Forum AUDI TECH TEAM

Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Audi 100 C3 - Przekaźniki
Autor Wiadomość
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 09:21   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



W elektryce nie masz co szukać, bo jej zbytnio w tym modelu nie ma. Zasadniczą sprawą w K-Jecie jest ciśnienie robocze paliwa. Miałem taką sytuację, że auto paliło na zimnym, na ciepłym już ciężej. W trakcie jazdy silnik potrafił osłabnąć. Szukałem dziury w całym, a przyczyną była zużyta pompa paliwa. Pompa paliwo podawała, ale jak się później okazało ciśnienie paliwa było stanowczo za niskie. Przy tzw czasówce ciśnienie nie przekraczało 2Bar. Kupiłem więc drugą nową zamienną pompę za 300zł i nadeszła chwila prawdy. Zaraz po załączeniu zapłonu ciśnienie skoczyło do 4,5 Bar, a w momencie pracy (kończyła się skala manometru 6Bar) dochodziło do 1 czyli mogło być około 10Bar. Auto paliło od strzała zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, a przede wszystkim odzyskało dawny wigor i zaczęło mniej palić.
Tak więc połową sukcesu w przypadku K-Jetronic jest odpowiedni dobór paliwa i powietrza - do tego służy przepływomierz i rozdzielacz paliwa. Proponuję sprawdzić wszystko w odpowiedniej kolejności. Zacznij od ciśnienia paliwa.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Matka Whistlera 


Model: C3
Silnik: 2.2 KZ
Zasilanie: ben + lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 16 Sty 2013
Wszystkie posty: 35



Postawił 2 piw(a)
Skąd: CIN
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 11:52   
     



panowie, z góry mówię, że z mechaniki samochodowej, można powiedzieć, że jestem zielony i już pomału tego wszystkiego nie ogarniam.

gogoll, mówisz, że wtryskiwacz rozruchowy działa tylko na zimnym silniku i dlatego mi lekko zapala. otóż nie, bo auto zapala tylko gdy jest ciepło. powiadasz też, że z pozycji środkowej auto odpala z benzyny i jeśli nie dojdę do tych 2000 obrotów to na niej chodzi. to dlaczego gdy przełączę na benzynę auto gaśnie? (jeśli mam na pozycji środkowej wolne obroty są)

Adi202, u mnie jest KE-Jetronic a nie K-Jetronic. nie wiem czy to zmienia postać rzeczy.


spróbuje sprawdzić ciśnienie paliwa tuż przed filtrem ale nie wiem kiedy to zrobię, bo nie mam manometru a ten tydzień mam pracę na różne godziny, także podjechać gdzieś do warsztatu by mi zmierzyli może być nie możliwe.

gogoll, ten wtyk o którym mówisz, to jest ten tak ciasno schowany tuż przy samym błotniku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 12:02   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Matka Whistlera napisał/a:

Adi202, u mnie jest KE-Jetronic a nie K-Jetronic. nie wiem czy to zmienia postać rzeczy.

Nie zmienia. Różnica polega tylko na dodanym sterowniku. Co do tego przełącznika gazu, to pierwsza pozycja, to benzyna druga, to LPG, a trzecia tryb automatyczny odpala na benzynie i samoistnie przełącza się na LPG po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika oraz po przekroczeniu zadanych obrotów silnika.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
gogoll 


Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013
Wszystkie posty: 32



Piwa: 1/1
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 22:34   
     



gogoll, mówisz, że wtryskiwacz rozruchowy działa tylko na zimnym silniku i dlatego mi lekko zapala. otóż nie, bo auto zapala tylko gdy jest ciepło. powiadasz też, że z pozycji środkowej auto odpala z benzyny i jeśli nie dojdę do tych 2000 obrotów to na niej chodzi. to dlaczego gdy przełączę na benzynę auto gaśnie? (jeśli mam na pozycji środkowej wolne obroty są)
-wtrysk rozruchu działa tylko na zimnym silniku.
-pozycja środkowa przełącznika wskazana do rozruchu i potem jazdy na gazie, odpala na benzynie i na niej chodzi, przy dodaniu gazu i zwiększenia obrotow przełancza się na gaz

gogoll, ten wtyk o którym mówisz, to jest ten tak ciasno schowany tuż przy samym błotniku?
przepustnica nie jest przy błotniku tylko w miejscu połączenia kolektora ssącego z gumą prowadzącą do rozdzielacza paliwa, tam gdzie jest linka gazu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Matka Whistlera 


Model: C3
Silnik: 2.2 KZ
Zasilanie: ben + lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 16 Sty 2013
Wszystkie posty: 35



Postawił 2 piw(a)
Skąd: CIN
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013 09:13   
     



witam. jeszcze nie sprawdzałem tego ciśnienia ani tej wtyczki bo nie mam kiedy ale zauważyłem pewną rzecz. mianowicie przy odpalaniu z pozycji środkowej przy załączeniu zapłonu jest na benzynie (słychać przekaźnik i pompę) ale zaraz przy przekręceniu rozrusznikiem przechodzi na lpg. nie przy konkretnej temperaturze czy obrotach. czy coś może być nie tak z instalacją lpg?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
autosun 


Model: A6
Silnik: 2.0
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Paź 2013
Wszystkie posty: 5



Skąd: Kato
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013 10:34   
     



Ja bym tutaj raczej instalacji LPG nie mieszał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
gogoll 


Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013
Wszystkie posty: 32



Piwa: 1/1
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 06 Lis, 2013 15:54   
     



Obojętnie w jakiej pozycji będzie ustawiony przełącznik auto zawsze bedzie odpalało na benzynie.
Pozycja 1 tylko benzyna.
Pozycja 2 środkowa (zalecana do użytkowania) odpala na benzynie, a potem pod wpływem obrotów przełącza się na gaz.
Pozycja 3 tylko gaz (odpala też na benzynie to co dostał z wtrysku rozruchowego i potem powinien chodzić na gazie).

Pompę zawsze będziesz słyszał po przekręceniu stacyjki, musi ona wytworzyć ciśnienie do wtrysku rozruchowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Matka Whistlera 


Model: C3
Silnik: 2.2 KZ
Zasilanie: ben + lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 16 Sty 2013
Wszystkie posty: 35



Postawił 2 piw(a)
Skąd: CIN
Wysłany: Czw 14 Lis, 2013 16:30   
     



witam. przepraszam, że odzywam się dopiero teraz ale miałem mała przygodą z moją audiczką i przez ostatnie prawie 2 tygodnie składałem przód auta :( ale na szczęście mechanicznie nic nie dostało w ***** także przyczyny braku zasilania benzyną szukamy dalej.

gogoll, sprawdziłem tą wtyczkę przy przepustnicy i mam napięcie na jednym z zewnętrznych styków ale pod warunkiem oczywiście, gdy mam podłączony krokowiec (tzn. ten bezpiecznik którego wcześniej nie miałem, bez niego nie ma nic)

druga sprawa, która mnie męczy to to, że przełącza mi na gaz zaraz po przekręceniu rozrusznikiem (widzę po lampkach na przełączniku) a nie przy osiągnięciu obrotów.

z tego wynika mi tylko to, że pompa do wymiany. jak myślicie?

pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
gogoll 


Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013
Wszystkie posty: 32



Piwa: 1/1
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 14 Lis, 2013 16:53   
     



Jeśli chodzi o wtyczkę przepustnicy to sprawdź ten element wtyczki na stałe przymocowany do kolektora, krótko mówiąc nie ten co sprawdzałeś tylko tą drugą część. Na niej nie ma żadnego napięcia, jej zadaniem jest zwarcie styków (środkowy z jednym bocznym) ale tylko przy zamkniętej przepustnicy. Jak przepustnicę lekko uchylisz zwarcia nie będzie.(i nie będzie zasilania krokowca)
Co do pracy na gazie to moment przełączenia na gaz ustawia gazownik, zazwyczaj moment przełączenia ustawia się w granicach 2000-2500 obrotów. Jeśli ci auto od razu po zapaleniu przełącza na gaz to jak ty chcesz jechać na benzynie. Jedź do gazownika sprawdzić kiedy ci faktycznie przełącza na gaz, a nastepnie ustaw gaz tak jak pisałem wcześniej.
Z twojego opisu wynika ,że jak zabraknie ci gazu to stoisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Matka Whistlera 


Model: C3
Silnik: 2.2 KZ
Zasilanie: ben + lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 16 Sty 2013
Wszystkie posty: 35



Postawił 2 piw(a)
Skąd: CIN
Wysłany: Sob 16 Lis, 2013 13:42   
     



sprawdzałem tą wtyczkę:


pytasz jak ja chcę jechać na benzynie skoro od razu przełącza na gaz. bo chcę odpalać na samej benzynie i mieć wolne obroty. pisałem też wcześniej, że podczas jazdy na lpg przełączę na benzynę to auto pojedzie ale nie mam wolnych obrotów i muszę manipulować pedałem, tak że nie stoję jak gazu zabraknie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Bannery i buttony AUDI TECH TEAM
kody banerów i buttonów do pobrania
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 15 Maj, 2009 13:09
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin główny forum AUDI TECH TEAM
Uwaga!!! Poszczególne działy i katego...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 12 Maj, 2009 01:29
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona AUDI TECH TEAM - OOOO na Faceb...
Zostań naszym Fanem ;)
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 09 Lis, 2010 16:12
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Portal AUDI TECH TEAM
strona naszego Klubu AUDI TECH TEAM K...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 19 Cze, 2009 21:56
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Wszystkie modele Audi, informacje, or...
Astaroth Tylko prawdziwe samochody.. 0 Czw 22 Paź, 2009 17:38
Astaroth

[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności