A gdzie w moim silniku znajduje się termostat?
Właśnie byłem po raz kolejny u gazownika i stwierdził że na kompie nie ma żadnych błędów że wina może być czujnika temperatury wody jednak czujnik G62 wymieniałem i na Vagu nie mam żadnych błędów.. Chyba czas zmienić gazownika..
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
skoro masz STAGa i padł Ci aku to mozliwe,że sterownik gazu sam uruchomil system autoadaptacji, co bedzie powodować skakanie z gazu na benzyne aby pobrać mapę zarówno LPG jak i PB. Najlepiej gdybyś sam zaopatrzył się w interfejs i ACGas synchro, wtedy b edziesz wszystko dokładnie wiedział.
w przypadku ISA-2 tak właśnie może być.
bonczek87 podaj jaki masz typ sterownika LPG albo podjedź do innego gazownika nich zerknie.
z tymi gazownikami to różnie bywa dlatego najlepiej mieć fejs i samemu być sobie kapitanem
ja tez poprawiałem mapę po swoich montażystach uruchomiłem ciepły start poprawiłem temperaturę przelaczania itd. bardzo pomocna rzecz tymbardziej,że sterownik LPG podobnie jak silnika tez zapisuje błedy, raz zatankowałem lipny gaz i po odjechaniu ze stacji wogóle nie chcial się na gaz przelaczyć,co sie okazało dopiero po zmianie ciśnienia roboczego udało się to wyjeździć...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
kolego termostat znajduje się po prawej stronie silnika od dołu pod uchwytem od pompy wspomagania
| bonczek87 napisał/a: |
| Witam ponownie:)
Mam problem z autem a właściwie z gazem, problem zaczął się jak padł mi ako i wymieniłem na nowy, cały komputer się zrestartował bo samochód nie chciał sam przełączać na gaz a instalacja to sekwencja STAG i mimo że temperatura silnika była ponad 60 stopni to potrafił przełączyć się na benzynę i za jakiś czas z powrotem na gaz ale ok pojechałem do gazownika i wszytko ustawił jak należy jednak cały czas mam problem że przy 30 stopniach przełączy się na gaz ale wariuje i skacze z benzyny na gaz i odwrotnie nawet jak na silniku dojdzie do 90 stopni. Miałem problem z czujnikiem temperatury jednak wymieniłem go ale i tak na wskaźniku mimo że jest 90 stopni to temp potrafi spadać sama do 80 i z powrotem na 90 i tak skacze czego to może być wina? Z góry dzięki za info |
| Pasiak napisał/a: | ||
|
w przypadku ISA-2 tak właśnie może być.
bonczek87 podaj jaki masz typ sterownika LPG albo podjedź do innego gazownika nich zerknie.
Ok to zaraz poczytam i sobie zamówię a lepiej kabel pod USB czy COM? Masz jakiś poradnik jak się używa ten program? A gdzie zobaczę jaki mam typ sterownika?
Typ sterownika raczej bedzie na sterowniku
usb i od razu pod staga. Program i instrukcję znajdziesz na stronie AC
| jimv8 napisał/a: | ||||
w przypadku ISA-2 tak właśnie może być. bonczek87 podaj jaki masz typ sterownika LPG albo podjedź do innego gazownika nich zerknie. |
ja tez poprawiałem mapę po swoich montażystach uruchomiłem ciepły start poprawiłem temperaturę przelaczania itd. bardzo pomocna rzecz tymbardziej,że sterownik LPG podobnie jak silnika tez zapisuje błedy, raz zatankowałem lipny gaz i po odjechaniu ze stacji wogóle nie chcial się na gaz przelaczyć,co sie okazało dopiero po zmianie ciśnienia roboczego udało się to wyjeździć...Zakupiłem interfejs do gazu i jutro zabiorę się za odczytywanie jednak proszę o informację co mam sprawdzić na początku w ACGasSynchro?
popstrykaj, pooglądaj, poczytaj i nic nie zmieniaj. Poczytaj instrukcję i dopiero klikaj w parametrach. Będziesz miał konkretne pytania to wal tutaj.
w samym ACGas synchro masz szczegółowa instrukcję obslugi... tak jak pisał Jimmy porób screeny ale nic nie zmieniaj a w szczególności sam nie koryguj map...
znalazłem trochę czasu i się w końcu podłączyłem pod gaz, na szczęście kabelek pasuje bo od razu mi wykrył sterownik:) porobiłem kilka screnów i cały czas przełącza mi się samoczynnie na benzynę co widać na screnach. Proszę o jakieś przydatne info
Link to screnów: http://wyslijto.pl/files/download/su5i5zfug8
Link to screnów: http://wyslijto.pl/files/download/su5i5zfug8
mało widzę bo za wiele opcji podpiętych w scopie ale wygląda mi to na to że masz żle podpięte wtryskiwacze gazowe. Nie szperał ktoś przy wtyczkach listwy gazowej? posprawdzaj. Mało prawdopodobne ale może też wężyki pozamieniane. sprawdź by wykluczyć i będziemy szukali dalej. Ogólnie instalacja nie jest wyregulowana.
edit -
rozgrzej furę i zrób jeszcze raz screen. Sprawdź połączenie czujnika temperatury od parownika.
edit -
rozgrzej furę i zrób jeszcze raz screen. Sprawdź połączenie czujnika temperatury od parownika.
Ostatnio zmieniony przez jimv8 Sro 19 Lut, 2014 22:40, w całości zmieniany 2 razy
zmień minimalne obroty na gazie na 600, mapa jest ok. Jak posprawdzasz przewody to zgodnie z instrukcją która jest w programie wykonaj autokalibrację.
Wszystko posprawdzane i przewody są dobrze podłączone. Zrobiłem autokalibrację jednak nadal się przełącza na niedogrzanym silniku. Nie wiem gdzie się znajduje czujnik temperatury przy reduktorze?
Screeny:
http://wyslijto.pl/plik/ds9cly6tak
Proszę o jakieś konkretne rady? Czy po autokalibracji mam zrobić to samo co w instrukcji czyli jazda na benzynie a potem na gazie i ustawienie czasów wtrysku?
Screeny:
http://wyslijto.pl/plik/ds9cly6tak
Proszę o jakieś konkretne rady? Czy po autokalibracji mam zrobić to samo co w instrukcji czyli jazda na benzynie a potem na gazie i ustawienie czasów wtrysku?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych