Elementy silnika » [B3 2,0] Jak "ciepła" to nie chce zapalić....
Odpowiedz do tematu
 
A sonda , nie sonda walnięta :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
A sonda , nie sonda walnięta :roll:

Można spróbować odłączyć sondę. Bez sondy silnik też powinien odpalić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak jest nie halo , może być problem , bo złe odczyty do kompa szły , tak znajomy miał w Hondzie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
a właśnie ,bo zapomniałem dodać, jak silnik nie chce odpalić (jest ciepły) to iskra jest na 122% bo wczoraj sprawdzaliśmy. Natomiast góra silnika była ciepła a dół już zimny (początek układu wydechowego) i wtedy odpalił :shock:

Może odkręć kat i spróbuj wtedy odpalić? Ciężko doradzić coś na odległość jeżeli nie widzi się tego "namacalnie". Naprawa nie zawsze idzie w parze z teorią i zdarzają się dziwne rzeczy które mogą zadziwić.
pzdr
rozumiem,że masz na myśli katalizator, którego ja niestety nie mam....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
rozumiem,że masz na myśli katalizator, którego ja niestety nie mam....

A masz coś innego w tym miejscu np strumienicę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
sleepwalker napisał/a:
tak sie zastanawiam czy aby nie jest walniety czujnik polozenia walu.. chyba jest tam takowy.. :?:
:arrow:

Nie ten silnik. Jedynym czujnikiem jest czujnik Halla, który znajduje się w aparacie zapłonowym.


z tego co wiem czujnik Halla spelnia te same zadania co czujnik polozenia walu tylko rozni sie budowa.. chyba :mrgreen:
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:

z tego co wiem czujnik Halla spelnia te same zadania co czujnik polozenia walu tylko rozni sie budowa.. chyba :mrgreen:
:arrow:

Dokładnie jest tak jak piszesz. :] Ma identyczne zadanie i choć wygląd jest inny ma taka samą budowę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A masz coś innego w tym miejscu np strumienicę?
tak mam wspawana rurę :zalamany:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
A masz coś innego w tym miejscu np strumienicę?
tak mam wspawana rurę :zalamany:

Więc przelot powinien być. Odłączałeś już sondę Lambda?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
A masz coś innego w tym miejscu np strumienicę?
tak mam wspawana rurę :zalamany:

Więc przelot powinien być. Odłączałeś już sondę Lambda?
nie mogłem jej znaleźć :oops: jak już sprawdziłem w ETCE gdzie jest dokładnie to brakło prądu i nie miałem jak przyświecić :kwasny: dlatego postanowiłem sobie odpuścić i zająć się tym jutro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
A masz coś innego w tym miejscu np strumienicę?
tak mam wspawana rurę :zalamany:

Więc przelot powinien być. Odłączałeś już sondę Lambda?
nie mogłem jej znaleźć :oops: jak już sprawdziłem w ETCE gdzie jest dokładnie to brakło prądu i nie miałem jak przyświecić :kwasny: dlatego postanowiłem sobie odpuścić i zająć się tym jutro

Wystarczy, że rozłączysz wtyczkę sondy nie musisz jej wykręcać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
A masz coś innego w tym miejscu np strumienicę?
tak mam wspawana rurę :zalamany:

Więc przelot powinien być. Odłączałeś już sondę Lambda?
nie mogłem jej znaleźć :oops: jak już sprawdziłem w ETCE gdzie jest dokładnie to brakło prądu i nie miałem jak przyświecić :kwasny: dlatego postanowiłem sobie odpuścić i zająć się tym jutro

Wystarczy, że rozłączysz wtyczkę sondy nie musisz jej wykręcać.
sęk w tym,że wtyczki tez nie znalazłem :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
sęk w tym,że wtyczki tez nie znalazłem :oops:

Uchwyt na wtyczki powinien być gdzieś pod cewką WN - możliwe, że przewód będzie w kolorze zielonym. Tak czy siak, nagadaliśmy się już na 3 strony, ale ja chyba nie spytałem czy próbowałeś odpalić silnik tylko na LPG. :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
ja chyba nie spytałem czy próbowałeś odpalić silnik tylko na LPG.

jest ten sam efekt

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
ja chyba nie spytałem czy próbowałeś odpalić silnik tylko na LPG.

jest ten sam efekt

Więc 3majmy się wersji czujnika temperatury i podciśnień.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa