Car Audio » Audi Concert II zamontowane w a6 bez can-a
Odpowiedz do tematu
 Audi Concert II zamontowane w a6 bez can-a
Witajcie,

Dawno mnie nie było więc na wstępie, Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego NajNaj Wam i oczywiście pierścieniom ;)

No więc sprawiłem sobie radio na mikołaja, w końcu, ale po zamontowaniu i wyroku Panów od car audio lekko mi ręce opadły. Nie przypuszczałem, że mogę sobie tak strzelić w kolano, a chciałem mieć ładne "lalala" i powiedzmy oryginalnie.
No więc, diagnoza, kupiłem sobie za nowe radio do mojej oszustki.
Dlatego, że w moim aucie nie ma can-a, radio wyłącza się samo z siebie regularnie po godzinie. Dwa, tylnie nagłośnienie (w drzwiach cztery głośniki) zamilkły bo radio ich nie zasila. Oryginalnie z radia idzie na wzmacniacz i sub które to dopiero zasilają tylnie głośniki.
Na tych czterech z przodu głośnikach już słychać różnicę, ładnie gra... przynajmniej znacznie ładniej niż na poprzednim paździochu. Bardzo chciałbym pozostać przy tym radiu.
Czy da się z tym coś zrobić? Nie chcę bajerów, tylko żeby się nie wyłączało samoczynnie i ożyły tylnie głośniki. Pan od audio powiedział mi, że tylko wymiana radia. Rzucam pytanie tutaj licząc, że jest jakiś myk nie pociągający za sobą zbyt daleko idących kosztów. :lol:

Help !

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moim zdaniem trzebaby sprawdzić najsampierw kodowanie radyjka , sa adaptery dzięki którym wszystko powinno działac jak należy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
moim zdaniem trzebaby sprawdzić najsampierw kodowanie radyjka , sa adaptery dzięki którym wszystko powinno działac jak należy



Światełko w tunelu... o rany, dzięki ;)
Czy mogę to sprawdzić/zrobić sam (jak?) czy muszę skorzystać z fachowców od audio?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylne głośniki powinny grać niezaleznie od kodowania radia. Wyglada to na uszkodzenie w radiu. Odnośnie sterowania załaczeniem to jest jak Pasiak napisał. Emulator CAN do tego radia załatwi sprawę. Po podłaczeniu emulatora będzie automatyczne załaczanie i wyłączanie radia ze stacyjki, podświetlenie oraz GALA.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Tylne głośniki powinny grać niezaleznie od kodowania radia. Wyglada to na uszkodzenie w radiu. Odnośnie sterowania załaczeniem to jest jak Pasiak napisał. Emulator CAN do tego radia załatwi sprawę. Po podłaczeniu emulatora będzie automatyczne załaczanie i wyłączanie radia ze stacyjki, podświetlenie oraz GALA.


Hej dzieki, emulator znalazłem ale on nie rozwiąże tematu głośników. Jak pisałem ponoć concert II zasila tylko przednie głośniki, wiec to nie wyglada na problem radia. w kostce wyjścia z radia pokazywał mi gość w serwisie nie ma w ogóle pinów wychodzących na tył :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pisałeś coś o subwooferze więc stwierdziłem, że masz oryginalne nagłośnienie. Żadne oryginalne radio Audi nie posiada wewnątrz końcówki na tylne głośniki. Tył zawsze jest aktywny. Jeżeli posiadasz fabryczną instalację dla fabrycznego radia Audi (np Concert), to w brązowej wtyczce głośników powinieneś mieć tylko 4 przewody (dla 2 przednich kanałów). Tylne głosniki zasilane są z żółtej wtyczki mini ISO której miejsce jest nad tą brązową wtyczką i albo jej nie podłączyłeś, albo brakuje w niej 12V po załączeniu radia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pisałeś coś o subwooferze więc stwierdziłem, że masz oryginalne nagłośnienie. Żadne oryginalne radio Audi nie posiada wewnątrz końcówki na tylne głośniki. Tył zawsze jest aktywny. Jeżeli posiadasz fabryczną instalację dla fabrycznego radia Audi (np Concert), to w brązowej wtyczce głośników powinieneś mieć tylko 4 przewody (dla 2 przednich kanałów). Tylne głosniki zasilane są z żółtej wtyczki mini ISO której miejsce jest nad tą brązową wtyczką i albo jej nie podłączyłeś, albo brakuje w niej 12V po załączeniu radia.



No to muszę to sprawdzić, klucze do wyciągnięcia już kupiłem, jak dojdą wybebeszę, zrobię foto i opiszę co tam widzę ;)
A czy montaż emulatora can jest skomplikowany dla amatora? Czy muszę coś strasznie bebeszyć?

Myślę o tym, będzie okej?
http://allegro.pl/emulato...6551665563.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest adapter typu plug & play i nic nie musisz przerabiać. Wpinasz tylko wtyczki i lata.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
To jest adapter typu plug & play i nic nie musisz przerabiać. Wpinasz tylko wtyczki i lata.


A w zegar się go nie wpina żeby nastepowała komunikacja z fisem?
Chyba że u mnie to nie zadziała? Jest inny adapter bez tego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
FIS niestety działać nie będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
FIS niestety działać nie będzie.



A widzisz, no to bardzo dziękuję, muszę kupić ten inny zatem ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na innym też nie zadziała. Nie ma takiego emulatora.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Na innym też nie zadziała. Nie ma takiego emulatora.


ten nie obsługuje fis-a, poprzedni link ponoć tak stąd skoro i tak jak piszesz nie będzie działał to kupię ten, jest tańszy ;)

http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62

[ Dodano: Sro 25 Sty, 2017 09:43 ]
No więc wygląda to tak, w brązowej mam 8 przewodów, a w żółtej nic :(
Czy zatem wystarczy że wypnę przewody zewnętrzne dwa z lewej i prawej, wepnę w żółtą kostkę (tylko gdzie?) i będzie działać? ;)

Jeśli chodzi o emulator to odpowiedział producent zapewniając, że będzie działał ja natomiast tak czy siak się zastanawiam, czy to w ogóle jest potrzebne, użyteczne i sens dopłacać i zaryzykować? Wielka różnica to nie jest ale czy to warto się tak napinać, ja rozumiem trzeba wtedy tą wersję emulatora z fisem wpinać w zegar a to już nie wiem czy sprostam ;) . Jeszcze nie wyciągałem zegarów w tym modelu no chyba że da radę to zrobić jakoś od spodu.
Nie mogłem dorzucić zdjątek więc załączam linki

http://www.houseofretouch...rt/IMG_6040.JPG
http://www.houseofretouch...rt/IMG_6037.JPG

Damy radę? :mrgreen:

[ Dodano: Czw 26 Sty, 2017 09:26 ]
Adi202 napisał/a:
Na innym też nie zadziała. Nie ma takiego emulatora.



Hej lukniesz na foteczki i doradzisz?
W weekend chciałem się nad tym pochylić w garażu ;)

ścisk
K

ps. emulator też w drodze ;)

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2018 19:13 ]
Emulator Can działa ale gdy tylko ktokolwiek włączy radio bez kluczyków wszsytko szlag trafia,
podświetlenie znika, radio wyłącza się samo po 2h no i oczywiście nie reaguje na kluczyk ;(
Jedyne jak umiem to rozwiązać, wybebeszyć wszystko, odłączyć emulator i podłączyć jeszcze raz, wtedy działa dopóki znów ktoś nie włączy bez kluczyka brrr

Głoniki tylnie mi nie działają, i ponoć bez drugiego wzmacniacza działać nie będą ;(
Kurde nie potrafię tego zrobić i zaczynam się nosić z myślą wymiany radia ale tak mi szkoda tej linii i designu... nic tak ładnie nie będzie wyglądać a i dźwięk nawet z tych czterech przednich słychać że jest fajny, gdyby jeszcze tył ożył...

miłego[/list]

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa