 |
|
Audi 100 C3 - Przekaźniki |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013 16:18 Audi 100 C3 - Przekaźniki
|
|
|
Witam wszystkich audimaniaków. Piszę z takim problemem, a nawet dwoma. Dzisiaj podczas odpowietrzania sprzęgła poodkręcałem półkę i taką plastikową osłonę pod kierownicą i ukazały mi się przekaźniki. Wpiętych mam tam bodajże 2, które nie wiem do końca do czego służą, numery 443 919 082 oraz 443 951 307 A i 2 miejsca puste. Z tego co wiem to powinien się tam znajdować też przekaźnik sterujący impulsowo silnikiem krokowym (który u mnie w ogóle nie działa - może dlatego właśnie) prawdopodobnie ma on numer 443 907 393 J bądź 811 905 343. I grzebiąc dalej wyleciało mi kolejne gniazdko na przekaźnik, które nie jest razem z innymi tylko się bimba na kablach i to gniazdko ma numer 443 937 527. I tu pytanie jaki powinien być tam przekaźnik i od czego? Oraz jakie powinny znajdować się pod kierownicą?
Jeśli coś jest niezrozumiane to proszę pytać, może uda mi się jaśniej opisać. Czekam na jakieś porady.
pozdrawiam,
Matka Whistlera |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013 16:52
|
|
|
Mile widziane są kolory przewodów tych przekaźników. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
rtoip_2004


Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy Wiek: 45 Dołączył: 06 Cze 2010 Wszystkie posty: 137
     
Skąd: Hrubieszów
|
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013 20:36 Re: Audi 100 C3 - Przekaźniki
|
|
|
| Matka Whistlera napisał/a: | Witam wszystkich audimaniaków. Piszę z takim problemem, a nawet dwoma. Dzisiaj podczas odpowietrzania sprzęgła poodkręcałem półkę i taką plastikową osłonę pod kierownicą i ukazały mi się przekaźniki. Wpiętych mam tam bodajże 2, które nie wiem do końca do czego służą, numery 443 919 082 oraz 443 951 307 A i 2 miejsca puste. Z tego co wiem to powinien się tam znajdować też przekaźnik sterujący impulsowo silnikiem krokowym (który u mnie w ogóle nie działa - może dlatego właśnie) prawdopodobnie ma on numer 443 907 393 J bądź 811 905 343. I grzebiąc dalej wyleciało mi kolejne gniazdko na przekaźnik, które nie jest razem z innymi tylko się bimba na kablach i to gniazdko ma numer 443 937 527. I tu pytanie jaki powinien być tam przekaźnik i od czego? Oraz jakie powinny znajdować się pod kierownicą?
Jeśli coś jest niezrozumiane to proszę pytać, może uda mi się jaśniej opisać. Czekam na jakieś porady.
pozdrawiam,
Matka Whistlera |
443 919 082 – przekaźnik urządzenia ostrzegania (ciśnienie oleju)
443 951 307 – brzęczyk włączonych świateł bądź radia
443 907 393 J – przekaźnik stabilizacji obrotów biegu jałowego
443 937 527 – gniazdo przekaźnika
co do ostatniego to jest to tylko numer gniazda i wg mnie nie powie za wiele, kolory kabli jw |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 10 Sie, 2013 15:37
|
|
|
Witam ponownie. Piszę dopiero teraz bo nie miałem auta przy sobie i nie mogłem sprawdzić ale już sprawdziłem. I to dokładnie i okazało się, że wprowadziłem Was w błąd za co przepraszam. Pod kierownicą są tylko 3 gniazda na przekaźnik z czego 2 są zajęte, tj. ciśnienie oleju oraz brzęczyk. Czyli po prostu nie ma przekaźnika od biegu jałowego a to co mi się bimbało to było właśnie to gniazdo tylko wypadło z tego swojego slotu. Sprawdziłem kolory kabli (od razu zaznaczę, że kolory nie są moją mocną stroną ): czarno-niebieski, seledynowy(?), brązowy, biało-brązowy. I teraz pytanie, gdzie te przewody powinny iść? Bo np. przy silniku krokowym dochodzą nieco inne kable, podobnie jak i przy czujniku temp.
pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013 11:27
|
|
|
Sterownik biegu jałowego posiada więcej wyprowadzeń niż 4, tak więc nie będzie to gniazdo tego sterownika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013 15:43
|
|
|
ok poleciałem właśnie do samochodu by przyjrzeć się raz jeszcze i wygląda to tak:
są tam 3 gniazda na przekaźniki, zajęte mam 2
1 gniazdo
jest tam przekaźnik o numerze 443 951 301 A (nr na górze tego przek. 259) i wychodzą z niego przewody: seledynowy (?), biały, brązowo-czarny oraz podwójny czerwony.
2 gniazdo
brak przekaźnika, kolory przewodów: biało-brązowy, brązowy, czarno-niebieski oraz seledynowy
3 gniazdo
przekaźnik o nr 443 919 082 (nr na górze tego przek. to naklejona 1, oraz z boku nr 407)
przewody: niebieski, zielony, czarny, biały, brązowy oraz podwójny niebiesko-czarny.
[ Dodano: Sro 04 Wrz, 2013 20:12 ]
witam po przerwie. udało mi się dorwać przekaźnik 443 907 393 tylko, że z końcówką M (443 907 393 M) wyciągnięty z audi 100 c3 82- lecz z silnikiem 2.3. podobno jeździło bez problemowo na benzynie. przekaźnik ma 9(!) pinów więc musi być wpięty w 2 gniazda i teraz już za nic w świecie nie wiem jak go podpiąć. poprzednio wypisałem jakie przewody dochodzą do wszystkich 3 gniazd. Proszę, niech ktoś mi pomoże bo nie ogarniam tego. najlepiej jakby któryś z posiadaczy cygara przejrzał u siebie jak to wygląda i rzuciło jakieś światło na tą sprawę.
pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Pią 04 Paź, 2013 15:35
|
|
|
Ja mam u siebie pod kierownicą trzy przekaźniki:
Rocznik auta 1988.
433 319 082 to od oleju
443 951 307 światła radio
443 927 826 ABS
przekaźnika sterowania biegiem jałowym ( 443 907 393) niestety nie mam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 05 Paź, 2013 12:25
|
|
|
dzięki za odpowiedź. a powiedz jeszcze czy twoje c3 jest przed czy po liftingu? i czy pracuje ci na benzynie jak należy? |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013 18:38
|
|
|
Na benzynie pracuje dobrze , mam tylko problem z wolnymi obrotami jak jest zimny, ale dzisiaj zamontowałem mu mój patent i na razie wolne są , zobaczymy jutro rano. Co do liftingu to nie całkiem rozumiem o co chodzi. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 08 Paź, 2013 17:20
|
|
|
mówiąc o liftingu, chodzi mi o to czy masz model rocznikowo 82-88 (kwadratowa deska) czy 88-91 (wnętrze jak w c4). jak na razie sprawdzę twój temat o wolnych obrotach i będę sprawdzał u siebie jak to wygląda. moze mam podobny problem jak u ciebie. |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 08:21
|
|
|
Wnętrze jak w C4 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 10:30
|
|
|
a widzisz, a ja mam audi również z 1988 ale jeszcze z kwadratową deską. może to ma jakieś znaczenie i przekaźnik ten (od biegu jałowego) masz gdzie indziej bo raczej mieć go powinieneś. ja go nie mam i na benzynie można powiedzieć, że auto nie chodzi. |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Czw 10 Paź, 2013 22:01
|
|
|
Tego przekaźnika u mnie niema nigdzie. Sterowanie zapewne idzie z głównego modułu pod tylnym siedzeniem i u ciebie bedzie zapewne to samo. Myślę, że ci pomogę, ale poczekaj niech sam się uporam z moim problemem. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013 09:31
|
|
|
i tutaj też jest różnica, bo moduł mam z przodu przy nogach pasażera |
|
|
|
|
|
 |
gogoll

Model: C3 i C4 Quattro
Silnik: 2,3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 29 Wrz 2013 Wszystkie posty: 32
     
Piwa: 1/1 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 10:17
|
|
|
Zobacz czy na nastawniku - krokowcu masz 12 volt.
Drugi pin od nastawnika idzie do masy, ale poprzez sterownik, polega to na zmianie oporności względem masy w zależności od temperatury silnika.
Sterownik w formie przekaźnika jest duży i skoro nie masz pod kierownicą takich dużych gniazd to zapewne masz go w module. (ewentualnie w skrzynce bezpieczników). |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |