
Pracy cewek nie podglądniesz. Co jedynie możesz sprawdzić, to pracę wtrysków i to też nie na każdym sterowniku. Jeżeli w sterowniku nie ma błędów odnośnie wypadania zapłonu, to cewki mimo ich krótkiego życia będą sprawne. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
|
|
|
 |
paput

Model: a4 b5 avant
Silnik: 2.4 ALF
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Dołączył: 28 Sty 2012 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: PUŁAWY
|
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012 11:56
|
|
|
u mnie panowie widzę na cewce błyski dokładnie w tych miejscach (czerwone kreski) czy to może być przyczyna przerywania i nie równej pracy na benzynie? dodam że na gazie wszystko się normuje
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016 19:40
|
|
|
A może na benzynie kuleje z innego powodu. Jak długo ma LPG? Czy zawsze auto było jeżdżone na benzynie dostatecznie długo? Pytam bo może być też kwestia wtryskiwaczy Pb. Oczywiście nie stawiam diagnozy ale skoro na LPG pracuje właściwie to iskrę bym odpuścił z uwago na to że to własnie na LPG musi być lepsza niż na Pb. Zostawił bym raczej temat paliwa. Dolej jakiegoś specyfiku do Pb żeby wtryski przeczyścić a dodatkowo możesz przywrócić mapę Pb żeby zobaczyć co wtedy. Jeśli ktoś Ci średnio ustawił mapę LPG to mogła ona rozjechać mapę Pb. Takie moje 3 grosze. Pozdrawiam. |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |