|
Jak podłączyć światła wsteczne |
| Autor |
Wiadomość |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013 18:34
|
|
|
szczerze mowiac nie wiem . na bank automat z multitronikiem ale instalacji nie ma w ogóle |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013 18:59
|
|
|
Sprawa dość prosta. Wystarczy podpiąć się dwoma przewodami czujnika między bezpiecznikiem wstecznych a żarówkami. Będziesz musiał odkręcić E-Box na podszybiu - tam gdzie siedzi sterownik silnika i sprawdzić czy jest przekaźnik rozrusznika i wstecznych. Jeżeli będzie to wystarczy z tego przekaźnika pociągnąć jeden przewód do czujnika a drugi pin czujnika podłaczyć do masy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013 20:59
|
|
|
| kubajvc napisał/a: | oczywiscie ze sprawa prosta dla kogos kto wie co i jak gdybym jutro zrobił dokładna fotke boxa dasz rade zobaczyc czy to bedize faktycznie takie proste ? |
Jak będę widział fotkę, to nawet napiszę co do czego podłączyć. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
rafii

Model: a4
Silnik: alt
Zasilanie: bezyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 18 Sie 2013 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: bydgoszcz
|
Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 22:02
|
|
|
Witam.Jestem nowy i dlugo szukalem konkretnego forum no i wreszcie znalazlem.
Naprawiam i mam audi.
Mam pytanie do kolegi Adi202. Przeczytalem twoje porady i widze ze wiesz co piszesz.
Czy pomogl bys mi.
Przerobilem kilka anglikow i kilka automatow na manual roznych.
Utknalem z A4 2006r silnik ALT byla skrzynia automat BXDAETL- taki kod jest na wyjetej skrzyni. W audi jest teraz manual osobne wejscie do wstecznego i osobne do predkosci jazdy. Zrobilem mostek na pinach w kostce od aytomatu i pali. Nie potrafie podlaczyc swiatel cofania i predkosci i stop swieci sie ciagle. Mozesz mimpomoc. Dzieki |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013 12:11
|
|
|
| rafii napisał/a: | | Nie potrafie podlaczyc swiatel cofania i predkosci i stop swieci sie ciagle. |
Jeżeli stop świeci się po wyłaczeniu zapłonu uszkodzony masz włącznik. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
rafii

Model: a4
Silnik: alt
Zasilanie: bezyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 18 Sie 2013 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: bydgoszcz
|
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013 17:18
|
|
|
Dzieki Adi202.
Dalem rady ze stopem. Nowy czujnik byl uszkodzony zalozylem ze skoro nowy to 100% dobry a tu zasadzka.Wsteczny zrobilem na przekazniku dorobilem kawalek instalacji i sterowanie oczywiscie ze skrzyni , znalazlem przewod ktory biegnie do swiatel tyl pod deska rozdzielcza . Zostalo przeprogramowac komputer silnika na manuala. Dzieki. |
|
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014 15:25
|
|
|
Zabrałem sie za wsteczne i u siebie . Opisze co i jak bo nie do konca mi to wyszło .
dostałem sie do kostek pod ECU Brązowa kostka 10 pin wchodzi do niej czarno niebieski przewód oraz czerwona kostka 17 pin wchodzi do niej niebiesko czerwony przewód . obciałem te przewody i w ich miejsce wpiąłem sie z nowymi przewodami ktore podłączyłem do czujnika wstecznych . swiatło wsteczne działa oraz czujnik parkowania ALE
nie działa mi układ komfortu oraz vag pokazuje brak masy na przepływomierzu .
17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground P1144 - 35-00 - -
jak wpiałem spowrotem te przewody jak były wszystko chodzi jak powinno lecz nie działa wsteczny rzecz jasna .
moje pytanie brzmi . czy powinienem obcinac te przewody czy tylko sie w nie wpiąc ? wynika z tego ze powinienem sie wpiąc ale czy takie rozwiązanie bedzie dobre ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014 18:18
|
|
|
Czarny z niebieskim to zasilanie również dla przepływomierza. Nie odcinaj ich tylko się wepnij wiązką czujnika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014 20:03
|
|
|
jestes wielki . Podpiąłem dokładnie tak jak napisałes i wszystko chodzi . zastanawiam sie tylko czy dobrze zrobiłem odcinając ten niebiesko czerwony . co prawda teraz wszystko chodzi ale moze ten niebiesko czerwony tez powinien być podpięty a do nich tylko wpięty czujnik wstecznych .
jeszcze nie jezdziłem autem bo wypiłem piwko przy robocie ale jutro sprawdze jak jezdzi . jedyne co zauwazyłem to to ze nie działa mi opuszczanie i podnoszenie szyb z kluczyka
pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc .
[ Dodano: Czw 22 Maj, 2014 20:24 ]
ale jakbys mógł napisz do czego był ten niebiesko czerowny ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014 21:43
|
|
|
Niebiesko czerwony to jest przewód wstecznych świateł. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): kubajvc |
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|