Odpowiedz do tematu
na allegro pod nr który podałeś, ktoś sprzedaje takie pierścienie - ja mam inne.
Może tutaj jest problem. Nr wianka sprawdzałem w katalogu.
tak. od 2 tygodni jeżdżę na zimowych i też to samo się dzieje. Letnie są idealne, roczne Pirelli.
Zastanawia mnie dlaczego na przednich czujnikach x 4 wszystko jest idealnie, na tylnych czujnikach x 4 nie ma szarpania, ale na pedale lekko czuć problem.
Czyżby sterownik sobie nie radził gdy ma różne sygnały z przodu i z tyłu i szarpie ABS?
W weekend jak dam radę zamienię czujniki miejscami i zobaczę jeszcze czy sytuacja będzie jak wyżej, co by oznaczało, że to nie wina czujników.
[ Dodano: Czw 18 Gru, 2014 21:18 ]
Moje mają wycięte prostokątne otwory jak poniżej:
[ Dodano: Nie 28 Gru, 2014 21:10 ]
Adi202 - wczoraj sprawdziłem oscyloskopem co dochodzi do kompa ESP i na 3 czujnikach miałem sinusoidę taką samą prócz lewego przedniego, gdzie amplituda była prawie 2 razy większa. Oddaliłem czujnik od koronki, ustawiłem jak pozostałe i przy jeździe próbnej okazało się, że nic to nie dało
Ciągle mi ABS się załącza.
Myślałem, że na oscyloskopie może zobaczę inne przebiegi między osiami (ze względu na ewentualne złe tylne koronki) ale niestety sinusoidy równe.
Czy ktoś wie jaki kształt pierścienia jest przyporządkowany nr z ETKi? Tzn. czy powinienem mieć z otworami, czy ząbkowany?
[ Dodano: Pon 29 Gru, 2014 12:42 ]
...bo na innym forum A4 znajduje informacje, że inne AJM jeżdżą i na tych ząbkowanych i na tych z otworami i nie ma ponoć różnicy/problemów.
[ Dodano: Nie 15 Lut, 2015 22:52 ]
Założyłem nowe koronki, ząbkowane, a nie te z otworami i problem zniknął od razu.
Cały problem nadpobudliwych ABS był spowodowany, że poprzedni właściciel/mechanik użył złych koronek.
Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Odpowiedz do tematu
Już poprawione. Tak jest jak się robi 5 rzeczy na raz.
To świadczy tylko na Twoją korzyść. Dużo pracy to znaczy że ludzie jednak wolą jechać do Ciebie
Działaj działaj tam - powodzenia.
Działaj działaj tam - powodzenia.
Dziękuje za schemat. W sobotę spróbuję zmostkować przednie na tył i zobaczymy czy coś się zmieni.
Najlepiej było by wszystkie części mieć nowe/oryginalne i podmieniać tylko, aż zacznie działać....no ale cóż muszę kombinować.
[ Dodano: Sob 29 Lis, 2014 16:50 ]
A wiecie gdzie w aucie mogę sprawdzić wiązki od czujników? Tylne pod kanapa, przednie pod tapicerka nadkoli ale gdzie jeszcze? Chciałbym też sprawdzić czy do komputera dochodzą bo kiedyś ktoś prawy przedni w nadkolu już łączył z jakiś powodów i może jeszcze gdzieś jest kiepsko posztukowane.
[ Dodano: Sro 03 Gru, 2014 12:30 ]
w Etce do której mam dostęp nie mogę znaleźć czujników przednich i tylnych kół.
Czy możecie mi podać numery fabryczne czujników? Może kupie jeszcze używki by podmienić.
[ Dodano: Sro 03 Gru, 2014 15:30 ]
Jeszcze jedno pytanie: czy czujnik pedału hamulca może być w moje objawy zamieszany?
Raz wyskoczył sporadyczny błąd przy podmienianiu sterownika, a na forum widzę, że uszkodzony czujnik STOP powoduje różne (czasem) ciężkie do diagnozy objawy.
Najlepiej było by wszystkie części mieć nowe/oryginalne i podmieniać tylko, aż zacznie działać....no ale cóż muszę kombinować.
[ Dodano: Sob 29 Lis, 2014 16:50 ]
A wiecie gdzie w aucie mogę sprawdzić wiązki od czujników? Tylne pod kanapa, przednie pod tapicerka nadkoli ale gdzie jeszcze? Chciałbym też sprawdzić czy do komputera dochodzą bo kiedyś ktoś prawy przedni w nadkolu już łączył z jakiś powodów i może jeszcze gdzieś jest kiepsko posztukowane.
[ Dodano: Sro 03 Gru, 2014 12:30 ]
w Etce do której mam dostęp nie mogę znaleźć czujników przednich i tylnych kół.
Czy możecie mi podać numery fabryczne czujników? Może kupie jeszcze używki by podmienić.
[ Dodano: Sro 03 Gru, 2014 15:30 ]
Jeszcze jedno pytanie: czy czujnik pedału hamulca może być w moje objawy zamieszany?
Raz wyskoczył sporadyczny błąd przy podmienianiu sterownika, a na forum widzę, że uszkodzony czujnik STOP powoduje różne (czasem) ciężkie do diagnozy objawy.
Czujnik stopu w tej "układance" jest najtańszym elementem i mógłbyś go wymienić. Przy uszkodzeniu powinien zapisać się błąd w sterowniku odnośnie niezrozumiałego sygnału, ale brak korelacji między czujnikiem stopu a ciśnieniem w układzie może powodować anomalia które nie zostaną wykryte jako usterka.
Czujniki ABS katalogowane są w grupie 9 i podgrupie 27 (4+ 5 i 6 cyfra numeru ETKA) jako część elektroniczna - przód 8D0927803D i tył 8D0927807C
Pytałeś o pompę hamulcową. Miałem problemy z moją która blokowała wszystkie koła po naciśnięciu na pedał. Problem pojawiał się tylko przy rozgrzanym silniku. Pompa była już wymieniana, ale była nieodpowiednia do mojego modelu. Czy u ciebie może powodować takie anomalia? Sądzę, że tak. W modelu gdzie jest tylko ABS nie miałoby to miejsca, ale przy ESP jak najbardziej. Sprawdź numery tej pompy - może być od innego modelu lub gdy była używana może być uszkodzona.
Czujniki ABS katalogowane są w grupie 9 i podgrupie 27 (4+ 5 i 6 cyfra numeru ETKA) jako część elektroniczna - przód 8D0927803D i tył 8D0927807C
Pytałeś o pompę hamulcową. Miałem problemy z moją która blokowała wszystkie koła po naciśnięciu na pedał. Problem pojawiał się tylko przy rozgrzanym silniku. Pompa była już wymieniana, ale była nieodpowiednia do mojego modelu. Czy u ciebie może powodować takie anomalia? Sądzę, że tak. W modelu gdzie jest tylko ABS nie miałoby to miejsca, ale przy ESP jak najbardziej. Sprawdź numery tej pompy - może być od innego modelu lub gdy była używana może być uszkodzona.
Równolegle dałem przednie czujniki na tył, tylnie wywaliłem ze sterownika i mój problem działania pompy ABS zniknął, pedał hamulca już nie opada. Myślę, że albo czujniki albo koronki tylne.
Tylko czujniki nie są przytarte, rezystancje takie same, zmieniają się podczas kręcenia kołami, prędkości w VAG identyczne.
Koronki wszystkie otwory też mają równe, nie pęknięte itd.
Czy gdzieś można nabyć same koronki na tylne tarcze? Bo np. w InterCarsie nie mają. Nawet tarcze z koronkami nie występują u nich.
Tylko czujniki nie są przytarte, rezystancje takie same, zmieniają się podczas kręcenia kołami, prędkości w VAG identyczne.
Koronki wszystkie otwory też mają równe, nie pęknięte itd.
Czy gdzieś można nabyć same koronki na tylne tarcze? Bo np. w InterCarsie nie mają. Nawet tarcze z koronkami nie występują u nich.
Są dostępne. Szukaj po numerze ETKA 443614149A
cholipka-wyciąłem przednie i równolegle dałem tylne. ABS też się nie załącza. Tylko delikatnie czuć jakby chciał robić to co zawsze na pedale hamulca - minimalnie zapada się.
Więc ciągle nie mam jednoznacznego kierunku na części, które trzeba wymienić
Więc ciągle nie mam jednoznacznego kierunku na części, które trzeba wymienić
Wszystkie opony masz identyczne?
| Adi202 napisał/a: |
| Są dostępne. Szukaj po numerze ETKA 443614149A |
na allegro pod nr który podałeś, ktoś sprzedaje takie pierścienie - ja mam inne.
| ynos napisał/a: |
| ja mam inne. |
Może tutaj jest problem. Nr wianka sprawdzałem w katalogu.
| Adi202 napisał/a: |
| Wszystkie opony masz identyczne? |
tak. od 2 tygodni jeżdżę na zimowych i też to samo się dzieje. Letnie są idealne, roczne Pirelli.
Zastanawia mnie dlaczego na przednich czujnikach x 4 wszystko jest idealnie, na tylnych czujnikach x 4 nie ma szarpania, ale na pedale lekko czuć problem.
Czyżby sterownik sobie nie radził gdy ma różne sygnały z przodu i z tyłu i szarpie ABS?
W weekend jak dam radę zamienię czujniki miejscami i zobaczę jeszcze czy sytuacja będzie jak wyżej, co by oznaczało, że to nie wina czujników.
[ Dodano: Czw 18 Gru, 2014 21:18 ]
| Adi202 napisał/a: | ||
Może tutaj jest problem. Nr wianka sprawdzałem w katalogu. |
Moje mają wycięte prostokątne otwory jak poniżej:
[ Dodano: Nie 28 Gru, 2014 21:10 ]
Adi202 - wczoraj sprawdziłem oscyloskopem co dochodzi do kompa ESP i na 3 czujnikach miałem sinusoidę taką samą prócz lewego przedniego, gdzie amplituda była prawie 2 razy większa. Oddaliłem czujnik od koronki, ustawiłem jak pozostałe i przy jeździe próbnej okazało się, że nic to nie dało
Ciągle mi ABS się załącza.
Myślałem, że na oscyloskopie może zobaczę inne przebiegi między osiami (ze względu na ewentualne złe tylne koronki) ale niestety sinusoidy równe.
Czy ktoś wie jaki kształt pierścienia jest przyporządkowany nr z ETKi? Tzn. czy powinienem mieć z otworami, czy ząbkowany?
[ Dodano: Pon 29 Gru, 2014 12:42 ]
...bo na innym forum A4 znajduje informacje, że inne AJM jeżdżą i na tych ząbkowanych i na tych z otworami i nie ma ponoć różnicy/problemów.
[ Dodano: Nie 15 Lut, 2015 22:52 ]
Założyłem nowe koronki, ząbkowane, a nie te z otworami i problem zniknął od razu.
Cały problem nadpobudliwych ABS był spowodowany, że poprzedni właściciel/mechanik użył złych koronek.
Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych