Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Ssanie a obroty silnika
Odpowiedz do tematu
 Ssanie a obroty silnika
Witajcie, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy można obniżyć obroty silnika na ssaniu ? U mnie wynoszą 1250 obr i wolałbym aby były mniejsze, bo auto garażuje w garażu podziemnym, gdzie zawsze jest temp dodatnia, a auto wyje jak by był trzaskający mróz.
Średnio to wygląda z boku i chyba nie ma takiej potrzeby aby były tak wysokie...

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem czy to nie ma związku z mapą paliwową. W mapie jest zawarte wszystko odnoścnie dawkowania paliwa, zapotrzebowania na powietrze, obrotów, uturbienia etc.
Tunner może Ci pogrzebać i to zrobić. Z miejsca VCDSem chyba takiej opcji nie ma. A jeśli jest to z chęcią się douczę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie, może to być bardziej skomplikowane niż by sie mogło wydawać, choć wolne obroty można ustawiać jak się chce. Ciekawe jak jest na zimnym silniku, pewnie Adi wie więcej na ten temat :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
pewnie Adi wie więcej na ten temat :)

Dlatego czekam z niecierpliwością aby kolejną dawkę wiedzy zakodować do makówki :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wolne obroty silnika zapisane są w pamięci sterownika i można je zmienić za pomocą zwykłego VAGCOMa z tym, że nie wszystkie sterowniki są podatne na tego typu manipulacje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podłączę się pod temat: nawet te wolne podczas rozruchu zimnego motoru czyli wolne na ssaniu? A gdzie się to modyfikuje? Kuknę może u mnie się da :D Miał bym +1 do doświadczenia xD

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie ewentualnie mógłbym spróbować to zmienić? I czy nie wpłynie to na obniżenie wolnych obrotów na cieplym silniku? Bo ja chciałbym obniżyć obroty na ssaniu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1250 rpm na zimnym silniku to jest normalka. Jeśli auto stoi w garażu to praktycznie w b. krótkim czasie powinny obroty spaść. Jeżeli tak się nie dzieje to nie dobrze. Nie kombinował bym w sofcie na twoim miejscu tylko przyjrzał się ewentualnie czujnikom temperatury bo to one dają sygnał do kompa co i jak z temperaturą i paliwem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie 1250 obr to normalne i podejrzewam ze wszystko w aucie jest ok. niemniej jednak chciałbym spróbować o ile się da i jest to bezinwazyjne, obniżyć obroty :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mój diesel w gararzu jak go odp do ma 1 tys obr i zaraz opadaja na te 700 zza to jak by stal na dworze to nawet 1800 ma zalezy jak niska tem jest :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
obrotami można się pobawić zmieniając wartości adaptacji kanału 6 w sterowniku silnika

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
obrotami można się pobawić zmieniając wartości adaptacji kanału 6 w sterowniku silnika


Ok. Dzięki za info, spróbuję zobaczyć co tam siedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uważam, że trochę szukasz problemów na siłę. Jest dobrze, a chcesz lepiej. Ale jestem ciekaw jak ci pójdzie, bo jeśli dasz radę skorygować te obroty, to opisz to. Być może pomożesz komuś kto ma naprawdę problem do rozwiązania. Powodzenia i daj znać jak ci poszło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego tak w razie czego przeczytaj sobie jeszcze to (chciałem to ująć po swojemu ale poszukałem w sieci i ktoś ujął to ładnie to po co mam się męczyć :P ):

Między innymi z tego względu że "ssanie" to nie tylko zwiększenie obrotów silnika, ale także wzbogacenie mieszanki ponad stechiometryczną dla prawidłowej pracy silnika do czasu osiągnięcia temperatury pozwalającej na prawidłowe odparowanie i zapłon paliwa. Reasumując - zimny silnik bez ssania nawet po dodaniu gazu, pomimo że nie zgaśnie, będzie "utykał", tzn. będzie dochodziło min. do wypadania zapłonów z racji zbyt ubogiej mieszanki.

źródło: elektroda.pl

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grze-mar napisał/a:
Uważam, że trochę szukasz problemów na siłę. Jest dobrze, a chcesz lepiej. Ale jestem ciekaw jak ci pójdzie, bo jeśli dasz radę skorygować te obroty, to opisz to. Być może pomożesz komuś kto ma naprawdę problem do rozwiązania. Powodzenia i daj znać jak ci poszło.

Trochę masz racji, ale zaciekawilo mnie to czy nie można by obniżyć obrotów że względów czysto "estetycznych" bo przy 1250rpm silnik jest głosnawy ;) Jeśli miałoby dość do większych ingerencji to sobie odpuszczę temat bo to nie zapalenie pluc tylko czysta ciekawość.

[ Dodano: Nie 06 Gru, 2015 12:37 ]
eleszet napisał/a:
Kolego tak w razie czego przeczytaj sobie jeszcze to (chciałem to ująć po swojemu ale poszukałem w sieci i ktoś ujął to ładnie to po co mam się męczyć :P )

źródło: elektroda.pl


No właśnie, widać, że nie chodzi o same obroty tylko szereg parametrów składających się w całość.
Dzięki za zainteresowanie tematem, będę go musiał trochę zgłębić żeby niczego nie sknocic. Gdyby komuś wpadł podobny temat w oko to proszę podeslijcie linki itp.
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.19.56.45 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa