Car Audio » Zestaw Bose przerywa odtwarzanie dźwięku w Audi A2
Odpowiedz do tematu
 Zestaw Bose przerywa odtwarzanie dźwięku w Audi A2
Witam bardzo wszystkich forumowiczów.

Chciałem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc. Mam Audi A2 1.4 tdi z zamontowanym systemem Bose, radio to Audi symphony, do tego podłączona jest nawigacja Fis (jeszcze nie miałem okazji spradzić bo nie mam map (btw gdzie takie mapy mozna znalezcale działa gada itp )

Otóż problem polega na tym że podczas otwarzania czy to radia czy płyty dźwięk w losowym momencie wyłącza się (na kilka sekund czasem kilka(naście( minut). Radio jest cały czas włączone, gada normalnie, widać że odtwarza utwór czy jakąś tam stację - tylko kompletna cisza. Po jakimś czasie nagle się włącza.

Zauważyłem (ale to nie jest reguła) że to gwałtowniejszym poruszeniu samochodu czasem radio zaskakuje - biorę pod uwagę jakąś przerwę w obwodzie (mam nadzieję że to nie wina jakiegoś układu sterującego dźwiękiem.

Auto mam dość niedługo (dwa tygodnie) i nie miałem jeszcze okazji zanurkować głębiej do niego ale ponieważ idzie długi weekend postanowiłem rozpoznać przyczynę problemu.

Liczę na Was moi drodzy, że podpowiecie mi co warto sprawdzić, co zdiagnozować (i gdzie :) bo jak już przeglądałem forum to jesteście prawdziwymi ekspertami :)

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, po południu będę już mógł przystąpić do poszukiwań problemu.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dobrze by było wyciągnąć radio i zerknąć na wtyczki, nie zaszkodzi też podłączyć kompa i zdiagnozować radio.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja bym zaczął od sprawdzenia złącza samego wzmacniacza. Wzmacniacz znajduje się pod podłogą po stronie pasażera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdzałem VAG 3.11 chyba wykonałem test ogólny nie pokazał żadnych błędów. Zaraz spróbuję wykonać testy przeznaczone dla samego radia (o ile takie są nie znam się na tym :)

Tutaj zamieszczam fotkę tego co znalazłem pod podłogą pasażera - wydaje mi się że jest to wzmacniacz (???), zaraz zdejmę obudowę .. na co zwrócić uwagę przy tym wzmacniaczu.



Tutaj zdjęcie naklejki z jakimiś numerami, które były naklejone w bagażniku na subwooferze, nie wiem czy to bedzie jakoś istotne :)



Czy możecie krótko opisać jak najlepiej i bezinwazyjnie wymontować radio (o ile to będzie konieczne)

[ Dodano: Sro 01 Maj, 2013 13:07 ]
Ok wzmacniacz znalazlem to ta czarna skrzynka i tu jest raczej w nim problem - jak stuknę lekko w niego to sie wlacza lub wylacza dzwiek. Ktore elementy oprocz zlacza warto sprawdzic na wypadek nie stykania sygnalu ?

[ Dodano: Sro 01 Maj, 2013 13:46 ]
załączam fotki wzmacniacza, który wymontowałem, chciałbym obejrzeć elektronikę pod kątem zimnych lutów.. przy delikatnym stuknięciu szczególnie w tą część "nie od strony złącza" wzmacniacz przerywa pracę po ponownym stuknięciu ją wznawia.

Czy możecie podpowiedzieć jak dalej można zdemontować ten wzmacniacz, żeby dobrać się do elektroniki? :)

Wydaje mi się że można wykluczyć samo złącze starałem się nim nie ruszać jak stukałem we wzmacniacz, wcześniej przeczyściłem styki specjalnym preparatem.

proszę Was o pomoc :)












Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz podważyć sprężyny które dociskają końcówki mocy do obudowy. Po zdemontowaniu ich płyta sama odpadnie z obudowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko wskazuje na to że była to kwestia zimnego lutu na takim wystającym "grzebieniu" na wzmacniaczu przy delikatnym poruszeniu go przerywa sygnał.

Wielkie dzięki za pomoc w namierzeniu usterki (mam nadzieje że to to na razie śmiga :)

Mam jeszcze pytanko - chciałem dołożyć dodatkowy subwoofer skrzynkę do bagażnika - mam wzmacniacz i ten sub, fajnie byłoby doprowadzić do bagażnika sygnał liniowy do subwoofera z radia

Ponieważ w bagażniku jest już sub od bose to dochodzi do niego już sygnał wzmocniony, a tego nie podłącze do wzmacniacza, bo będzie to dla niego za silny sygnał, wzmocniony będzie przesterowywał..

czy możecie podpowiedzieć jak w moim Audi A2 najmniej inwazyjnie i skąd przeprowadzić kabel line out do suba do radia do bagażnika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tego brązowego złącza przy wzmacniaczu, lub bezpośrednio z mini ISO przy radiu.
Sądzę jednak, że dodatkowy sub w A2 to zbędność - chyba że masz problemy z kamienica nerkową.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pomimo przelutowania samych zlaczy wzmacniacZa zaczyna coraz czessciej przerywac, ewidentnie problem lezy we wzmacniaczu, zastanawiam sie nad jego wymiana, szczegolnie, ze na allegro mozna znalezc duzo takich wzmacniaczy.
I teraz pytanie moj wzmacniacz ma oznaczenia:

336 009A
Amp,3512,W10

Czy mozna by wsadzic podobnie wygladajacy wzmak z audi A3, a4, a6, czy TT ?

czy beda one graly z moim audi a2 (pytam bo nie znalazlem jeszcze wzmaka do a2, a na allegro jest duzo do innych modeli.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystkie wzmacniacze z tej linii mają te same złącza jak i połączenia. Różnią się tylko mocą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy jest szansa ze taki wzmacniacz bedzie pasowal ?

http://allegro.pl/wzmacni...3349590720.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.224.95.38 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa