Problem z ABS
Witam.
pacjentem dziś jest nowy nabytek opisany w ramce obok (sumiennie wypełniona)
http://www.audi-tech-team...samochod,71.htm
Mamy problem z ABS dokładnie to z klockami. Po włączeniu stacyjki. Zapala się żółte kółeczko i serwis. Bartek (mechanik) nawet zrobił zworę na kablach od klocków. Nic to nie dało. Kupiłem nowe kable do klocków (stare sparciały) i dalej du**.
tutaj pojawia się pytanie:
Jak to wyłączyć VCDS (posiadamy na stanie) żeby przestało mnie to wkurzać.
Próbowałem sposobu z neta od Audi A4 ale nie zdaje to rezultatu.
Nie ukrywam, że pomoc potrzebne od zaraz.
Jak już popracuję troszkę nad autem wrzucę wam nowe fotki.
Ps. Radość z jazdy bezcenna.
Wyłączyć? Na pinie 26 zegarów musi pojawić się masa wówczas kontrola się nie zapali.
Dzięki Adi spróbujemy. Ale później przy wymianie klocków pewnie problem powróci jak zdejmiemy tą masę. Dobrze myślę?

Bo chcę, żeby wszystko było na cacy. To jest chwilowo rozwiązanie.
Chciałeś wyłączyć tę funkcję więc podałem metodę. Jeżeli chcesz mieć to sprawne, to zrób to jak należy.
Układ kontroli klocków połączony jest w kolejności szeregowej:
- masa pod fotelem pasażera
- tylne prawe koło
-przednie prawe koło
- tylne lewe koło
- przednie lewe koło
- zegary pin 26
Jak już napisałem kontrola dezaktywuje się gdy na pinie 26 jest masa, przetarcie choć jednego z klocków hamulcowych powoduje odłączenie masy i załączenie komunikatu.
Zdemontuj w kolejności tylne prawe koło, odepnij czujnik klocka i na jednym z pinów wiązki musi być masa. Jeżeli będzie przechodzisz do następnego koła czyli prawy przód. Jeżeli będzie masa przechodzisz do następnego tylne lewe koło, jeżeli masy na przednim prawym nie będzie przerwę masz między tylnym i przednim prawym kołem.
Dziękuję Adi w poniedziałek to Bartek (mechanik) sprawdzi.
Na chwilę obecną zrobił to z pinem 26. Wyskakuje tylko Service ! Ale już nie pokazuje błędu.
Można też to wykasować?
Będzie chwila to się poprawi to na normalne. Dzięki wielkie za pomoc.
| elmek13 napisał/a: |
Wyskakuje tylko Service ! Ale już nie pokazuje błędu.
Można też to wykasować? |
powinna byc mozliwosc z poziomu mmi
| Pasiak napisał/a: |
| elmek13 napisał/a: | Wyskakuje tylko Service ! Ale już nie pokazuje błędu.
Można też to wykasować? | powinna byc mozliwosc z poziomu mmi |
A jakaś wskazówka. Bo jeszcze nie poznałem całego MMI.
Żadnych wskazówek, takiej możliwości nie ma. Kontrola okładzin hamulcowych nie ma nic wspólnego z ABS i jest tym samym co kontrola poziomu płynu spryskiwaczy czy rezerwy paliwa. To tylko informacja dla kierowcy.
| Adi202 napisał/a: |
| Żadnych wskazówek, takiej możliwości nie ma. Kontrola okładzin hamulcowych nie ma nic wspólnego z ABS i jest tym samym co kontrola poziomu płynu spryskiwaczy czy rezerwy paliwa. To tylko informacja dla kierowcy. |
myślę,że sie źle zrozumieliśmy
chcesz usunąć komunikat z FISu "Service!" ?
| Pasiak napisał/a: |
myślę,że sie źle zrozumieliśmy
chcesz usunąć komunikat z FISu "Service!" ? |
A i owszem na to wygląda i tak jest. Inspekcja czyli service dostępne jest w menu Car.
Dzięki chłopaki poszukam.