[A4 2002r] Czujnik temperatuy zewnetrznej
Witam
borykam sie ciekawym zajsciem,a mianowicie.
termometr domowy,okienny rano pokazal 0,a w aucie pokazal na wyswietlaczu -10

,
jest przeklamanie ewidetne,coz z tym zrobic?????
domyslam sie ze czujnik jest walniety(miesci sie przed chlodnica)aczkolwiek jakis blad w komputerze tkwi,
Prosze o porade
Re: Czujnik temperatuy zewnetrznej
| bishop napisał/a: |
Witam
borykam sie ciekawym zajsciem,a mianowicie.
termometr domowy,okienny rano pokazal 0,a w aucie pokazal na wyswietlaczu -10 ,
jest przeklamanie ewidetne,coz z tym zrobic?????
domyslam sie ze czujnik jest walniety(miesci sie przed chlodnica)aczkolwiek jakis blad w komputerze tkwi,
Prosze o porade |
Jeżeli okno domowe masz zamontowane na wysokości 2cm od podłoża, to faktycznie coś nie tak z czujnikiem w aucie.
Tak na serio samochód mierzy temperaturę przy asfalcie, a okienny temperaturę otoczenia. Czym niżej temperatura jest niższa.
Witam.
bylem u elektryka,podlaczyl sie komputerem,wyskoczyl blad 00779,nastepnie sprawdzilem miernikiem wiazke co idzie od czujnika temperatury zewnetrznej do zlacza co znajduje sie obok zbiorniczka od wspomagania kierowniczego,wiec tam na tym odcinku przerwy nie ma,jest przejscie.Dalsza czesc wiazki idzie od tego zlacza wenetrzna strona blotnika i wchodzi do srodka auta.I tu duzy plik kabli,brak miejsca,wyszukamnia po kolorze przewodu mozliwosci sprawdzenia czy jest on dobry. Wg.kodu 00779 jest jakies gdzies zawrcie + - tylko gdzie?????
mimo to jak odlacze czujnik od kostki jade kilka km przeklamanie nadal jest na wyswietlaczu,z kad czerpie wartosci temperatury skoro jest odpiety czujnik???czy przewod mozna sprawdzic w inny sposob?
prosze o porade
| bishop napisał/a: |
Witam.
bylem u elektryka,podlaczyl sie komputerem,wyskoczyl blad 00779,nastepnie sprawdzilem miernikiem wiazke co idzie od czujnika temperatury zewnetrznej do zlacza co znajduje sie obok zbiorniczka od wspomagania kierowniczego,wiec tam na tym odcinku przerwy nie ma,jest przejscie.Dalsza czesc wiazki idzie od tego zlacza wenetrzna strona blotnika i wchodzi do srodka auta.I tu duzy plik kabli,brak miejsca,wyszukamnia po kolorze przewodu mozliwosci sprawdzenia czy jest on dobry. Wg.kodu 00779 jest jakies gdzies zawrcie + - tylko gdzie?????
mimo to jak odlacze czujnik od kostki jade kilka km przeklamanie nadal jest na wyswietlaczu,z kad czerpie wartosci temperatury skoro jest odpiety czujnik???czy przewod mozna sprawdzic w inny sposob?
prosze o porade |
uważam,że czujnik jest uszkodzony
Ok.dzieki za podpowiedz,
a czy mozna sprawdzic przewod jakie wartosc powinien czytac miernik?skoro podpiety jest czujnik to cos on *czyta widzi*,lub ten czujnik jaki powinien miec opor w omach?
Nie pamiętam dokładnych wartości, ale temperatura około 20st powinna mieścić się w granicy 1KOhm. Odepnij czujnik i zmierz na wtyczce napięcie. Jeżeli masz zwarcie do plusa, to układ jest otwarty i napięcia na wtyczce nie nie będzie.
Dzieki za nocna lekcje
od wtyczki ida dwa przewody,czy te przewody biegna bezposrednio do klimatronik czy ida na zegar,licznik?a czy moze posiadasz schemat elektroniki ??
w jakis sposob musze wybadac to zwarcie,kwestia gdzie szukac konca przewodu do jakiej wtyczki sa wpiete????????
Z gory duze dzieki.
Jeden koniec połaczony jest z czujnikiem, drugi zaś z klimatronikiem. Drugi przewód czujnika to masa.