Audi A6 c6 4.2 BAT błąd evap a wypadanie zapłonów
Na początek wszystkich witam, jako nowy forumowicz
Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem audiczki, jak w temacie. Co pół zbiornika wyskakiwał mi błąd P0441 odprowadzanie par paliwa, co drugi raz dochodził P0174 zbyt uboga mieszanka bank 2. Silnik pracował równo i bez problemów, aż przedwczoraj wyjeżdżając z podporządkowanej wcisnąłem gaz do dechy (skrzynia tryb S), przejechałem ok. 800 m na pełnej ..., stanąłem na czerwonym świetle i zapaliła się kontrolka ładowania, obroty zaczęły falować i po chwili silnik zgasł. Odpaliłem go ponownie i zjechałem na parking obok. Włączyłem iCara i wyskoczyły następujące błędy:
- P0300 wykryto przerwy zapłonu,
- P0301 przerwa zapłonu cylinder 1,
- P0302 przerwa zapłonu cylinder 2,
- ponownie P0441,
- P0634 temperatura TCM wewnętrznego zza wysoka (tutaj nie wiem całkowicie o co chodzi?).
Program jakim odczytałem błędy to Torque.
Kolega na początek polecił mi zamienić cewki zapłonowe i sprawdzić czy błędy wyskoczą na tych samych cylindrach?
Macie jakieś sugestie, bo auto zostawiłem na tamtym prkingu.
Pozdrawiam
Zamień miejscami cewki i sprawdź błędy w skrzyni biegów.
Z tym, że iCarem2 błędów ze skrzyni nie odczytam? W sobotę dopiero będę miał czas, więc pozamieniam te cewki i zobaczymy. Dam znać.
w tych silnikach cewki padają jak muchy. Miej w aucie zawsze jedną lub dwie na zapas
Wiem, że w 2010 roku auto miało akcję serwisową i wymienione były wszystkie. W poniedziałek będę miał nowe cewki. Jutro sprawdzę, czy to aby na pewno tylko to. A tak przy okazji, znacie jakiegoś dobrego mechanika od tych silników w moich okolicach? Boję się, że może to być problem z rozrządem. Jak były mrozy, przy rozruchu zimnego silnika, łańcuch dzwonił przez jakieś 50 s. Później silnik chodził cicho i równo, żadnych problemów. Kilku już się pytałem i żaden nie chciał się podjąć wymiany rozrządu.
| Wolohator napisał/a: |
| Kilku już się pytałem i żaden nie chciał się podjąć wymiany rozrządu. |
Nie dziwię się przeraża samo patrzenie na serwisówkę, w przypadku takich silników dobry fachowiec to podstawa inaczej będzie gorzej jak masz teraz:
https://mega.nz/#!30Y0GRrb!Kz1eSrX3Yitz-IXoCI5t7EPYklhEJ_kCgcLkf_jX7zs
(skopiuj link i wybierz ściągnij przy pomocy przegladarki)
Aha, jeszcze jedna ważna sprawa. Jak są numerowane cylindry? Znalazłem następujący schemat:
4 8
3 7
2 6
1 5.
Patrząc od przodu auta, z tym, że w silniku BAT rozrząd jest od strony skrzyni. Czy zna ktoś poprawną numerację cylindrów?
To by się zgadzało:

| Wolohator napisał/a: |
| Kilku już się pytałem i żaden nie chciał się podjąć wymiany rozrządu. |
Mogę zrobić ale dopiero latem.
No i wszystko jasne. Wymieniłem wczoraj cewki na pierwszym, drugim cylindrze i wszystko jest ok. Numeracja cylindrów jak wyżej.
jimv8 rozumiem, że Twój warsztat znajduje się w Koninie, czy dużo wcześniej trzeba u Ciebie klepnąć termin?
| Wolohator napisał/a: |
No i wszystko jasne. Wymieniłem wczoraj cewki na pierwszym, drugim cylindrze i wszystko jest ok. Numeracja cylindrów jak wyżej.
jimv8 rozumiem, że Twój warsztat znajduje się w Koninie, czy dużo wcześniej trzeba u Ciebie klepnąć termin? |
mieszkam w sąsiedztwie Konina. Z terminem nie ma problemu, oby tylko latem, tyle że wyjmuję silnik i robimy wsio po ''bożemu''.
A jaki jest przybliżony koszt robocizny? I czy konieczna jest wymiana wariatorów (4 x 2 000 zł)

Słyszałem, że niektórzy olewają temat ich wymiany. Znalazłem też gotowy zestaw rozrządu za 2 350 zł, oczywiście bez wariatorów.
| Wolohator napisał/a: |
A jaki jest przybliżony koszt robocizny? I czy konieczna jest wymiana wariatorów (4 x 2 000 zł) Słyszałem, że niektórzy olewają temat ich wymiany. Znalazłem też gotowy zestaw rozrządu za 2 350 zł, oczywiście bez wariatorów. |
trza kupić zestaw, silikon VW, o-ringi napędu osprzętu+uszczelniacze, uszczelki kap+dolot, olej+filtry, uszczelkę skrzyni korbowej+zaworki.
Na Twoim miejscu, jeżeli planujesz dłużej użytkować autko, wymienił bym zarówno sprzęgło hydrokinetyczne. Padają średnio co 200tyś km.
| jimv8 napisał/a: |
Na Twoim miejscu, jeżeli planujesz dłużej użytkować autko, wymienił bym zarówno sprzęgło hydrokinetyczne. Padają średnio co 200tyś km. |
Po zdemontowaniu taniej jest oddać do regeneracji. To jest to samo co w ASO, tylko bez ich zarobku.
Witam wszystkich, jestem nowy na forum ponieważ dopiero przymierzam się do zakupu Audi A6 C6 4.2 Bat, do tej pory miałem A3 i A4 1.9 tdi

szukam wszystkich informacji na temat silnika Bat, dlatego ciesze się, że w końcu znalazłem temat aktualny, a nie z 2012 r.
Dokładnie chodzi mi o temat rozrządu w tym silniku, a najbardziej o przebieg przy którym ten problem występuje. ( niektórzy podają że mieli problemy przy 130.tys, ale ja myśle że licznik był skręcony)
Wiem że są tu osoby które przerabiały to w swoich Autach z silnikiem Bat, dlatego liczę na jakąś informacje. (przy jakim przebiegu, koszt części)
Samochód który mam na oku ma 280. tys ściągnąłem z serwisu historie była do 220. tys ale ani śladu po wymianie czegokolwiek w rozrządzie.
[ Dodano: Pon 15 Lut, 2016 19:58 ]
Ok spoko dzięki, nie odpisujcie, nie ma sprawy

pozdrawiam