 |
|
Kodowanie pompki centralnego zamka - miganie kierunkami nie |
| Autor |
Wiadomość |
tomekch973
AUDI FAN


Model: A4
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32 Dołączył: 22 Gru 2015 Wszystkie posty: 12
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016 19:35 Kodowanie pompki centralnego zamka - miganie kierunkami nie
|
|
|
Witam.
Mam problem z zakodowanie pompki centralnego zamka aby przy otwarciu i zamknięciu auto migało kierunkami.
Aktualne kodowanie mam ustawione na 08192 gdy zmienia na inne nie mogę zakodować pilota. Robię to wg instrukcji:
| Kod: | ############################################
1. Wchodzimy na auta,
2. Zamykamy drzwi,
3. Wyjmujemy popielniczkę z tyłu,
4. Wpinamy kabel do gniazda,
5. Podpinamy kabel do kompa,
6. Uruchamiamy VAG lub VCDS,
7. Wchodzimy w moduł centralnego zamka - 35,
8. Przekręcamy klucz na zapłon,
9. Program czyta ID pompki centralnego zamka i kilka innych wartości. Tutaj możemy upewnić się jaki numer pompki mamy.
#########################################
10. W najniższym polu mamy wartość np. 12900. Zapisujemy ją sobie na kartce,
11. Wchodzimy w zakładkę PRZEKODOWANIE (RECODE) gdzie program prosi o wpisanie jakiejś wartości,
12. Wpisujemy 0. Usunie to aktualnie kodowanie i spowoduje, że centralny zamek nie wykrywa żadnych pilotów ani innych funkcji jakie realizował do tej pory.
#########################################
13. Wychodzimy z VAG,
14. Wyłączamy zapłon,
15. Wychodzimy z auta i sprawdzamy czy piloty działają. W tym momencie samochód nie powinien reagować na żadnego pilota.
#########################################
16. Wchodzimy znowu do auta.
17. Powtarzamy czynności od 1-9.
17. Następnie wpisujemy kod będący sumą opcji jakie chcemy aby pompka realizowała. Jest w sieci plik (excel), który ładnie nam doda i poda całą liczkę (kod), ale możemy zrobić to też kalkulatorem. Dodajemy do siebie wszystkie wartości funkcji, które chcemy mieć i wpisujemy w pole gdzie wcześniej wpisaliśmy 0.
Z doświadczenia przekonałem się, że najlepiej wpisać całą sumę, ale czasem jakiejś nie daje się wpisać z jakiegoś niewyjaśnionego powodu, ale podejrzewam, że chodzi o to, że nie daje się wpisać np. kodu na sygnał syreny alarmu przy zamykaniu drzwi jeśli nie aktywowaliśmy pierw samego alarmu. Chodzi o "logiczny krok po kroku". Najlepiej od razu wpisać sumę. Gdy mamy pełną wersję programu to same kody są podane w "chmurce" po najechaniu na okno.
KODY:
+00001 - otwieranie bagażnika pilotem (u mnie działało nawet bez tego kodu, więc podejrzewam, że to chodziło o wcześniejszy brak alarmu. Teraz go mam i dało się dopisać ten kod)
+00002 - DWA - Potwierdzenie kierunkami aktywacji alarmu, zamknięcia drzwi (DWA - to fabryczny alarm),
+00004 - selektywny centralny zamek (1 naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, 2 naciśnięcia otwierają wszystkie drzwi),
+00008 - DWA - aktywacja alarmu (Da się dodać jeśli jest zamontowany),
+00016 - zamknięcie pokrywy bagażnika po przekroczeniu 5km/h,
+00032 - zaryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h, otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki,
+00064 - zamykanie i otwieranie szyb/szyberdachu pilotem,
+00128 - kierownica po prawej stronie (Wielka Brytania i inne kraje z ruchem po "niewłaściwej stronie drogi")
+00256 - logika tylnej klapy (Trunk Logic (Anti-Theft)), (daje się wpisać tylko jak posiadamy alarm),
+00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi,
+01024 - DWA - zamknięcie drzwi potwierdzone przez sygnał alarmu,
+02048 - po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i otworzeniu drzwi nie można opuszczać/podnosić szyb
+04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi
+08192 - Zdalne sterowanie radiowe. Wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz,
+16384 - Side Windows with Insulated Glass. Nie wiem co to jest, ale podejrzewam, że to funkcja dla alarmu w przypadku gdy posiadamy boczne czyby z zatopionym w nich przewodem, który przerywa się przy wybiciu szyby i aktywuje alarm.
KONIEC, Klikamy SAVE czy DO IT! i już. Można sprawdzić czy wszystko działa zaraz po dodaniu pilotów.
#########################################
18. Wkładamy jeden klucz w stacyjkę obojętnie jaki żeby tylko sterownik dostał prąd - więc przekręcamy na zapłon,
19. Otwieramy szybę kierowcy,
20. Zamykamy auto kluczem od zewnątrz nie wysiadając.
21. Klikamy w przycisk otwarcia raz i trzymamy przez 5 sekund,
23. Klikamy jeszcze raz i trzymamy przez około 15 sekund,
25. Centralny zamek powinien się otworzyć.
26. Wyjmujemy klucz ze stacyjki i z drzwi,
27. Zamieniamy kluczyki miejscami i robimy to samo jeszcze raz,
28. Wszystko powinno śmigać.
PS. Każde kliknięcie na pilocie podczas kodowania powinno być potwierdzone mrugnięciem kierunków, ale nie jest to regułą. |
Chciałbym uaktywnić te funkcje:
+00001 - otwieranie bagażnika pilotem
+00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi,
+04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi
Kod jaki wpisuje to: 04609
po tej operacji nie mogę zakodować pilota, centralny go nie widzi. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016 21:48 Re: Kodowanie pompki centralnego zamka - miganie kierunkami
|
|
|
| tomekch973 napisał/a: |
Kod jaki wpisuje to: 04609
po tej operacji nie mogę zakodować pilota, centralny go nie widzi. |
No nie jest dziwne, że nie działa. Wpisz 12801. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
tomekch973
AUDI FAN


Model: A4
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32 Dołączył: 22 Gru 2015 Wszystkie posty: 12
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016 22:36
|
|
|
ok juz wiem o co chodzi jutro bede probował.
Mam kolejne pytanie czy w moim aucie jest opcja domykania szyb? pompka to :8D0.862.257 B |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016 09:10
|
|
|
| tomekch973 napisał/a: | ok juz wiem o co chodzi jutro bede probował.
Mam kolejne pytanie czy w moim aucie jest opcja domykania szyb? pompka to :8D0.862.257 B |
Oczywiście, że jest. Do finalnego kodowania dorzuć 64 i wynikiem będzie to co potrzebujesz razem z komfortem szyb. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
tomekch973
AUDI FAN


Model: A4
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32 Dołączył: 22 Gru 2015 Wszystkie posty: 12
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016 09:48
|
|
|
ok dzieki bede pozniej probowal i dam znac
[ Dodano: Nie 10 Sty, 2016 20:20 ]
ok miganie zakodowane zamykanie i otwieranie szyb z pilota również ale nie działa otwieranie bagażnika z pilota. Wpisywałem kod 12864 jak i 12865, ale niestety bez skutku.
[ Dodano: Nie 24 Sty, 2016 13:44 ]
jakies pomysły? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |