 |
Przesunięty przez: jimv8 Pon 14 Maj, 2012 20:14 |
[A3 99'] Parujące szyby nawet po wymianie filtra |
| Autor |
Wiadomość |
kojot

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 37 Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Łódź
|
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 10:47 [A3 99'] Parujące szyby nawet po wymianie filtra
|
|
|
Cześć,
Cały czas parują mi szyby w Audi A3 z climatroniciem. Nawet jak jadę sam to muszę ręcznie ustawić dmuchawę na przednią i boczne szyby, z dość dużą szybkością, żeby nie parowały. Jeżeli chociaż na moment przełączę na AUTO, to od razu parują i nic nie widać. Funkcja odparowania szyb działa, ale musiałbym ją mieć cały czas włączoną żeby cokolwiek widzieć. Tylnych, bocznych szyb jeszcze nigdy nie udało mi się odparować w czasie jazdy.
Wymieniłem już filtr kabinowy, ale to nic nie dało. Macie jakiś pomysł co to może być? Może gdzieś we wlocie powietrza jest wilgoć? Gdzie tego szukać? |
|
|
|
|
|
 |
Sergio


Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy Wiek: 52 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 2789
     
Piwa: 105/75 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 11:04
|
|
|
Temat wałkowany dość często. Parowanie szyb to raczej normalny objaw zimą, zwłaszcza przy obecnych temperaturach. Na zewn zimno w środku ciepło. Na początek sprawdź czy pod wykładziną na podłodze nie masz mokro, jeśli tak w miarę mozliwości osusz. Gdy nagrzewasz auto woda paruje i żaden nawiew czy klima nie da rady. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 14:10
|
|
|
nie testowałem tego ale zawsze możesz być pierwszy na forum. Kup sobie osuszacz powietrza do autka. Koszt ok. 20 - 50 zł i może pomóc. |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
kojot

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 37 Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Łódź
|
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 18:16
|
|
|
Kupiłem płyn antyroszeniowy, którym spryskuje się szybę - trochę działa, ale trzeba by go używać co 2 dni.
Wiem, że we wszystkich samochodach parują szyby zimą, ale wiem też, że jeżeli raz taką szybę odparujemy i nagrzejemy w środku, to nie paruje ona drugi raz. U mnie niestety, paruje kiedy tylko wyłączę nadmuch na szybę i to mnie najbardziej niepokoi. |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 18:43
|
|
|
nie wiem czy masz możliwość i z kąd zasysa Ci powietrze do nadmuchu, ale u brata parowały jak miał ustawione żeby zasysało z kabiny. |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
kojot

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 37 Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Łódź
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 14:51
|
|
|
Dzisiaj to już naprawdę zgłupiałem. Podczas jazdy, tylne szyby zaszroniały mi od środka i musiałem je później skrobać.
Obieg zamknięty mam wyłączony i wydaje mi się, że nie ciągnie powietrza z kabiny, bo przy rozgrzanym silniku dmucha ładnie ciepłe powietrze, a po przełączeniu na "LO" dmucha zimne z zewnątrz.
Myślę, że to jednak wilgoć się gdzieś zebrała (tak to jest jak się nawet raz przewiezie 4 ubłoconych i spoconych pasażerów zimą ).
Jak będzie cieplej, to muszę ustawić go na słońcu, niech się grzeje. |
|
|
|
|
|
 |
Sergio


Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy Wiek: 52 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 2789
     
Piwa: 105/75 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 17:03
|
|
|
| kojot napisał/a: | Dzisiaj to już naprawdę zgłupiałem. Podczas jazdy, tylne szyby zaszroniały mi od środka i musiałem je później skrobać.
Obieg zamknięty mam wyłączony i wydaje mi się, że nie ciągnie powietrza z kabiny, bo przy rozgrzanym silniku dmucha ładnie ciepłe powietrze, a po przełączeniu na "LO" dmucha zimne z zewnątrz.
Myślę, że to jednak wilgoć się gdzieś zebrała (tak to jest jak się nawet raz przewiezie 4 ubłoconych i spoconych pasażerów zimą ).
Jak będzie cieplej, to muszę ustawić go na słońcu, niech się grzeje. |
Powiadasz, byle do wiosny?
A masz jakiś garaż, czy trzymasz pod chmurka? Bo jesli miałbyś mozliwość podłączenia zwykłej suszarki do włosów lub farelki to mógłbyś podsuszyć podłogi i z przodu i z tyłu. Tam właśnie zbiera się najwięcej wilgoci. Dobrze by było też odkurzyć piach i błoto (jak mówisz). |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
kojot

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 37 Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Łódź
|
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 19:05
|
|
|
Okazało się, że zarówno funkcja odparowania szyb (zimą), jak i klimatyzacja (latem) nie działały tak wydajnie jak powinny. Rozwiązaniem okazała się wymiana sprężarki.
Na efekty dotyczące zaparowanych szyb muszę poczekać do zimy, ale podejrzewam, że rozwiąże to sprawę zbierającej się wilgoci wewnątrz auta. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012 21:15
|
|
|
Kompresor poniżej 4 do 5°C się nie załączy. Ot takie zabezpieczenie układu przed zamarznięciem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kojot

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 37 Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Łódź
|
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012 21:43
|
|
|
A funkcja odparowania szyb nie wykorzystuje kompresora do usuwania wilgoci? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012 22:33
|
|
|
| kojot napisał/a: | | A funkcja odparowania szyb nie wykorzystuje kompresora do usuwania wilgoci? |
Wykorzystuje tylko powyżej minimalnej temperatury pracy układu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 04:59
|
|
|
Zostaje jeszcze wymiana nagrzewnicy. Nie jednokrotnie pomagało przy różnych autach. |
_________________ Była 100 C3 2.0 E (nadal jest w rodzinie)
A jest V8 uwielbiam ją |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 01 Lip, 2013 01:04 Re: [A3 99'] Parujące szyby nawet po wymianie filtra
|
|
|
jeśli masz szyber to sprawdź jego odpływy |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Klimatyzacja |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |