Witam
Od dłuższego czasu borykam się z problemem przygasającego silnika w mojej Audi. Efekt jest taki jakbym wyłączył na chwilę zapłon i ponownie go włączył, obrotomierz i wskazanie zużycia chwilowego spada wtedy na zero i jak silnik ma delikatnie wyższe obroty to potrafi jeszcze zaskoczyć. Błędów żadnych nie znajduję. Tak jakbym wyłączył i włączył zapłon. Czy na benzynie czy też na gazie jest to samo. Już nie wiem co mam robić. Pomóżcie.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
przygasający silnik A8 4.2 ABZ
podstawa, to czy sprawdzałeś kable,świece i cewkę? Jesli nie to od tego zacznij
Sprawdź generator obrotów G28 który znajduje się nad wieńcem zębatym wału napędowego.
Kolego ADI202, gdzie mogę to znaleźć i w jaki sposób sprawdzić. Problem pojawił się z dnia na dzień i raz dwa dni nic się nie dzieje a innym razem dwa, trzy razy potrafi zgasnąć na odcinku pięciu kilometrów. Przy obrotach rzędu 2000 jest to tylko szarpnięcie ale przy niskich silnik gaśnie. Pozdrawiam
Za lewą głowicą zaraz przy skrzyni biegów masz czujnik G28. Odpal silnik i złap za przewód czujnika, poruszaj nim i jak gaśnie, to masz usterkę w ręku.
Witam
Sprawdziłem dzisiaj tak jak mówiłeś, nic się nie pojawiło. Sprawdziłem wszystkie połączenia i na nic podejrzanego nie trafiłem. Spróbuję zmienić wkład stacyjki, mam nowy od innego auta pasujący do mojego (ten sam numer katalogowy). Dzisiaj pojawił mi się błąd 16487 P0103 miernik masy powietrza sygnał za wysoki. Jak jechałem znowu mi przygasł przy wyższych obrotach, tak że skrzynia pociągnęła silnik, przeszła w tryb awaryjny i wyskoczył błąd 18157 P1749. Pozdrawiam
[ Dodano: Nie 03 Cze, 2012 19:23 ]
wkład stacyjki nic nie pomógł, może ktoś z kolegów ma jakieś sugestie co powinienem wymienić, co sprawdzić. pozdrawiam
[ Dodano: Wto 05 Cze, 2012 20:27 ]
Witam
Czy ktoś z kolegów posiada może schemat instalacji elektrycznej silnika ABZ? Najlepiej w którymś z tych języków :polski, niemiecki lub angielski. Gdzie mogę znaleźć bezpieczniki do silnika, słyszałem że są jakieś termiczne czy coś takiego, gdzie ich mogę szukać.
Pozdrawiam
Sprawdziłem dzisiaj tak jak mówiłeś, nic się nie pojawiło. Sprawdziłem wszystkie połączenia i na nic podejrzanego nie trafiłem. Spróbuję zmienić wkład stacyjki, mam nowy od innego auta pasujący do mojego (ten sam numer katalogowy). Dzisiaj pojawił mi się błąd 16487 P0103 miernik masy powietrza sygnał za wysoki. Jak jechałem znowu mi przygasł przy wyższych obrotach, tak że skrzynia pociągnęła silnik, przeszła w tryb awaryjny i wyskoczył błąd 18157 P1749. Pozdrawiam
[ Dodano: Nie 03 Cze, 2012 19:23 ]
wkład stacyjki nic nie pomógł, może ktoś z kolegów ma jakieś sugestie co powinienem wymienić, co sprawdzić. pozdrawiam
[ Dodano: Wto 05 Cze, 2012 20:27 ]
Witam
Czy ktoś z kolegów posiada może schemat instalacji elektrycznej silnika ABZ? Najlepiej w którymś z tych języków :polski, niemiecki lub angielski. Gdzie mogę znaleźć bezpieczniki do silnika, słyszałem że są jakieś termiczne czy coś takiego, gdzie ich mogę szukać.
Pozdrawiam
Schemat poszedł na emila.
Witam, mam podobny problem z przygasającym silnikiem. Auto ma instalację LPG ale problem jest też na benzynie. Po podłączeniu VAGA pokazuje takie błędy:
sprawdzanie jednego dnia:
16684 Losowe wypadanie zapłonu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16692 Brak zapłonu cylinder 8
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16686 Brak zapłonu cylinder 2
brak osprzętu / nie związany ze
Następny dzień, błędy:
16684 Losowe wypadanie zapłonu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16688 Brak zapłonu cylinder 4
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16487 Przepływomierz - wysokie napięcie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
Do tego skrzynia włącza się w tryb awaryjny jej błędy to:
18265 Sygnał obciążenia
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17087 Konwerter/przełącznik stopu B - uszkodzenie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
Jeśli chodzi o skrzynię jest to wynik nierównej pracy silnika tak podejrzewam.
Czasem zapala się kontrolka CAT i ESP i wtedy czuć nie równą pracę silnika, po zgaszeniu i odczekaniu chwili wraca do normy.
Od kilku dni jeżdżę tylko na benzynie auto również gaśnie.
Proszę was o pomoc co może być problemem i gdzie go szukać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
sprawdzanie jednego dnia:
16684 Losowe wypadanie zapłonu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16692 Brak zapłonu cylinder 8
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16686 Brak zapłonu cylinder 2
brak osprzętu / nie związany ze
Następny dzień, błędy:
16684 Losowe wypadanie zapłonu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16688 Brak zapłonu cylinder 4
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16487 Przepływomierz - wysokie napięcie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
Do tego skrzynia włącza się w tryb awaryjny jej błędy to:
18265 Sygnał obciążenia
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17087 Konwerter/przełącznik stopu B - uszkodzenie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
Jeśli chodzi o skrzynię jest to wynik nierównej pracy silnika tak podejrzewam.
Czasem zapala się kontrolka CAT i ESP i wtedy czuć nie równą pracę silnika, po zgaszeniu i odczekaniu chwili wraca do normy.
Od kilku dni jeżdżę tylko na benzynie auto również gaśnie.
Proszę was o pomoc co może być problemem i gdzie go szukać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
| kriszawi napisał/a: |
| Witam, mam podobny problem z przygasającym silnikiem. Auto ma instalację LPG ale problem jest też na benzynie. Po podłączeniu VAGA pokazuje takie błędy:
sprawdzanie jednego dnia: 16684 Losowe wypadanie zapłonu brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16692 Brak zapłonu cylinder 8 brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16686 Brak zapłonu cylinder 2 brak osprzętu / nie związany ze Następny dzień, błędy: 16684 Losowe wypadanie zapłonu brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16688 Brak zapłonu cylinder 4 brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16487 Przepływomierz - wysokie napięcie brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY Do tego skrzynia włącza się w tryb awaryjny jej błędy to: 18265 Sygnał obciążenia brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 17087 Konwerter/przełącznik stopu B - uszkodzenie brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Jeśli chodzi o skrzynię jest to wynik nierównej pracy silnika tak podejrzewam. Czasem zapala się kontrolka CAT i ESP i wtedy czuć nie równą pracę silnika, po zgaszeniu i odczekaniu chwili wraca do normy. Od kilku dni jeżdżę tylko na benzynie auto również gaśnie. Proszę was o pomoc co może być problemem i gdzie go szukać. Z góry dziękuję za odpowiedzi. |
Czy mam sprawdzi wszystkie cefki bo z tego co zauważyłem po historii błędów to zawsze błąd dotyczy cylindra nr. 2,4,6 lub 8. Czy da się to Vagiem sprawdzic?
Zamień cewki miejscami i sprawdź które cylindry wypadną. Jeżeli nadal będą wypadać te same cylindry, to uszkodzone będą końcówki mocy.
Od kilku dni auto pracuje tylko na benzynie błędy jakie mi pokazuje to:
16487 Przepływomierz - wysokie napięcie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
Objawy są takie że auto samo gaśnie do tego wolne obroty w granicach 500, jest to wielki problem szczególnie w mieście.
Czy oznacza że przepływomierz jest do wymiany?
16487 Przepływomierz - wysokie napięcie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
Objawy są takie że auto samo gaśnie do tego wolne obroty w granicach 500, jest to wielki problem szczególnie w mieście.
Czy oznacza że przepływomierz jest do wymiany?
Witam Kolegów!
powodem wypadania zapłonów mogą byc też świece. Sugerowałbym ich wymianę, a następnie zamianę cewek miejscami. Kiedyś miałem taki przypadek, że po takiej operacji wypadanie zapłonów powtórzyło się na tych samych cylindrach. Przyczyna jednak tkwiła w innym miejscu. Wypadanie zapłonów zakłóca skład spalin, sonda lambda próbuje to skorygowac, przepustnica zostaje otwarta, przepływomierz rejestruje zwiększony przepływ, co powduje jeszcze większe otwarcie przepustnicy i tak w kółko, aż parametry wychodzą poza normalny zakres. Ważnym elementem tego łańcuszka jest czujnik temperatury zasysanego powietrza. Według mnie należy zrobic test na rzeczywiste parametry zwracając szczególną uwagę na wskazania czujnika MAP, wartośc krótkotrwałej korekty składu mieszanki, napięcie sondy lambda. Prócz tego zweryfikowac czujnik położenia przepustnicy (linka) lub pdał gazu (przepustnica elektroniczna). na wszelki wypadek sprawdź szczelnośc wszystkich przewodów podciśnieniowych i dolotowycch po stronie kolektora.
Pozdrawiam Janusz
powodem wypadania zapłonów mogą byc też świece. Sugerowałbym ich wymianę, a następnie zamianę cewek miejscami. Kiedyś miałem taki przypadek, że po takiej operacji wypadanie zapłonów powtórzyło się na tych samych cylindrach. Przyczyna jednak tkwiła w innym miejscu. Wypadanie zapłonów zakłóca skład spalin, sonda lambda próbuje to skorygowac, przepustnica zostaje otwarta, przepływomierz rejestruje zwiększony przepływ, co powduje jeszcze większe otwarcie przepustnicy i tak w kółko, aż parametry wychodzą poza normalny zakres. Ważnym elementem tego łańcuszka jest czujnik temperatury zasysanego powietrza. Według mnie należy zrobic test na rzeczywiste parametry zwracając szczególną uwagę na wskazania czujnika MAP, wartośc krótkotrwałej korekty składu mieszanki, napięcie sondy lambda. Prócz tego zweryfikowac czujnik położenia przepustnicy (linka) lub pdał gazu (przepustnica elektroniczna). na wszelki wypadek sprawdź szczelnośc wszystkich przewodów podciśnieniowych i dolotowycch po stronie kolektora.
Pozdrawiam Janusz
Szanowny kolego a sprawdzałeś łańcuszki na wałkach rozrządu? ja miałem luźne i auto wariowało w podobny sposób jak Twoje.. po wymianie łańcuszków i jednej wadliwej cewki problem zniknął.
Wymiana przepływomierza pomogła auto już nie gaśnie. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w namierzeniu problemu.
U mnie również pomogła wymiana przepływomierza
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych