Car Audio » [Audi A8 d2]Radio Concert II jak podłączyć ?
Odpowiedz do tematu
 [Audi A8 d2]Radio Concert II jak podłączyć ?
Witam serdecznie na Waszym forum i liczę na waszą pomoc w poniższym temacie:

W swoim samochodzie (a8 1997) mam radio GAMMA:



To radio nie obsługuje podobno zmieniarki i chciałbym kupić takie dzięki któremu będę miał możliwość odsłuchiwania płyt CD.

Na jednej z aukcji jak się okazało w moim mieście znalazłem takie radio:

http://www.allegro.pl/ite..._przyciski.html

Podjechałem i sprzedawca mi je zamontował.
Radio wchodzi w ramkę jak oryginalne gra wspaniale ale:

Nie odpala automatycznej anteny do radia i nie ma podświetlenia choc to jest do zrobienia - gorzej z tym jak podłączyć antene.

W tym samym czasie wyczytałem, że do poprawnego działania tego radia potrzebny jest ten moduł:
http://www.allegro.pl/ite...2_symphony.html

Czy faktycznie trzeba go montować i czy radio podane w linku CONCERT II obsłuży mi w przyszłości emulator zmieniarki pod który można podłączyć pen driv'a?


Zależy mi na firmowym radiu AUDI.

Ciekawi mnie więc czy konieczne jest zastosowanie modułu, czy moze jest jakies inne rozwiązanie ?

Pozdrawiam Paweł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A8 d2 - Radio Concert II jak podłączyć ?
pawel_berent napisał/a:
Witam serdecznie na Waszym forum i liczę na waszą pomoc w poniższym temacie:

W swoim samochodzie (a8 1997) mam radio GAMMA:

[url=http://images37.foto...6bb.jpg]Obrazek[/URL]

To radio nie obsługuje podobno zmieniarki i chciałbym kupić takie dzięki któremu będę miał możliwość odsłuchiwania płyt CD.

Na jednej z aukcji jak się okazało w moim mieście znalazłem takie radio:

http://www.allegro.pl/ite..._przyciski.html

Podjechałem i sprzedawca mi je zamontował.
Radio wchodzi w ramkę jak oryginalne gra wspaniale ale:

Nie odpala automatycznej anteny do radia i nie ma podświetlenia choc to jest do zrobienia - gorzej z tym jak podłączyć antene.

W tym samym czasie wyczytałem, że do poprawnego działania tego radia potrzebny jest ten moduł:
http://www.allegro.pl/ite...2_symphony.html

Czy faktycznie trzeba go montować i czy radio podane w linku CONCERT II obsłuży mi w przyszłości emulator zmieniarki pod który można podłączyć pen driv'a?


Zależy mi na firmowym radiu AUDI.

Ciekawi mnie więc czy konieczne jest zastosowanie modułu, czy moze jest jakies inne rozwiązanie ?

Pozdrawiam Paweł.

Doceniam to, że postanowiłeś pozostać przy oryginale. ;) Jezeli chodzi o tego typu adapter CAN, to zalecane by było zamontować go. Może nie konkretnie ten z linku - cena na Allegro wynosi około 180zł, zaś na eBay 19,90Euro.
Jeżeli chodzi o sterowanie anteną, to będziesz musiał przełożyć kabel sterujący do mini ISO.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do całości wypowiedzi dodam tylko w jakim celu montuje się CAN emulator.

Otóż dzięki temu modułowi nie musisz się martwić o podświetlenie bo będzie działało (wbrew pozorom wcale nie łatwo to zrobić a kabelek do panela to półśrodek)

Ważniejsze jednak jest to że bez modułu radio szuka sobie co jakiś czas magistrali a nie znajdując jej potrafi się zawiesić (oczywiście nie całe radio tylko część oczekująca na odpowiedź z samochodu)

W konsekwencji radio "bierze prąd" i w zimie może ci dokuczyć rozładowując akumulator.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa