 |
|
Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu |
| Autor |
Wiadomość |
johnx

Model: A4 B5
Silnik: 1.8T
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 10 Kwi 2013 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Bytom
|
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014 16:17 Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu
|
|
|
Panowie,
Od jakiegoś dłuższego czasu silnik zaczyna mi klekotać jak dieselek, ale tylko jak się nagrzeje. Na zimnym jest cichy.
Olej Castrol 5W40, był inny 5W40 - ten sam objaw. Przebieg - pewnie ze 300kkm
1)Mechanik jeden - łańcuch + napinacz łańcucha rozrządu
2)Mechanik dwa - popychacze - zalać gęstszym olejem i zamaskować. Swoją droga popychacze nie powinny stukać głównie na zimnym?
3)Inne możliwości
-zawory?
-zawalony smok i problem ze smarowaniem? - kontrolka oleju się nie świeci
Jakie macie pomysły?
Ew. jakiś dobry serwis w okolicach Bydgoszczy lub na śląsku tez by się przydał, bo grzebanie w silniku to nie są tanie rzeczy. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014 19:54 Re: Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu
|
|
|
| johnx napisał/a: | Panowie,
Od jakiegoś dłuższego czasu silnik zaczyna mi klekotać jak dieselek, ale tylko jak się nagrzeje. Na zimnym jest cichy.
Olej Castrol 5W40, był inny 5W40 - ten sam objaw. Przebieg - pewnie ze 300kkm
1)Mechanik jeden - łańcuch + napinacz łańcucha rozrządu
2)Mechanik dwa - popychacze - zalać gęstszym olejem i zamaskować. Swoją droga popychacze nie powinny stukać głównie na zimnym?
3)Inne możliwości
-zawory?
-zawalony smok i problem ze smarowaniem? - kontrolka oleju się nie świeci
Jakie macie pomysły?
Ew. jakiś dobry serwis w okolicach Bydgoszczy lub na śląsku tez by się przydał, bo grzebanie w silniku to nie są tanie rzeczy. | ja bym zaczął od zalania gęstrzym olejem, jesli bedzie efekt trzeba będzie pomyśleć o remoncie silnika |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
johnx

Model: A4 B5
Silnik: 1.8T
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 10 Kwi 2013 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Bytom
|
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014 20:54
|
|
|
Myślisz o czymś w stylu XXW50? |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014 21:29
|
|
|
pompa oleju daje dobre cisnienie na glowice sprawdzaliscie zegarem |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
johnx

Model: A4 B5
Silnik: 1.8T
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 10 Kwi 2013 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Bytom
|
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014 23:08
|
|
|
Sprawdzić ćisnienie oleju - zapisuje. Wiecie jakie mają być poprawne wartości bo mechanik to różnie może powiedzieć..
Jutro wrzuce porzadne audio. Najgłośniej słychać z lewej strony.
[ Dodano: Sob 26 Lip, 2014 12:05 ]
Wrzucam plik audio z klekotania. Dajcie znać co myślicie(o klekotaniu nie o moich zdolnościach filmowych;))
http://youtu.be/uKFg3ZXfWQo
[ Dodano: Nie 22 Lip, 2018 22:43 ]
Rozwiązanie: łańcuch rozrządu napie***:) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |