Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
szarpanie podczas jazdy audi a6 2.4 v6
Orlen jest potentatem na naszym rynku co nie zmienia faktu, że mają syfiaste paliwo. Odkąd zacząłem tankować paliwo z Lotosu silnik zaczął lepiej chodzić i nie muszę tak często dolewać uszlachetniaczy do zbiornika.
Co do Twojego problemu, to Twój znajomy ma rację. Czujnik może powodować takie zakłócenia pracy, ale miałby problemy z wejściem na wyższe obroty, a z tego co zrozumiałem z tym problemu nie miałeś- mimo tego warto go sprawdzić. Zatkany katalizator może również powodować taki efekt.
pzdr
W takim razie czekamy na sprawozdanie.
Dla mnie jest to raczej wina zapłonu. Na ma tam wiele do sprawdzenia 3 czujniki, kable, cewki, świece i na końcu sterownik. W jaki sposób to sprawdzał? Podmieniał ze sprawnego, czy wkręcał te do sprawnego?
Witam! jestem nowy na forum! jestem w posiadaniu audi a6 2.4 v6 165 km 1999 r bez gazu. Mam następujący problem! moje audi od kilku dni szarpie podczas jazdy. Natęża się to podczas obciążenia wyższym biegiem od 1000-3000 obrotów. Im mniejsza prędkość i wyższy bieg tym gorzej. Nowe świece NGK, kable ngk, cewka, przepustnica sprawdzona ok, wtryskiwacze ok, lewego powietrza nie łyka, paliwo zmienione, filtr paliwa i pompa ok! ratujcie bo nie wiem co robić.
zakładam,że masz manual
teraz tak VAGowałes auto? Pojawiły się jakieś błędy? Świece NGK to nie był najlepszy wybór.... Jakie to dokładnie świece?
komputer nie wykazał żadnego błędu. Samochód stał też u mechanika i mechanik odpuścił. Poddał się, skrzynia manual, a co do świec to sprawdzane było tez na boschowskich i dalej to samo!
Paliwo zmienione? A jakie paliwo i na jakiej stacji tankujesz? Co mógłbym podpowiedzieć, to zacznij jednak od kabli WN. To, że kupiłeś nowe nie oznacza, że są sprawne. Sprawa cewek WN jest też niepewna. Przy wypadaniu zapłonu przeważnie gdzie powodem jest cewka sterownik przeważnie zapisuje do bufora usterkę jako błąd, ale zdarza się też, iż nie zapisze tego i wówczas zostaje szukanie po omacku. Sądzę, że powodem będzie wilgoć w powietrzu. Nie wiem tylko jak wyglada sprawa przy gorącym silniku.
Zakładając, że mechanik który to sprawdzał jest kompetentny i nie ma co po nim poprawiać, ale mógłbyś na początek sprawdzić cos sam.
Ciemny garaż, maska do góry, odpalić silnik i spryskać zraszaczem przewody WN. Stara i sprawdzona metoda
pzdr
Zakładając, że mechanik który to sprawdzał jest kompetentny i nie ma co po nim poprawiać, ale mógłbyś na początek sprawdzić cos sam.
Ciemny garaż, maska do góry, odpalić silnik i spryskać zraszaczem przewody WN. Stara i sprawdzona metoda
pzdr
Rafineria Orlen a paliwo 95! Na rozgrzanym silniku objawy te same, nic się nie zmienia. Odnośnie garażu sprawdzałem. Tak jak kolega napisał, maska do góry i sprawdzanie. Świece, cewka, kable ok. Zero przebić, powietrza "lewego" też nie łyka. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym i powiedział, że powodem może być czujnik położenia wałka i komputer też może tego nie wykazać, przepływomierz jak również zdarzają się "niespodzianki", że katalizator. Jutro będę to sprawdzał ze znajomym mechanikiem.
| becik napisał/a: |
| Rafineria Orlen a paliwo 95! Na rozgrzanym silniku objawy te same, nic się nie zmienia. Odnośnie garażu sprawdzałem. Tak jak kolega napisał, maska do góry i sprawdzanie. Świece, cewka, kable ok. Zero przebić, powietrza "lewego" też nie łyka. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym i powiedział, że powodem może być czujnik położenia wałka i komputer też może tego nie wykazać, przepływomierz jak również zdarzają się "niespodzianki", że katalizator. Jutro będę to sprawdzał ze znajomym mechanikiem. |
Orlen jest potentatem na naszym rynku co nie zmienia faktu, że mają syfiaste paliwo. Odkąd zacząłem tankować paliwo z Lotosu silnik zaczął lepiej chodzić i nie muszę tak często dolewać uszlachetniaczy do zbiornika.
Co do Twojego problemu, to Twój znajomy ma rację. Czujnik może powodować takie zakłócenia pracy, ale miałby problemy z wejściem na wyższe obroty, a z tego co zrozumiałem z tym problemu nie miałeś- mimo tego warto go sprawdzić. Zatkany katalizator może również powodować taki efekt.
pzdr
Wkręca się na obroty ale tak od ponad 2000! Do tego czasu szarpie dodając więcej gazu. Na wolnych obrotach jak stoi też kuleje. Zobaczymy jutro po sprawdzeniu tych podzespołów. Jakby co dam jak najszybciej znać. Z góry dzięki i pzdr!!!!!!
| becik napisał/a: |
| Wkręca się na obroty ale tak od ponad 2000! Do tego czasu szarpie dodając więcej gazu. Na wolnych obrotach jak stoi też kuleje. Zobaczymy jutro po sprawdzeniu tych podzespołów. Jakby co dam jak najszybciej znać. Z góry dzięki i pzdr!!!!!! |
W takim razie czekamy na sprawozdanie.
Witam! Dalej lipa. Katalizator ok, a co do czujników dalej to samo, dalej szarpie. Chyba pozostał już servis. Chyba, że ktoś z was miał podobny problem. Czekam na pomoc.
A co z czujnikiem Halla sprawdzałeś go?
A ten czujnik, gdzie się znajduje i za co odpowiada????
Za lewą głowicą i odpowiedzialny jest również za zapłon.
to też najwyższej sprawdzi koleś. A ewentualnie jak nie to będzie przyczyną to co innego jeszcze noże być? Już sam nie wiem. Cały samochód będzie a może już jest prześwietlony.
| becik napisał/a: |
| to też najwyższej sprawdzi koleś. A ewentualnie jak nie to będzie przyczyną to co innego jeszcze noże być? Już sam nie wiem. Cały samochód będzie a może już jest prześwietlony. |
Dla mnie jest to raczej wina zapłonu. Na ma tam wiele do sprawdzenia 3 czujniki, kable, cewki, świece i na końcu sterownik. W jaki sposób to sprawdzał? Podmieniał ze sprawnego, czy wkręcał te do sprawnego?
Odnośnie świec to założone były nowe tak jak cewka, kable i czujniki położenia wałka. Sterownik nie był chyba sprawdzany. Odnośnie czujników to jakie miałeś jeszcze na myśli Adi202?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych