 |
|
Audi 100 C3 - Przekaźniki |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 16 Paź, 2013 16:25
|
|
|
na krokowcu zero prądu.
moduł wyciągnąłem, rozebrałem i...nic. sam w sobie wygląda dobrze (jak nówka) więc pewnie jest dobry.
po drodze sprawdziłem też przewody zapłonowe i wydaje mi się, że już swoje przeleciały i mam zamiar wymienić na nowe na dniach.
wypatrzyłem też urwany kabelek od wtyczki przy rozdzielaczu paliwa. tym się też zaraz zajmę.
dam znać po tych wymianach. |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Sro 16 Paź, 2013 20:04
|
|
|
moduł wyciągnąłem, rozebrałem i...nic. sam w sobie wygląda dobrze (jak nówka) więc pewnie jest dobry.
zostaw na razie moduł skoro nie masz napięcia na krokowcu
Skoro na krokowcu nie masz napięcia +12 V to sprawdź bezpiecznik od krokowca.
W skrzynce bezpieczników masz go prostopadle ustawionego do reszty bezpieczników powinien być jeszcze z jednym bezpiecznikiem pod czerwonym przykryciem, pisze coś w tym rodzaju Motoreu itp, znajdziesz bez problemu. Chyba, że w twoim modelu jest inaczej, wtedy poszukaj w opisie bezpieczników. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013 13:36
|
|
|
witam. zajrzałem do skrzynki bezpieczników i obczytałem naklejkę z opisem. faktycznie są dwie pozycje oznaczone "motorserung I" i "motorserung II" (czy jakoś tak) i są to bezpieczniki nr 23 i 27 (chyba). z tym, że bezpieczniki mam numerowane do pozycji 21 oraz 6, tak jak mówisz, prostopadłych do reszty które nie są numerowane i nie ma tam żadnego bezpiecznika. w książce "sam naprawiam audi 100" w opisie bezpieczników oznaczone są one literami, gdzie
A- wolne
B- elektryczne przestawianie fotela (z pamięcią)
C- radio, taxi lub policja
D- taxi lub policja
E- elektryczny podnośnik szyby
F- zasilanie przyczepy
gdzie szukać? wtykać pokolei do każdego wolnego gniazda bezpiecznik i sprawdzać? |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 09:32
|
|
|
Czy u ciebie jest podobnie
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 21 Paź, 2013 16:27
|
|
|
Włóż w to miejsce bezpiecznik 10A |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Matka Whistlera |
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Pon 21 Paź, 2013 16:43
|
|
|
Spróbuj tak jak radzi ci Adi202.
Następnie sprawdź wtyczkę przy krokowcu, na jednym pinie musisz mieć 12 Volt, a na drugim masę, ale idącą przez sterownik-komputer. Nie jest to bezpośrednia masa auta bo wówczas by ci się zawór otwierał na maxa, u mnie jest to około 2,2 oma najwyższa oporność, a najniższa około 05 oma. |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Matka Whistlera |
 |
|
|
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013 15:48
|
|
|
Panowie, macie po piwie! wtykłem w to miejsce, tak jak mówił to Adi202, bezpiecznik 10A i krokowiec ożył. delikatnie, po cichu wibruje. kiedyś podłączyłem plus bezpośrednio z cewki to buczał, wręcz warczał i myślałem, że tak powinno być ale teraz jestem pewien, że jest tak jak trzeba. pomiarów jeszcze nie robiłem bo nie mam sprzętu przy sobie ale zrobię i dam znać. jednak auto nadal nie chodzi na benzynie. to znaczy nie odpala, ale jeśli jadąc na lpg przerzucę na bene to pojadę ale to raczej pompa nie podaje a silnik zaciąga paliwo. i tu jest taka sprawa, że na początku roku wymieniłem pompę i audi odpalało od kopa w największe mrozy na benzynie i myślałem, że po kłopocie a tu po miesiącu bach. jak myślicie co mogło być tego powodem? właśnie ten krokowiec? czy może coś innego? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013 17:42
|
|
|
| Matka Whistlera napisał/a: | | Panowie, macie po piwie! wtykłem w to miejsce, tak jak mówił to Adi202, bezpiecznik 10A i krokowiec ożył. delikatnie, po cichu wibruje. kiedyś podłączyłem plus bezpośrednio z cewki to buczał, wręcz warczał i myślałem, że tak powinno być ale teraz jestem pewien, że jest tak jak trzeba. pomiarów jeszcze nie robiłem bo nie mam sprzętu przy sobie ale zrobię i dam znać. jednak auto nadal nie chodzi na benzynie. to znaczy nie odpala, ale jeśli jadąc na lpg przerzucę na bene to pojadę ale to raczej pompa nie podaje a silnik zaciąga paliwo. i tu jest taka sprawa, że na początku roku wymieniłem pompę i audi odpalało od kopa w największe mrozy na benzynie i myślałem, że po kłopocie a tu po miesiącu bach. jak myślicie co mogło być tego powodem? właśnie ten krokowiec? czy może coś innego? | najczestrzym powodem usterki pompy paliwa, jest jej zatarcie,spowodowane jazda ze zbyt niskim poziomem paliwa w zbiorniku. Pompa smarowana jest benzyną i aby wszystko było ok nalezy miec przynajmniej połowe zbiornika benzyny. Oczywiscie miesiac to stanowczo za krótko jak na pompę, chyba,że kupiłes nowego chińczyka. pozdr |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013 21:12
|
|
|
Wyciągnij tzw. krokowca z tych dwóch gumowych węży, podaj mu plus tam gdzie ma być i zobacz czy ci się otwiera. Możesz go ruszyć śrubokrętem powinien lekko chodzić. Jak buczy to znaczy, że ma problemy z otwarciem i wówczas może ci palić bezpiecznik. To jest zawór elektromagnetyczny, który w zależności od oporności do masy ( co jest zależne od temperatury silnika), otwiera się mocniej lub słabiej.
On właśnie steruje wolnymi obrotami silnika. Im niższa temperatura silnika tym on bardziej otwarty. Miałem identyczne problemy jak ty gdzie na benzynie nie chciał chodzić, obecnie na benzynie i gazie chodzi praktycznie jednakowo 90 % mojego zadowolenia.
Miałem być w CIN (dokładniej w CMG) w przyszłym tygodniu to byśmy coś zaradzili, ale niestety plany się zmieniły. Pdr |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 13:19
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | najczestrzym powodem usterki pompy paliwa, jest jej zatarcie,spowodowane jazda ze zbyt niskim poziomem paliwa w zbiorniku. Pompa smarowana jest benzyną i aby wszystko było ok nalezy miec przynajmniej połowe zbiornika benzyny. Oczywiscie miesiac to stanowczo za krótko jak na pompę, chyba,że kupiłes nowego chińczyka. pozdr |
w momencie montowania nowej pompy miałem ok 10 litrów ale po wymianie zatankowałem do ok 30 litrów (bak 80 l.) i po miesiącu przestała chodzić a na benzynie nie jeździłem za bardzo, tylko odpalałem i gasiłem silnik. Pompa - zamiennik, ale i tak myślę, że miesiąc to jest za krótki czas by się zatarła czy coś. Raczej bym szukał przyczyn w elektryce. Tutaj pytanie: którędy idzie wiązka kabli do pompy? Przy progach, w podłodze?
| gogoll napisał/a: | Wyciągnij tzw. krokowca z tych dwóch gumowych węży, podaj mu plus tam gdzie ma być i zobacz czy ci się otwiera. Możesz go ruszyć śrubokrętem powinien lekko chodzić. Jak buczy to znaczy, że ma problemy z otwarciem i wówczas może ci palić bezpiecznik. To jest zawór elektromagnetyczny, który w zależności od oporności do masy ( co jest zależne od temperatury silnika), otwiera się mocniej lub słabiej.
On właśnie steruje wolnymi obrotami silnika. Im niższa temperatura silnika tym on bardziej otwarty. Miałem identyczne problemy jak ty gdzie na benzynie nie chciał chodzić, obecnie na benzynie i gazie chodzi praktycznie jednakowo 90 % mojego zadowolenia.
Miałem być w CIN (dokładniej w CMG) w przyszłym tygodniu to byśmy coś zaradzili, ale niestety plany się zmieniły. Pdr |
kiedyś zrobiłem tak jak mówisz, wyjąłem go i podłączyłem pod aku to się otwierał. trochę go przeczyściłem i wsadziłem z powrotem. robiłem to dlatego, że właśnie nie miałem zasilania na krokowcu i to było w celu sprawdzenia czy w ogóle trybi.
on nie buczy a wibruje, wydaje mi się że tak powinno być, jak się mylę to mnie poprawcie.
który czujnik temp. daje sygnał do krokowca? górny czy dolny?
i jak najbardziej zapraszam do CIN
pozdro. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 14:53
|
|
|
| Matka Whistlera napisał/a: |
Pasiak napisał/a:
najczestrzym powodem usterki pompy paliwa, jest jej zatarcie,spowodowane jazda ze zbyt niskim poziomem paliwa w zbiorniku. Pompa smarowana jest benzyną i aby wszystko było ok nalezy miec przynajmniej połowe zbiornika benzyny. Oczywiscie miesiac to stanowczo za krótko jak na pompę, chyba,że kupiłes nowego chińczyka. pozdr
w momencie montowania nowej pompy miałem ok 10 litrów ale po wymianie zatankowałem do ok 30 litrów (bak 80 l.) i po miesiącu przestała chodzić a na benzynie nie jeździłem za bardzo, tylko odpalałem i gasiłem silnik. Pompa - zamiennik, ale i tak myślę, że miesiąc to jest za krótki czas by się zatarła czy coś. Raczej bym szukał przyczyn w elektryce. Tutaj pytanie: którędy idzie wiązka kabli do pompy? Przy progach, w podłodze? | bardziej bym obstawiał ,że po prostu była kiepskiej jakosci... o il dobrze pamietam wiazka szła po nadkolu do tunelu serwisowego w podłodze |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013 08:11
|
|
|
Jeżeli ci nie chodzi pompa paliwa to jak go zapalasz??
A skoro go zapalasz to wtrysk rozruchowy wtryskuje paliwo i wówczas zapewne dodajesz gazu aby system przełączył się na gaz.
Pisałeś wcześniej, że gdy podczas jazdy przełączysz na benzyne to auto idzie, znaczy, że pompa jest ok. Pisałem wcześniej, że miałem identyczne objawy jak u ciebie i też niepotrzebnie wymieniłem pompe.
Steruje computerem, krokowcem czujnik 2 pinowy.
Musisz najpierw się uporać z benzyną (wolne obroty), a potem przejść do gazu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013 23:11
|
|
|
posiadam gaz pierwszej generacji, przełącznik ma trzy pozycje 1. sama benzyna, 2. wtrysk rozruchowy i od razu lpg (chyba bo sam nie wiem do końca), 3. sam lpg. odpalam z pozycji drugiej (po przekręceniu kluczyka słyszę jak załącza się przekaźnik od pompy i sama pompa na ok 1 sekundę) jeśli jest ciepło to nie ma żadnego problemu auto zapala od kopa ale jeśli zrobi się zimniej czy np. jest ostra mgła to ni chu chu.
z samej benzyny nie odpali. kiedyś z benzyny odpalał po ok 20 sekundach kręcenia rozrusznikiem ale teraz tego nawet nie sprawdzam bo wyczułem kiedy odpali kiedy nie (szkoda aku).
tak jak napisałem wcześniej przy jeździe na lpg przełączę na benzynę to auto pojedzie ale nie ma w ogóle wolnych obrotów, chodzi tylko gdy mam wdepnięty pedał, czyli silnik sam zaciąga paliwo a nie, że pompa mi podaje.
raczej szukałem przyczyny w elektryce...i szukam dalej. nie wiem co jest nie tak. może faktycznie zainwestować w oryginalną pompę.
a co u ciebie było nie tak, że uporałeś się z tym problemem? |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 06:32
|
|
|
chodzi tylko gdy mam wdepnięty pedał, czyli silnik sam zaciąga paliwo a nie, że pompa mi podaje.
silnik sam paliwa nie ciągnie (to nie gaźnik) wtryskiwacz rozruchowy chodzi tylko na zimnym silniku dlatego ci zapala lekko, jak się silnik lekko nagrzeje on się już nie włączy jest to wada tego systemu dlatego, że jesli nie masz wolnych obrotów to on ci już nie zapali i wówczas trzeba dłużej kręcić aby dostał paliwo z wtrysków zasadniczych. Na tym forum jest schemat podłączenia tego wtrysku w momencie załączenia zapłony zamieszczony przez Adi202.
2. wtrysk rozruchowy i od razu lpg (chyba bo sam nie wiem do końca
w tej pozycji (środkowa) auto zapala na benzynie i jeśli nie zwiększysz obrotów powinno na niej chodzić, natomiast w chwili dodania gazu zwiększasz obroty i zazwyczaj przy około 2000 układ przełącza się na gaz
Ja zrobiłem tak, zapomniałem o gazie i zrobiłem jak trzeba benzynę, a gaz potem zrobił się sam.
U mnie główną przyczyną był rozdzielacz wtrysku.
Ale powtarzam jeszcze raz zacznijmy od tzw.krokowca, ustawmy jego bo podejrzewam, że główną przyczyną u ciebie jest właśnie on, a i jeszcze bardzo ważna rzecz, przy przepustnicy jest 3 pinowy wtyk sprawdzałeś czy przy zamkniętej przepustnicy jeden z zewnętrznych pinów ze środkowym musi mieć przejście. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |