słyszeliście o czymś takim jak pompa powietrza? cos co pompuje powietrze do kolektora wydechowego przy zimnym siniku żeby szybciej dogrzać katalizatory?
Czemu pytam, gdy odpalę silnik na zimnym to słychać dziwny odgłos po prawej stronie silnika i obroty są podniesione do 1100-1200. gdy tylko stukanie ustąpi to obroty również opadają do normalnych wartości 790-850
powiem ze ten odgłos brzmi jak padnięta szklanka zaworowa. Strasznie irytujące
dodam że Katalizatorów już nie ma,,,może da się wyłączyć to COŚ ??