Elementy silnika » [v8 3.6 PT] brak iskry
Odpowiedz do tematu
 [v8 3.6 PT] brak iskry

takie oto błędy ma moje V8 3.6 PT. wg mechnika brak iskry powodowały uszkodzone czujniki położenia wału korbowego G4 i G28. zakupiłem je i zostały zamontowane. Auto jak nie miało tak dalej nie ma iskry i silnik nie odpala.
Możecie mi pomóc z tymi błędami?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błąd odnoszący się do sygnału czujnika prędkości obrotowej będzie zawsze przy unieruchomionym silniku. Mechanik powinien wiedzieć jak sprawdzić czujnik. Jeżeli nie ma oscyloskopu, to wystarczy czymś metalowym przesunąć po czole czujników. Jeżeli będą sprawne odezwie się pompka paliwa oraz iskra.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mechanik się poddał i nie wie dlaczego auto nie ma iskry. czujniki położenia wału to nie są na pewno bo podmieniłem na dwa inne komplety i dalej iskry brak. jeden komplet podobno sprawny a drugi na pewno sprawny bo wyjąłem go ze sprawnego auta na podmiankę (dzięki Teder:) )

biorę pod uwagę że padł komputer i mam pytanie czy komputer od 4.2 dałby radę odpalić mój silnik? nie chodzi mi o stałą jazdę z takim kompem tylko podmianę kompa by sprawdzić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
papel napisał/a:
4.2 dałby radę odpalić


nawet nie drgnie, całkiem inny układ.
nie masz jakieś immo? lub alarm?
stacyjka dobra?
na kole zamachowym jest bolec, zobacz po wyjęciu czujnika czy tam nadal jest, może się skrzywił lub coś w tym stylu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w warsztacie sprawdzili koło zamachow i okazało się że nie ma na nim bolca. da się jakoś naprawić koło zamachowe czy trzeba kupić nowe/używane ? jak się da dostać nowe to może ma ktoś jakieś namiary?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
papel napisał/a:
w warsztacie sprawdzili koło zamachow i okazało się że nie ma na nim bolca. da się jakoś naprawić koło zamachowe czy trzeba kupić nowe/używane ? jak się da dostać nowe to może ma ktoś jakieś namiary?


szukaj w używce, lub po prostu dorobić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dorobić bym mógł ale potrzebowałbym wymiary tego bolca dokładne żeby sygnał był taki jak fabryka zakładała

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dorób ten bolec na gwint i już. Wymiar ? On ma chyba 20mm, w każdym razie tak, aby czujnik go łapał, i nie za duży bo go zegnie znowu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znalazłem koło zamachowe z bolcem za 50 zł więc kupię komplet a drugie zostanie i wtedy dorobię do niego bolec:) szybciej będzie auto na chodzie przez to:)

p.s. sam bolec prawdopodobnie idzie kupić w serwisie za... 5zł:) tylko tu nie mam pewności bo rozmawiałem jedynie przez telefon

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.216.32.116 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa